Lucru manual - arts & crafts

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Ppisic ca intotdeauna, pline de bun gust bijuteriile tale! E o placere sa le privesti Dar ca faci cu atatea, le vinzi? Unde?

Eu am facut doar o pereche de cercei, dar nu am apucat sa-i pozez ca mi i-a luat sora-mea. De unde trag concluzia ca erau frumosi

ciuf ete, fleosc si cu prietena asta a ta. Pai globurile nu sunt neaparat pentru pom, eu am unul mare pictat d emana ce-l atarn d elustra. Mai pun si in bucatarie de usile dulapurilor, ca doar n-o sa am un brad in fiecare camera.

Spor si inspiratie!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Cel mai destept cedeaza primul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Iarasi ppisic asa e daca e sa te uiti prin magazine la preturile produselor "de gata", iti cam piere avantul. Dar eu o fac pentru ca ma linisteste. Chiar in seara asta radeam cu sotul meu - intrasem intr-un magazin de gablontzuri chinezesti si am zis ca le cumpar doar pentru margele ca nu-mi place cum sunt aranjate.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Cel mai destept cedeaza primul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Felicia, bijuteriile le fac pentru mine, ma relaxeaza si imi place sa ma joc cu margele Acum am facut mai multe pt ca vreau sa ofer cateva cadouri de sarbatori Dar cochetez si cu idea de a le vinde, ma mai gandesc

Weekendul asta am mai terminat un colier inceput de mult timp si doua seturi: bratara si cercei si un colier cu cercei
Cam atat, va doresc inspiratie si spor!

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana2000 spune:

Va multumesc!Sunt f.mandra de talentul meu
Bufnitele nu au f.ideea mea,erau in punguta margeluse si toate cele+ schema..numai ca la sfarsit nu m-am descurcatau iesit putin diferite,am lucrat la ele 2 ore/bufnita.Nu sunt o fire calma si nu am rabdare in general,in schimb margelusele astea imi dau o mare satisfactie.
Aseara dupa ce am vazut bijuteriile lui ppisic,m-am apucat sa-i fac baiatului meu un carabush
Am sa fac si eu bijuterii,cu toate ca nu port,dupa ce mai exersez putin.Ce vreau sa va intreb,cum lucrati voi ca la mine se vede sarma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Ileana, m-am uitat la pozele cu carabusul ( care mie imi place f. mult ) si nu mi se pare ca se vede nici o sarma. Eu nu prea am lucrat cu cu margelute mici si sarma, dar cred ca e normal sa se mai vada din loc in loc...
Mult succes si spor!

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

buna fetelor,vin si eu sa mai ma laud cu ultima mea creatie http://poze.acasa.ro/albump?id=6297&ioffset=28&password=&offset=1340&order=0&categ=-1 pt ca vad ca nimeni nu prea mai zice nimic pe aici ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Dana foarte frumos setul, tocmai bun pentru noaptea de Revelion. Am vazut ca le-ai scos la vanzare, bafta!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Super frumos setul, Dana!
Mult succes la vanzari!

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana2000 spune:

Dana&Diana sunt f.frumoase seturile voaste
Am lucrat la un colier si mi-a fost foarte greuAm strans de bilutele din fier pana am stricat si incuietoarea..asa ca nu l-am terminat
Pozele sunt facute cu mobilul,camera digitala am pierdut-o..nu-s clare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

multumesc,multumesc frumos fetelor pt aprecieri stiti cum e ..te lauzi singur dar pana nu te mai lauda si altcineva parca nu te simti bine chiar daca e frumos sau urat ceace faci ,dupa atata truda simti nevoia de laude ...inca ceva ,am descoperit tot pe siteul www.allex.ro sarma pt coliere invelita in plastic ,e super dementiala ,eu am luat o rola cu 30 si ceva de ron dar vreau sa zic ca merita toti banii ,tot imi vine sa fac si iar sa fac coliere si bratari ,merge si la cercelusi modele mai fanteziste ,nu se compara cu nimic din ce am folosit eu pana acum,hai pupici si spor la lucru

ce pot face doua maini dibace http://www.sireneanee.3x.ro

Mergi la inceput