Lucru manual - arts & crafts

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Otilia, eu zic ca scoti o inchizatoare, si de acolo incepi sa desfaci/tai firele, scoti cateva cristale ( sa stii ca eu cred ca 19 cm e destul pt o bratara, cu tot cu cheita) si apoi inozi din nou si pui cheita. Nu are rost sa te apuci sa o faci din nou...

Fetelor, azi m-am gandit sa incerc si eu un colaj cu seminte, dar nu prea am avut materie prima, si apoi cand am inceput sa mi se lipeasca degetele , au renuntat si am continuat cu pensonul si culori
Aici puteti sa ca distrati pe seama operei mele . Sa va mai spun si ca am varsat cutia cu orez in tot livingul?
Dana, te admir profund ca ai rabdare sa faci asa ceva!!!

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Diana, sa iti spun ca sunt indragostita dupa opera ta??? O si copiai sa ma inspir si eu. Marginile alea cu auriu si rosu imi placura la nebunie.
Chiar vroiam sa te intreb, ai cumva niste linkuri salvate cu modele de tricotaje? Ca eu sunt mare amatoare de tricotat. Ma linisteste teribil. Poate ma ajuti. Ca te-am si auzit de domeniul vestimentar.
Te pup.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Ciuf, doresti ceva anume de tricotat? Am o gramada de modele, cu scheme cu tot, nu le pot pune pe toate.

Daca ai vreo preferinta, scotocesc si iti trimit!

Spor la lucru, fetelor!


Diana si Iulia (15 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

ppisic a iesit super tabloul chiar daca nu are prea multe seminte,acum te intreb eu ce vopsele ai folosit? ca imi place !!!
p.s. sa stii ca si eu ma lipesc toata si toata casa e plina de seminte cand "talentul artistic" rabufneste

ce pot face doua maini dibace http://www.sireneanee.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare
Diana Mirela, pai ma ma intrebi??? Cu bucurie astept mesajul. Esti o comoara. Saru'mana.
Nu stiu ce s-a intamplat ieri, dar avusesem impresia ca trimisesem mesajul. Si cand ma uitati azi, lipsa.
Adresa: vistrate@yahoo.com
Fetelor, la noi e o furtuna de zapada de zici ca avem casa in pamant, asa e de acoperita de zapada.
Gata, va pup

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Dana, am folosit tempera- culori metalizate. Se gaseste in borcanase si e ca o pasta. Eu nu o diluez prea tare ca iese spalacit, dar depinde ce efect vrei sa obtii.
Ciuf, zapada zici??? Brrr...Acum inteleg cum de ai avut inspiratie pentru decoratii de craciun

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Otilia, m-as bucura f tare daca mi-ai trimite schema de la inel. Nu conteaza care pt ca nu am mai facut pana acum si abia astept sa incerc.
Diana Mirela, vreeeeaaaaauuuuu si eu modele de tricotaje, te roooog!
Adresa mea alinavillanova@yahoo.com.br
Diana, hai ma ca a iesit fain!

Fetelor, eu am mai vandut o poseta si am comanda de inca doua.

pentru voi!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns midasnu spune:

Bravo Vianne - despre gentute nu vrei sa vorbim la croitorie? sau sa-mi trimiti si mie schema cum le faci, dimensiuni (sa stii ca nu vreau sa-ti fac concurenta, doar pentru mine vreau sa-mi fac)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Midasnu, hai ca vin si la croitorie...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Fetelor, nu ati mai lucrat nimic? Eu va citesc din umbra .

Ciuf, Vianne, va trimit cateva linkuri sa va salvati voi ce doriti, ca in computer am o tona de modele, de-aia va intrebasem daca doriti ceva anume. Ok?

O zi buna!


Diana si Iulia (15 iulie 2005)

Mergi la inceput