Lucru manual - arts & crafts

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Hai ca pana la urma am desfacut bratara ca sa termin : colierul
Azi dupa-amiaza am lasat copilul cu tati ca sa ajung la mercerie pentru a lua alte margele (ce mama egoista sunt). Acolo am cumparat tot ce era frumos. In total 14 pungutze
Nu sunt normala!
Am mai gasit ata elastica dar nu prea merge la colier deoarece margelele sunt mici. Nu-i nimic, o pun deoparte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Foarte fain ti-a iesit! Felicitari!!! 14 pungute cu margelute hihi pesemne nu mai vrei sa desfaci ce ai facut Pacat de bratara ca era faina! Poate o completezi cu negru sau alta culoare! Eu nu lucrez cu fir de ala elastic, am avut o tentativa la un moment dat, si cand eram pe sfarsite, voiam sa fac un nod, intre mai multe fire, s-a intins minunea, mi-a scapat printre degete si s-a format o mica 'bomba' de margele in tot livingul [:d] S-a dus si munca mea, s-au amestecat si margelele ( evident alea ce am reusit sa le mai adun) si de atunci nu mai incerc. Noroc ca firul respectiv era dintr-un set, nu era in cantitate mare, asa l-am incercat...Cred ca merge mai mult pentru margelute mai mari, daca vrei sa faci o bratara la care sa nu pui incuietoare. Mai am niste siraguri ( cumparate) pe fir elastic care personal nu mi se par ok pt. ca se incurca elasticul cu parul meu lung si ma deranjeaza.

Spor si inspiratie in continuare!!

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

ppisic pai cu asa profesor cum sa nu iasa? Repet, chiar nu-mi vine sa cred cat de usor e modelul.
Problema e ca acum imi sta gandul numai la coliere, bratari etc. Barbati-miu a incercat azi sa-mi arate noul model de Logan break si cand a vazut ca ma lasa rece a zis: "daca nu are margele nimic nu e interesant, nu?"

Oricum nu mai am chef de nimic altceva (saracul Doru se gandeste si el cand va mai avea parte de ceva ) am tot felul de idei... mama, am dezvoltat o obsesie!

Si acum intrebare: ce fac cu nodurile? Mi-e frica sa nu se desfaca si sa stric bunatate de colier (eu am folosit ata normala, ca alta nu intra pe gauricea acea mica). Ma gandesc sa pun o picatura de superglue d-ala rapid ("Picatura") ca sa nu se desfaca, nu?

Buna urarea ta: "Spor si inspiratie!" Si voua la fel!

PS: astept idei de ornat globuri, ca am unele rosii de care m-am plictisit.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Sal
hai ca ma duc sa fotografiez ce am facut ieri la trei globulete. Simplu de tot. Ca nu am timp sa ma complic. Nici nu ma pot concentra. Azi-noapte nu stiu daca am dormit doua ore cap la cap ca mi-a fost micuta cu nasul infundat. Hai ca revin cu pozele.
Spor la margelit.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Pusei pozele in albumul "decoratiunile mele". Fetelor, fara suparare, sa imi spuneti ce nu va place sau cum ar fi trebuit sa fac.
http://community.webshots.com/user/ciufuletz
Pup
Edit: uitai sa pun linkul cu pozele. Offff, urata batranetea asta.
Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

quote:
Originally posted by ciuf

Pusei pozele in albumul "decoratiunile mele". Fetelor, fara suparare, sa imi spuneti ce nu va place sau cum ar fi trebuit sa fac.
http://community.webshots.com/user/ciufuletz
Pup
Edit: uitai sa pun linkul cu pozele. Offff, urata batranetea asta.
Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo




sunt super!!!! felicitari...

ce.mi mai place si mie sa fac d.astea...dar n.am timp

Va invit la Marsul ROZ AVON impotriva cancerului la san!http://www.avoncosmetics.ro/PRSuite/info/aboutCommunityList.jsp?index=0&item=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Felicia, eu pentru margele de astea mici folosesc nylon, aici se gaseste la magazinele art&craft iar in romania vezi poate ai vre-un prieten pescar e mai rezistent decat ata normala si mie mi se pare ca e si mai subtire. Ca sa fii sigura pe noduri pune niste lipici, si inainte sa faci nodul, mai 'tese ' putin ata prin cateva margele de la capat ( in caz de se rupe sa nu se destrame , dar nu se rupe , mai ales cu niste lipici)
Cat despre sotul tau, te inteleg... Nici al meu nu e tocmai incantat, mai ales ca mai am si altele..( hobby-uri) care in ultima vreme le-am cam neglijat...

Ciuf, sunt foarte frumoase ornamentele si seturile. Margelele de la setul albastru sunt foarte faine. Cum ai rezolvat pana la urma cu paietele?? Si cum le-ai prins pe globuri? ma gandesc ca sunt lipite nu?? Ai sa ai un brad super fain!!Dintre ornamente cel mai mult imi place p1010043!
Sanatate multa la micuta si spor in toate!

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Ciufuletz, foarte faine ti-au iesit! Cum sa nu ne placa asa ceva? Bravo!

Diana, i-am aratat sotului meu bijuteriile tale. I-au placut f tare, mai ales colierul verde. A zis sa vb cu tine si sa facem o afacere Eu sunt norocoasa pt ca al meu sot ma incurajeaza si isi da si cu parerea.

Despre preturile de la margelutze...Sunt mari! Singurul loc unde sunt fffff ieftine e in Rio de Janeiro. Eu de acolo mi-am luat f multe dar le-am terminat si ma bate gandul sa vb cu cineva sa-mi trimita. Chiar daca platesc transportul tot merita. Uite, de acolo am cumparat (asta imi vine in minte acum) o rola cu silicon cu aprox 30 centi$ iar aici am vazut aceeasi rola cu 3.5$. Si toate erau asa ieftine. Plus ca acolo am vazut si f multe tipuri de seminte, lemn de cocos, scoici. Fain de tot...



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Fetelor, am mai terminat o poseta intre timp. O puteti vedea la mine in semnatura, la handmade by alina, incepand cu pagina 2. E cea roz cu negru.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Vianne, e supeeeeeer!!! Imi cel mai mult dintre toate celelalte. E grozava. Pe cuvant. Daca mai poti mai fa si pe galben, portocaliu, verdele ala fosforescent, chiar si rosu. Sunt convinsa ca o sa se vanda bine. Pup si

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Mergi la inceput