Lucru manual - arts & crafts

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Ciuf, vai ce faine sunt!!!! Cel putin de ala cu pene m-am indagostit Hihi, am si eu niste pene de rate/gaste/lebede ( nu stiu sigur, le-am adunat din natura, de pe marginea raului, si erau pe acolo si rate/gaste plus o gramada de lebede) Voiam sa fac un colier & cercei, apoi m-am razgandit si asa ca inca le am...parca ma vezi ca fac si eu un glob Doar ca eu nu am ating de materialul ala care il folosesti tu pentru globuri nici sa ma bati Mi se face pielea de gaina numai daca ma gandesc Asa ca am sa incerc sa lipesc penele pe un glob de sticla! Am 2 globuri din sticla cu pene naturale, tot manual facute ( nu de mine, eu doar le-am cumparat) sunt ca o pasare si cu o coada din pene, le pozez weekendul asta,pote te inspira, foarte frumoase sunt!
Cat despre mine, momentan caut job iar domeniul meu este cel vestimentar... colectia de rochii e doar pt. un mic proiect...iar inspiratia inca o astept

Felicia, sa ma ierti ca nu am mai pus modelul ala, dar nu prea am avut nici timp si ma si gandesc daca tu intrebai strict de model ( ca ala il scanez eu simplu) sau si modul de realizare? Adica modelul e doar un desen cu patratele unde sa pui margelele rosii si unde ala negre...

Va pupic si mai revin in weekend!

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Vai, cata rabdare, indemanare si talent aveti! Felicitari!

Pe vremuri, adica acu vreo 15 ani faceam goblen. Acum n-as mai avea rabdare.
In prezent, ceea ce mai fac eu, cu ocazia sarbatorilor de Pasti, e incondeierea oualelor.
Ah...sa nu va ganditi la cele mai dichisite oua incondeiate. Eu fac ceva simplist, cum puteti vedea in urmatoarea imagine.

Din pacate nici poza nu e reusita, ca e facuta in 2005 cand nu aveam un aparat digital bun.


Florile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

ciuf super globulezte!
ppisic nu ma supar, mai, am zis cand ai timp, ca nu arde. Vreau modul de realizare, ca model cred ca se poate inventa pe loc, nu?
Dana29 cum ai realizat acea spirala?
Vianne cat ai luat pe geanta?

Mama-mama, am intrat doar ca sa cer si sa intreb.
Eu n-am mai facut decat tot spirala olandeza, dar deja m-am plictisit de ea. O sa mai caut si altceva.
Trebuie sa mai dau o fuga si la Brico, ca am ramas fara incuietori.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Ciuf, ai primit e-mail-ul cu spirala? Sper ca da! Globurile sunt MINUUUNAAATEEEE!

Felicia, pe poseta am luat 25$.

Spor la treaba si week-end fain!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

quote:
Originally posted by ciuf

Otilia, ai mai lucrat ceva? Ne promisesesi niste poze.


Am pus in sfirsit citeva poze aici
Sper sa va placa ;). Sunt fericita ca am primit si prima comanda, un set pentru seara de revelion in cristal Swarovski: inel, colier, bratara si cercei. Inelul si cerceii sunt gata (fotografia "cristale" - in cristal transparent reflexe AB si negru), acum astept restul de cristale ca sa pot ataca bratara si colierul, intra o gramada de material si a trebuit sa comand...

Felicitari pentru creatiile voastre, sunt foarte reusite!

Va


Adélie la p'tite souris
Bijoux passion
Floricici din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Otilia, superbe lucrarile tale. Mai ales alea mov mi se pare tare faine. Felicitari si spor in continuare. Mai asteptam poze cu ce mai lucrezi.
Numai bine.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Otilia, sunt super bijuteriile tale!!
Simina, eu ti-am mai admirat micile opere de arta, sunt foarte faine! Cat despre goblenuri, eu nu am reusit niciodata sa am destula rabdare Am incepute vre-o 2 la care am facut partea principala, si de vre-o 10 ani asteapta sa fie facut fondul
Felicia, am facut tutorialul si tot am incercat azi sa-l upload-ez si nu merge site-ul ala de nici o culoare. Te rog sa-mi dai adresa de email sa-l trimit!!

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Otilia, super faine! Si mie tot alea mov imi plac cel mai mult.
Nu ai cumva vreo schema pentru inel. As vrea si eu!

Spor la lucru, fetelor!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

buna fetelor vin si eu cu noutati,sper sa se vada pozele de data asta http://poze.acasa.ro/poze/albump?id=6297&ioffset=12&password=&offset=1850&order=0&categ=-1 este un set din granat si coral si http://poze.acasa.ro/albump?id=6297&ioffset=27&password=&offset=1840&order=0&categ=-1 acel tablou din seminte care nu prea am reusit sa vi-l arat cu linkul precedent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Dana, foarte frumos setul si tabloul, de fapt si celelalte poze din album! Felicitari! Ce e fondul ala verzui?

-------------------
Diana

Mergi la inceput