Lucru manual - arts & crafts

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns midasnu spune:

Fetele, super creatiile voastre! Va admir toate minunatiile, poate o sa reusesc si eu sa fac cate ceva din ce aratati voi aici.

Dana, super sporul casei! o sa incerc si eu sa fac, astazi ma duc sa-mi iau seminte, vreau sa te intreb cu ce le lipesti? multumesc.

Spor la lucru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

midasnu eu am lipit cu ce am gasit prin casa ,unul e facut cu "picatura" dar iti trebuie cam multe picaturi;)),cateva le-am lipit cu prenandez,si am facut unul chiar cu adeziv de lipit parchetul ;)) ca tot il aveam prin casa ,rezultatul final nu difera foarte mult iar in momentul executarii ti se lipesc toate de maini indiferent ce adeziv ai folosi..iti recomand sa ai si o penseta langa tine ca sa poti aseza semintele.
pupici si inspiratie multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

felicia ,cam scumpe accesoriile la brico..eu am luat 100 buc de tortite pt cercei ,cu 4 ron !!!tot de pe siteul de care am vb mai devreme www.allex.ro fara acul acela doar tortitele,si intradevar am facut o comanda mai maricica dar nu cumpar in fiecare zi accesorii.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Dana asa e, si eu am in vedere o comanda la ei in curand (deocamdata am de toate, dar se termina repede). Mie imi plac grozav pandantivele lor.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns midasnu spune:

Multumesc mult Dana, am facut si eu aseara o steluta (nu a iesit ca a ta, dar este frumoasa), pe carton am pus aracet in strat mai grosut, ca sa se lipeasca semintele bine, si chiar ca ma lipeam toata!!! Maine incerc sa mai fac si alte modele (ca tot sunt doua sarbatori, si nu pot lucra altceva), o sa-mi iau aproape si penseta.

Spor la lucru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns midasnu spune:

Viviane - daca nu te deranjez.... ce materiale folosesti pentru gentile tale? Eu am lucrat genti si ruxace din blugi, raiat, am incercat si spandexul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

midasnu sa vedem si noi steluta !!!!! hai te rog sa o vem si noi sunt sigura ca e frumoasa !!!

ce pot face doua maini dibace http://www.sireneanee.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Midasnu, eu pana acum am facut posetele numai din bumbac 100% dar e un material mai batzos. Dar adaug si un fel de panza tare, seamana un pic cu cel pentru matlasat. Pentru captuseala folosesc in sau material sintetic. Acum ma bate gandul sa cumpar niste blana sintetica. Am vazut imitatii de leopard, zebra si cred ca ar arata bine.
Spor la treaba!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns midasnu spune:


Dana - cu cea mai mare placere i-as face poza, numai ca nu am cu ce! noi nu avem camera si nu vrem sa mai deranjam cu cersitul......lasa ca poate ne cumparam una si ngresit pun poza!

Vianne - merci.

Pupici si spor la lucru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

quote:
Originally posted by Vianne

Otilia, super faine! Si mie tot alea mov imi plac cel mai mult.
Nu ai cumva vreo schema pentru inel. As vrea si eu!

Care inel? Ala facut din ametist sau din cristale Swarovski?...
La cel din cristale am o schema, la celalalt pot sa-ti dau lista de materiale si tehnica pe care am folosit-o ;).

Pupici la fete si spor la lucru!

PS: eu am terminat acum bratara din comanda, luasem masura 22 cm (ca sa aibe si putin joc) si mi-a iesit, cu inchizatoare cu tot, de 26 cm! In plus vorbesc in seara asta si zic: "trebuie s-o refac, a iesit prea mare, zi-mi exact cit..." si acum cica 19 cm!!! Si cum diferenta e de 7 cm... ma gindesc ca poate n-o mai refac, tai firele, scot citeva cristale si sper sa pot sa innod restul... Voi ce ziceti?


Adélie la p'tite souris
Bijoux passion
Floricici din gradina mea

Mergi la inceput