Lucru manual - arts & crafts

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Ileana2000, imi place mult colierul tau. Sa-l porti cu placere!
Dana, sarma de aia se gaseste in mai multe culori, de exemplu www.goedkoopstekralen.nl/site/browseproducts.php?offset=0" target="_blank">aici poti sa vezi mai multe produse. E in olandeza dar acculondraad inseamna fir metalic imbracat in plastic ( se gasete argintiu, auriu, verde, lila, rosu, frucsia(ciclam), albastru, eu am vazut si negru dar parca acolo nu e in stoc acum)
Eu nu am mai facut nimic, doar am mai cumparat niste margelute

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

Diana stiam de sarma respectiva dar doar din poze:)) asa cum am spus nu am avut sansa sa o si folosesc pana acum ,ehh tu esti fericita ca traiesti acolo si sunt alte posibilitati ,pe cand aici oferta e mult mai restransa ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Dana sarma e pentru coliere? Interesant, vreau si eu. in curand vreau sa fac si o comanda la Allex, ca am niste idei de bijuuri. Deocamdata ma lupt cu un pulovar ptr Ilinca.

Spor si inspiratie!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

Felicia sarma respectiva se poate folosi si la coliere si la bratari dar si la cercelusi

ce pot face doua maini dibace http://www.sireneanee.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Ce mai faceti?? Felicia, mult spor la realizat ideile pe care le ai.
Eu am mai facut un colier cu sticla de murano un colier gipsy si unul cu cu perle (din sticla) pe care deja l-am dat cadou.
Dana, sunt foarte frumoase bijuurile tale!!! Am observat ca ai mai facut seturi noi, iar alte poze le-ai scos. Presupun ca le-ai vandut dar chiar si asa eu zic sa le lasi pe site, cu mentiunea ca nu le mai ai momentan, pentru ca erau super frumusele!

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

Diana sunt foarte reusite si colierele tale ,am mai facut si eu mai multe seturi dar din pacate nu le pot pune nici pe site pt ca cica nu mai au loc ...siteul nu e foarte bine realizat pt ca e facut de mine si pt a putea pune alte poze noi trebuie sa mai sterg din cele vechi si asta e motivul pt care am sters pozele cu seturile deja vandute ...dar mi-ar fi placut si mie sa mai ramana pozele macar asa de model .Poate pe viitor voi gasi pe cineva sa-mi faca un site calumea unde sa pot pune cate poze imi doreste inimioara ,deocamdata trag sperante sa-mi aduca Mos Craciun un aparat foto mai performant sa pot face si eu niste poze mai clare ...dar cum anul asta nu prea am fost cuminte ramane de vazut daca il voi primi sau nu
Pupici

ce pot face doua maini dibace http://www.sireneanee.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

ppisici chiar era frumos coleirul cu perle
Dana chiar, cum merge vanzarea?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

Felicia acum in perioada asta pot sa spun ca merg vanzarile ,dar luat global pe tot anul nu pot sa spun ca e chiar o afacere mai ales ca eu le dau si la un pret acceptabil scot cam atat cat sa am sa reinvestesc in alte margelute si pietricele,pt ca altfel nu as avea cum sa cumpar mereu alte si alte margelute pt a-mi exprima "talentul artistic" .....talent artistic spus in gluma binenteles.Nu ma plang dar este doar o rulare a banilor ,ce iau pe mere dau pe pere si tot asa ,noroc ca am un servici cu salariu stabil si cand raman in gaura apelez si la banii din salariu dar mai am avantajul si ca "imbolnavesc" colegele cu bijuteriile care le port ,in fiecare zi alte accesorii ,care cu siguranta ca nu mi le-as fi permis daca era sa mi le cumpar gata facute pe toate ,la fiecare bluzita am setul de bijuterii asortat.

ce pot face doua maini dibace http://www.sireneanee.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana2000 spune:

F.frumoase sunt bijuteriile voastreCe vroiam sa va intreb,sunt creatiile voastre??Eu am o revista care apare lunar,singura nu cred ca as putea face ceva..Am terminat un colier si un set,sper sa va placa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Sunt frumoase colierele Ileana, felicitari! Cat despre creatiile noastre , eu zic ca sunt originale, bineintels ca tehnicilede realizare sunt deja consacrate, dar totdeauna ramane la alegera ta tipul de materie prima folosita, culorile, formele etc

Stiu ca japonezii au o documentatie mai bogata in sensul asta, eu am o carte despre bijuteii de argint, foarte interesanta ( pozele ca altceva io nu pricep)Chiar, ce preturi sunt pe acolo la margelute, fire etc? De ex, unele din cele mai bune/uniforme margelute micute (rocailes) sunt cele japoneze... Eu am reusit sa gasesc de astea in Olanda ( dar cu greu hihi) si costa aprox 1,5 euro/ 10 gr, iar zece grame e destul de putin...

No, spor si multa inspiratie!!

-------------------
Diana

Mergi la inceput