Lucru manual - arts & crafts

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Va admir din umbra, mai "margelesc si eu cand am timp, inspiratie nu prea am avut plus ca munceam ca-n balada Mesterului Manole" numai ca pe undeva invers: ce faceam eu noaptea, prindea fii-mea ziua si distrugea.
Asa ca am reusit sa fac cateva poze, si sper sa pot spune si peste cateva zile ca inca sunt intregi: un colier din mai multe nuante de margele, asta dupa ce mi le-a amestecat mai sus amintita draga fii-mea...si mi-a fost atat de greu sa le aleg pe culori incat m-am lasat pagubasa, dar le-am "reinventat" , apoi un set la care am facut vreo 4 tipuri de cercei, ca de fiecare data ramaneam fara 1 si asta ar fi varianta finala...apoi fantezie pe galben un fel de joaca intre margele pentru bijoux-uri si margele de copii si inca un colier de perle artificiale la care nu-mi iesea de nicio culoare acel V din fata, dar cu ajutorul lu' fii-mea am fost nevoita sa-l refac de-atatea ori incat pana la urma mi-a iesit ce-am vrut.
Mai am vreo cateva dar le-am pozat cu blitz si au iesit niste chestii destul de aiurea...o sa incerc sa le repozez si sa le pun in album, inainte de a necesita reconstituire.
Sa aveti spor fetelor si va pup.



Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Ileana, liliac frumoase coliere!

Liliac, si eu desfac de multe ori, niciodata nu sunt multumita d ece fac, dar asa imi satisfac damblaua si economisesc si materialul de lucru

Voi unde gasiti despartitoare din acelea gen cilindru, care se pun intre margele? Am vazut ca Allex nu are

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanina spune:

Buna la toata lumea!
Ma bucur ca am descoperit,din intimplare, acest forum. Mi-a placut foarte mult ce am vazut aici.Felicitari ptr ceea ce faceti!
Sunt tentata sa fac si eu asa ceva,insa trebuie sa recunosc, nu stiu nimic despre aceste lucruri.Exista carti despre tehnica "margelitului"?si daca sunt ,de unde pot face rost?
Va multumesc anticipat si va doresc toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Liliac1 super faine colierele. Imi place in mod special cel cu margelutele amestecate si cel cu perlute ( am si eu in plan de ceva timp un colier in genul asta, dar inca ma mai gandesc...de fapt trebuie sa vad daca imi ajunge materia prima pe care o am Muult spor in continuare si asteptam si celelalte pozici

Felicia sper sa nu ma insele memoria dar parca eu am vazut in catalogul de la Alex, eu am facut o comanda de la ei pe numele mamei in Ro,(si acum astept sa ajung acasa sa vad produsele,hihi, dar nu m-am putut abtine sa nu cumpar cate ceva ) Dupa ce faci comanda, primesti pe mail inca un catalog cu produsele care nu le au expuse pe site!

Sanina in primul rand iti urez bine ai venit!!! Cat despre documentatie, vezi ca exact acum era un anunt la mica publicitate! In rest se gasesc carti pe engleza, franceaza etc , cauta pe google. Bineinteles ca nu e de neglijat nici cantitatea de informatii gratis de pe internet. Pe parcursul subiectului sunt linkuri foarte utile!

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

quote:
Originally posted by sanina

Exista carti despre tehnica "margelitului"?si daca sunt ,de unde pot face rost?
Va multumesc anticipat si va doresc toate cele bune!




www.perfectdeco.com/shop/detalii.php?p=231" target="_blank">Notiuni de baza ale insirarii de margele cartea cuprinde notiuni introductive + modele

Bau!
"Pentru orice femeie exista un barbat care s-a saturat sa se culce cu ea" Alfie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by ppisic
Felicia sper sa nu ma insele memoria dar parca eu am vazut in catalogul de la Alex, eu am facut o comanda de la ei pe numele mamei in Ro,(si acum astept sa ajung acasa sa vad produsele,hihi, dar nu m-am putut abtine sa nu cumpar cate ceva ) Dupa ce faci comanda, primesti pe mail inca un catalog cu produsele care nu le au expuse pe site!



Wow, bine ca mi-ai zis de catalogul suplimentar Cat mai curand vreau sa dau comanda.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Hop si eu sa va arat ultimele creatii... (la semnatura ;)). Nu m-am lasat pagubasa.


Pupi!


Adélie la p'tite souris
Bijoux passion
Floricici din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

UIte un site, poate te ajuta:
http://www.allex.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Otilia, ai facut niste superbitati. Ai niste manute tare pricepute.
Va doresc un Craciun fericit, cu liniste si intelegere in casa!

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

La multi ani, fetelor harnicutze! La catr mai multe bijuuri anul asta
Eu abia am primit un pachet de la Alex si abia astept sa-mi fac niste bratari, dar inspiratia cred ca e tot in vacanta. Mai arunc si eu un ochi pe site-uri, poate-poate!

ppisic ai "recuperat" pachetul de la mama ta?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput