Lucru manual - arts & crafts

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Vianne cand mai bagi pe ebay, sa ne zici, ca la banii astia iau si eu.
ppisic fmganganie@yahoo.com . Multumesc!
Otilia frumoase bijuuri!
Danad tu desenezi mai intai modelul si apoi le lipesti?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Felicia, am luat adresa, iti trimit in cateva minute emailul, trebuie sa micsorez documentul Sterge-ti adresa sau pune niste spatii ceva Pt a evita spamul

LE: Gata, ai email!

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

buna fetelor,fondul ala verziu e cimbrucare il punem la varza fasole si sarmale....cat despre model intai il desenez pe carton si apoi lipesc semintele pt ca altfel nu ar iesi asa simetric ,acum incerc sa fac un tablou tot din seminte cu un model mai tridimensional doua cuburi suspendate de o ata..sa vedem daca imi va reusi o sa va arat poza.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Dana, super fain si colierul si tabloul... Nici nu imi trecea prin cap ca se poate face asa ceva cu cimbru Toata admiratia!

Felicia, daca vrei eu iti trimit o poseta. Sapatamana trecuta am trimis una in Romania. Transportul a fost 11.64$. Fac si la comanda!

Pupici

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

Buna fetelor,
de cateva zile va tot urmaresc creatiile.Exceptionale!
ppisic, am indraznit sa-ti trimit un PM cu adresa mea de mail pentru a-mi da si mie schemele. Am incercat sa descarc schema de la spirala dintr-un link din paginile trecute dar n-am reusit.
In continuare sunt cu ochii pe voi si sper ca in curand sa ma alatur si eu cu ceva.
Spor la treaba si inspiratie.


Editez pentru a-i multumi Dianei pentru mailuri
bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004)


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Ppisic multumesc mult! Incerc sa downloadez, deocamdata am probleme cu netul.
Ps: wow, ce de modele frumoase!
Vianne esti o dragutza O sa ma gandesc la o comanda, dar mai incolo.
Dana asa ma gandeam si eu. Chiar m-ai facut curioasa, vreau si eu un "spor" facut de mine in bucatarie.

Ieri am luat din Brico incuietori si cercei. Nu gaseam pungulitzele asa ca am intrebat-o pe tipa de la masina de cusut. Mi le arata (erau langa ea) si-mi zice: "le punem mai la vedere ca se fura!" Nu va puteti inchupui cum se uita la mine, ce-o fi zis, uite ca a venit hoata M-am simtit penibil cred ca o sa cumpar de pe net de acum.
Insa cerceii au si un ac cu care nu stiu ce sa fac:
http://new.photos.yahoo.com/fmganganie/photo/294928803427987523/0
La ce o folosi acul?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

Felicia, cam ce preturi sunt in Brico?

bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004)


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Felicia, acul ala e un cuisor, pe care poti pune margele si apoi il indoi si-l prinzi de agatatorile pt. cercei. Le poti folosi si pentru coliere, bratara ciorchine etc. Uite aici am in josul paginii o demonstratie. Bineintele ca poti pune cate margele vrei/si cate iti permite lungimea cuisorului. Spor si multa inspiratie in continuare!


-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

Felicia sa stii ca nu este foarte greu de facut dar e bine pt inceput sa te aprovizionezi cu tot felul de seminte ( porumb,fasole chimion,orez,seminte de floarea soarelui si de dovleac,boia de ardei,linte,cimbru,mac,mei,piper,mustar)si tot ce mai gasesti si apoi iti vine inspitatia eu ti-as recomanda pt inceput ceva modele mai simple uite cum sunt primele doua poze de aici http://www.sireneanee.3x.ro/sporul-casei.html sper sa mearga linkul daca nu tasteaza doar pana la .ro si apoi cauti manual sporul casei pt ca nu mai stiu unde sa pun pozele sa pot sa le arat si aici
p.s. astept sa vad cat de curand un sporul casei facut de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by bumbacel

Felicia, cam ce preturi sunt in Brico?

bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!...




E vorba de Brico de langa Orhideea (in altul nu am fost deci nu stiu situatia)
3 roni pungutza cu 6 incuietori sau 6 cercelusi sau margele. Au zis ca mai aduc saptamana asta. Dar iesi mai ieftin daca comanzi pe net, dezavantajul fiind ca trebuie sa faci comanda de minim 50 roni.
ppisic multumesc, trebuie sa-mi iau clestisor data viitoare cand ma mai duc in Brico.
Dana si eu abia astept.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput