Lucru manual - arts & crafts

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carola spune:

quote:
Originally posted by felicia74

Am luat acum ata d enylon de la mercerie. Mama, ce scumpa e! 3 roni metrul O sa caut la articole de pescuit in Cora, trebuie sa fie mai ieftina guta.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!



wow! ce scumpa! uite aici
www.perfectdeco.com/shop/detalii.php?p=16" target="_blank">guta elastica

Bau!
"Pentru orice femeie exista un barbat care s-a saturat sa se culce cu ea" Alfie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Mda, cred ca m-am pacalit. Scria 3 roni pe cutie, iar vanzatoarea habar n-avea ca nu cumpara nimeni asa ceva Voia sa-mi ceara 3.000 lei vechi pe metru apoi i-am zis eu ca scrie 30.000. Ce sa mai zic? Ca am si terminat-o facand doar jumatate din colier? Plus ca ata e subtire ca firul de par ma dor ochii deja.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Si pe site-ul ala cu 6000 lei vechi/metru e scump, dar tu Felicia, sper ca nu ai cumparat decat putin. Destul sa vezi ca e destul de subtire restul cumperi la un pret mai uman!!! Cred ca era 3 roni rola de 50/100 metri. Mie mi se pare ciudat sa se vanda asta la metru, la fel cum ar fi ata de cusut la metru. ( care apropo ce scumpa e in Olanda...am resusit de-am platit 4 E pe o papiota cu ata neagra (de bbc)..cred ca si eu am nimerit magazinul gresit

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

ppisic am luat doar 2 metri. Sunt curioasa cat costa guta abia astept sa merg in Cora.
Intre timp eu am desfacut bratara neagra (prima mea bijuterie) si una veche maro (al carei elastic imbatranise) si am facut un colier negru

Wow, dar chiar ca e scumpa ata la voi. Nu vrei sa-ti trimit eu un pachet din Ro?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

am gasit o oferta pe un site cu articole de pescuit: 14,5 roni 100 m. Mai merge, nu?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Felicia sa stii ca nu se vede poza, cred ca e privata.. Da, a fost scumpa ata aia, dar cred ca am nimerit si eu la un magazin prea scump, oricum mi-am mai adus din Romania. multumesc de oferta, dar nu e nevoie, nici nu cos prea mult si plus ca deocamdata am stoc destul pana la urmatoarea vizita in Ro.
Eu am reusit sa termin un set tot spirala olandeza cu perle (de sticla).

Felicia, e mult mai normal pretul la guta Deabia astept sa pot vedea poza la colierul tau...

O zi faina si multa inspiratie

LE: Acum se vede poza! SUPER fain este!!! Pacat ca ai desfacut prima bratara, s-ar fi potrivit cu colierul asta !!

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Gata, poza e publica. Imi prind urechile cu yahoo-ul asta nou

Wow, ppisic-Diana spirala cu margele lunguiete? Ce frumos arata!
Iubika nu ai facut nimic? Ca stiam ca iti luasesi margele.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Am gasit guta la Cora Am luat de 0,126mm - 100 m la numai 8 roni

Acum, la munca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Felicia, fain colierul.
Diana, si al tau imi place tare mult. ca nu reusesc sa fac acea spirala olandeza. Cand vine sotul acasa o sa-l rog pe el sa descifreze modelul ca eu sunt de tot atehnica. Ma bazez pe el. Ca imi doresc tare mult sa-mi fac si eu unu.
Cu chiu cu vai mai terminai saptamana asta doua globuri: unul rosu cu argintiu si unul din bilute albe care cred ca a fost cel mai laborios model
Va pup

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Ciuf sunt foarte frumoase globurile! Cred ca te-am mai intrebat, cum faci cu paietele, le lipesti?? Cel cu perlute albe e foarte fromos, super!! ( nici la asta nu-mi dau seama cum ai prins margelele, folosesti ca baza niste globuri speciale cu gaurele sau cum??
Spirala olandeza sa stii ca e usor de facaut, ai salvat pagina aia care am trimis-o eu la un moment dat? Are si poze, si cred ca e mai usor de inteles decat explicatiile care le-am postat aici. Daca nu o ai o pun din nou pe net...( acum nu cred ca mai este, se sterge automat de pe site-ul ala dupa un numar de zile)

Eu am mai facut inca un set dar nu stiu, parca ceva este wrong...
Felicia asa mai zic si eu pret normal la guta! Super subtire e, cred ca am sa fac si eu o vizita pe la un magazin cu articole sport, la hobby-shop parca nu am vazut asa subtire ( dar poate nu m-am uitat eu destul de bine hihi)

Va pup!

-------------------
Diana

Mergi la inceput