Lucru manual - arts & crafts

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Bine ai venit Gabi, Uite aici ai linkul spre spirala olandeza:
http://rapidshare.de/files/37198049/Spirala.pdf
Cred ca la asta te-ai referit.
Eu am folosit la modelul asta fir de nylon ( guta) dar merge si cu ata subtire. Nu cred ca firul elastic ar fi o optiune, trebuie sa tensionezi firul si cel elastic se intinde. Oricum, in cazul in care vrei sa folosesti firul ala ( cu toate ca eu nu te sfatuiesc pt modelul asta) foloseste un ac subtire, dar si un fir subtire. Eu am avut un fir elastic care era destul de rigid sa mearga si fara ac, direct pe fir, dar la modele unde nu e nevoie sa treci de mai multe ori prin aceasi margea. orcum eu prefer sa pun incuietoare in loc sa ma chinui cu fir de ala. Poate ne arati si poze cu creatiile tale!
Spor!!!

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Gabi, care model 56? poza 56 din albumul meu sau care? Daca la ala te referi ( cu margelute gri) e foarte simplu, pur si simplu am insirat margelele pe ata. Margelele sunt facute de mine, si le-am facut in dimensiuni diferite, asa incat alea din mijloc sa fie mai mari si cele din spate mai mici. Sa-mi spui sau sa trimiti link-ul , daca te referi la altceva
Pumpici!

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

ppisic stiu ca te-am batut la cap, dar - cand ai tu timp, nu e graba - vreau si eu modelul la: http://s50.photobucket.com/albums/f312/ppisic/bijuterii/?action=view¤t=IMG_3109a.jpg

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Felicia, am sa pun maine modelul ala, il scanez din schita
Vad ca 'spirala' a fost download-ata deja de 8 ori Sa va fie cu folos!!!!
Care, cine si cum a mai facut cate ceva in ultimul timp? Io pe langa ca sunt racita si nici nu pot dormi nopatea ca am niste vise SF & horror ( cred ca tre' sa ma apuc de scris scenarii hihi) iar dimineata imi da desteptarea pisica la 6,30, mai tre sa fac si o colectie de rochii, si inspiratia ma ocoleste Dar in schim am o idee de colier fain, cu margele care vin perpendicular unele pe altele, trebuie sa ma gandesc cum se face, cred ca am sa-mi fac eu niste margele cu 2 gauri ma mai gandesc...

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Offf, Diana, bag capul precum strutul in pamant. Sa spun ca facui download de vreo trei ori la spirala aia ca sa o incerc si eu? Imi apare mesajul cu erorile, chit ca dau yes, chit ca dau no, mi se sterge tot documentul. Imi apare pagina alba. Si incercai de trei ori, ca tot ziceam ca poate gresesc undeva. Si uite-ma iar cu ochii in soare .
Eu fac o pauza cu margelitul ca ma axai pe globuri acusica. Parca m-ar bate gandul sa vand cateva. Dar eu una, sa fiu sincera, nu as da prea multi bani pe un glob, cat de muncit ar fi el. Si atunci cum sa fac eu sa imi scot materialul si manopera??? Ca zau daca renteaza. Mai cascai ochii pe Ebay sa vad globuri si vazui ca se dau si cu $10.00. Eu nu as da. Dar as vinde . Oi vedea ce fac. Pana una-alta, productia merge.
Pup si spor la lucru.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by ciuf

Saptamana trecuta am mai facut doua globulete: http://good-times.webshots.com/photo/2320518400082837760CUMssC si http://good-times.webshots.com/photo/2827455980082837760IbIVbB .
Al doilea nu mi-a iesit prea bine in poza, in realitate e super fain.
Diana, sanatate maxima.
PupCiuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

sunt superbe!!!arata foarte festiv!Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
"Traim intr-un paradis al nebunilor."
Serafim Rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Diana, tot ce faci e minunat!
Ciuf, si eu vreau sa vand posetele. Nu am experientza cu ebay-ul dar am pus totusi o poseta acolo. Intre timp, am vandut una, culmea, la o tipa din Romania. I-a placut atat de mult... Te rog, mai sfatuieste-ma, unde le pot vinde? In alta ordine de idei, trimite-mi un mesaj privat cu adresa ta de e-mail si iti trimit eu schema de la spirala.
Spor la treburi!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

Buna fetelor,zilele astea am fost asa de agitata nu am mai avut timp de aproape nimic ...sau aproape nimic ...numai munca ,munca si iar munca parca am devenit un robotzel..si totusi printre picaturi am reusit sa mai fac si ceva pt alinarea sufletelului meu am mai facut cateva bijuuri,sper sa reusesc sa le pun poza cat de curand ca sa ma laud cu ele si promisa poza a "posetoaiei" :)) dar deocamdata va pot arata doar un tablouas facut din seminte ,sper sa puteti vedea poza http://www.sireneanee.3x.ro/images/seminte2.JPG l-am facut in 2 nopti ...eh dar nu chiar toata noaptea ca dimineata mai merg si la lucru mie imi place mult cum a iesit ,e simplu si de efect zic eu.
Va pup pe toate inclusiv pe cele racite mai nou ma paste si pe mine o viroza sau nu stiu ce o fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

uff se pare ca nu vrea ,incercati pe siteul mai sus mentionat la "sporul casei" ultima imagine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Dragele
mai terminai patru globuri:
1
2
3
4
Diana, tu lucrezi cumva in domeniul vestimentar? Spor la inspiratie.
Felicia, saru'mana pentru explicatia spiralei. Mai incerc o data sa vad daca reusesc sa o fac.
Otilia, ai mai lucrat ceva? Ne promisesesi niste poze.
Vianne, vistrate@yahoo.com. Saru'mana mult. Ia spune-mi cand ti-ai facut contul pe Ebay s-a mentionat ceva de o taxa de vanzare? Eu parca as vrea sa incerc sa vand pe craigslists.
Pup si spor la lucru


Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Mergi la inceput