Lucru manual - arts & crafts

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Sunt curioasa ce va fi prima ta creatie
Eu am mai terminat 3 coliere: 1, 2, 3 si o bratara care inca nu e gata, trebuie sa-i pun cheita.
Sunt curioasa ce ati mai facut voi.
Pupicei si spor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

ppisic m`ai dat gataaaaa! Felicitari!

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

ppisic, fffff frumoase creatiile tale... Felicitari!

http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Hihi, multumesc pentru aprecieri
Astept pozici si de la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

ppisic Foarte reusite creatiile tale. Recunosc ca le-am mai luat inca o data la "studiat" cap coada.
Iubika In cat timp a ajuns pachetul la tine?? (Banuiesc ca esti din bucuresti) Si... cat a fost pretul final?? Daca se poate sa ma "lamuresti" si pe mine, te rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by liliac1

ppisic Foarte reusite creatiile tale. Recunosc ca le-am mai luat inca o data la "studiat" cap coada.
Iubika In cat timp a ajuns pachetul la tine?? (Banuiesc ca esti din bucuresti) Si... cat a fost pretul final?? Daca se poate sa ma "lamuresti" si pe mine, te rog.




Sunt din Constanta. Cam in 2 zile a ajuns coletul, eu m`am dus sa il ridic mai tarziu pt ca am fost ocupata cu o nunta.
Materialele au costat 200 mii (margele negre, margluse argintii & incuietori), plus taxa postala de 70 mii. Acum, sincer mi se pare cam mult 700 de mii pt un pachetel de nici 100g, dar ma rog...

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Ce mai faceti? Nu se mai joaca nimeni cu margelute?
Nici eu nu prea am mai facut mare lucru, doar 2 perechi cercei: 1 ,2 si un colier.
Cam atat, mai revin cand mai am noutati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by ppisic

Ce mai faceti? Nu se mai joaca nimeni cu margelute?
Nici eu nu prea am mai facut mare lucru, doar 2 perechi cercei: 1 ,2 si un colier.
Cam atat, mai revin cand mai am noutati



Maaaama, ce frumoase sunt! Insa colierul m-a dat gata. De unde ai modelul? Or fi pe net site-uri cu modele de coliere?
Iubika nu am apucat sa-ti multumesc ptr site.
Am fost plecata din Bucuresti, dar poate in curand ma apuc de treaba.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

felicia74, nu`i nici o problema

Mi`e jena, dar recunosc ca inca nu m`am apucat sa fac nimic. Saptamana viitoare sunt in concediu dar am de tradus o carte, nu stiu daca o sa am timp de bijoux... Plus ca inca nu am atza potrivita si inele de incuietori, si nici nu am habar de unde as putea sa iau...

Voi ati mai creat ceva?

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Felicia, modelul de la colier l-am facut eu... la baza e la fel ca bratara verde de pa la inceputul albumului, iar in partea frontala am mai adaugat cate ceva ;) In principiu am desenat pe hartie cam cum as vrea sa arate si apoi am incercat sa pun in practica
In utimult timp nu prea am mai facut nici eu un obiect finit..am creat cateva margele care au acum forma unui colier si un inel care deja l-am purtat, dar nu l-am pozat inca..si am mai facut si margeel pentru 2 perechi de cercei...niste margelute si un pandativ care trebuia sa fie un colier dar cred ca m-am razgandit...deocamdata nu stiu ce sa fac cu ele..de fapt mai am si alte margele facute care inca nu stiu care le e soarta:)
Iubika, ai sa faci ceva atunci cand ai chef si inspiratie..din experienta iti spun ca daca vrei sa faci ceva doar sa ai facut ..nu prea iti iese...si mai ai si de 'desfacut' dupa ...
No, spor la toate si mai revin..am sa pun poze si la noul colier & inel..si poate si la margelute ..poate aveti ceva idei

Mergi la inceput