Lucru manual - arts & crafts

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Vianne, e faina poseta, vesela si de vara, aici din pacate incepe toamna...
Fetelor, am racit asa tare de-mi vine sa-mi amputez nasul ( ca asta e cel mai enervant) . Dana, m-am uitat mai atent pe ultimul link de la tine ( alex bla bla, am si febra nu-mi amintesc si nu am putere sa ma uit din nou) mie mi s-au parut preturile foarte OK, cred ca am sa comand si eu de acolo cand ajung din nou in Romania, apropo, cam in cate zile ajunge comanda? Si accesoriile de metal sunt din metal sau doar metalizate?, iar in cazul cand au un ambalaj, spune ceva de continutul de nichel? Sper ca nu te-am zapacit cu intrebarile

Eu am mai facut doar ceva foarte simplu, ca nu am mai multa rabdare acum, o bratara:
http://s50.photobucket.com/albums/f312/ppisic/bijuterii/?action=view¤t=IMG_3092a.jpg
si un colier:
http://s50.photobucket.com/albums/f312/ppisic/bijuterii/?action=view¤t=IMG_3097a.jpg

Sper ca linkurile sa nu lateasca pagina prea mult, daca sunt prea lungi am sa revin maine, ca acum fug in pat, am febra, mancarea mi-a iesit naspa iar eu la ora asta inca mai bantui prin casa
Va pupic de la distanta ( sa nu va molipsiti) si revin cu mai multe forte maine ..sau poimane ca maine am musafiri Dana, mi-ai amintit tu, cu pofta buna, tre' sa fac de mancare la oameni maine...Hihi, revin...[icon care face haz de necaz]

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

of,insanatosire rapida ..cam multa lume se vaita in perioada asta ca a racit ...vorba mamei mele "e timpul inselator" si nu mai stim cum sa ne imbracam .....a ajuns pana si timpul sa ne insele
referitor la accesoriile de metal ,unele sunt din plastic metalizate si pe care eu nu le folosesc si mai sunt unele din metal argintat dar sunt livrate intr-o punguta si nu au nici o eticheta
Care e faza cu nichelul ??? ca am mai auzit asta ..e de bine e de rau??? o sa intreb si eu fata de la allex" daca accesoriile contin nichel ....
pupici si mult ceai cu lamaie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Fetelor, multzam fain de aprecieri...
Felicia, asa este materialul, nu e din bucatzele de material.
Dana, hai arata-ne poseta ta
Diana, insanatosire rapida! Tu si cand esti bolnavioara faci lucruri minunate

Va pup!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Dano esti culmea, mai, sa intrebi patronul de unde are materialul
Iti dai seama ca saracul s-a scarpinat toata ziua in cap de nedumerire
Ppisic ai grija de tine, sa te faci bine repede!!!
Vianne wow, ce material frumos!


Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Saptamana trecuta am mai facut doua globulete: http://good-times.webshots.com/photo/2320518400082837760CUMssC si http://good-times.webshots.com/photo/2827455980082837760IbIVbB .
Al doilea nu mi-a iesit prea bine in poza, in realitate e super fain.
Diana, sanatate maxima.
Pup

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Fetelor, va multumesc pentru urari, imi pare rau ca nu am mai intrat dar am fost si ocupata si m-am simtit si rau...
Dana, nichelul cauzeaza alergii la unele persoane si cica ar fi si putin toxic, de asta am intrebat
Ciuf, sunt foarte frumusele globurile, mult spor in continuare!
Otilia, ce mai faci? Nu mai treci pe la noi? Cum ti-a iesit bratara?

Am facut si eu comanda de la Alexx, pe numele mamei in Ro, sunt foarte curioasa, chiar daca mai am de asteptat pana in primavara cand voi ajunge si eu in Romania, sau poate mi le trimite mama aici, o sa vad Oricum, acum astept sa ajunga comanda...

Va pupic si va urez multa inspiratie !

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Ciuf frumoase globuri! Decorandu-le tu nu vei avea 2 la fel. Care e procedeul tau, ca am si eu niste globuri simple, rosii.
Ps: am gasit si la noi paiete insirate pe ata
ppisic cum te mai simti?
Daca allex e de incredere dau si eu comanda, ca imi plac pandantivele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Felicia, in continuare sunt cam la 50% din forte, dar imi revin eu

Am mai facut o tentativa de bratara si un colier . Pe asta cred ca am sa-l desfac si am sa-l fac mai lung, daca mai gasesc margele la fel sa cumpar...

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi30 spune:

Buna tuturor
hop si eu!
am si eu acest hobby de ceva vreme si doar acum v-am descoperit.
ppisic te rog frumos mai poti sa dai inca o data acel tutorial pentru spirala?Eu nu reusesc sa il deschid.
Am o gramada de culori margele micutze si ar fi perfecte pentru asta.
Poti sa imi spui ce fir se foloseste?Daca e elastic cum anume le pot insira avand in vedere ca sunt marunte?
Multumesc
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi30 spune:

Ppisic
se poate si modelul pentru colierul cu nr.56?
multumiri
Gabi

Mergi la inceput