Lucru manual - arts & crafts

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Diana,tot ce faci e minunat! Si ai atat de multa rabdare sa lucrezi cu margelutze.... Esti de admirat!

Ai cumva o schema de la colierul negru, cu flori? Poate vreodata ma incumet si eu sa faca sa ceva...

Alina

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Helou, sunt si eu pe aici, n-am murit inca Doar ca nu trebuie sa-ti faci planuri cand ai bebe (inca ii mai zic asa Ilincai desi se apropie de 1 an).
ppisic cu acest colier m-ai dat gata, e minunat! Cata rabdare ai... !
Din pacate, n-am apucat sa incerc modelul dat de tine din motivele explicate mai sus. Insa nu ma las. Revin!

Spor la lucru tuturor

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Vianne, am cautat site-ul de unde am modelul al medalioanele alea, dar nu-l mai gasesc. Am in schimb poza salvata in pc si am incarcat-o si aici Sa fii atenta ca la pasul 3 este o greseala, margeluta colorata e la mijloc, deci a 3-a cum ar veni. Se adapteaza in functie de cat de mari sunt margelutele din mijloc, eu de exemplu am folosit la 'petalele' florilor cate 7 margele in loc de 5. Si inca un tip: eu daca fac dupa schemna nu-mi iese bine mijlocul, asa ca prefer sa pun intai 6 margele mici, trec inca o data prin ele si am centrul, si apoi fac petalele. Este mai simplu, plus ca e si mai stabil ( fac si un nod dupa ce trec prin ele) Sper sa iti iasa, daca nu am sa desenez schema mea... pentru ca tehnica e oarecum diferita. Dupa ce faci medalioanele le prinzi unele de altele cum vrei tuSucces!

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Diana, multzam fain de tot! Sper sa am rabdare sa le fac. Tu esti de admirat..

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

wow, fetelor, sunteti de admirat ce lucruri complicate stiti sa faceti.
Eu prefer sa insir niste margelute pe o ata si ala e colierul sau cerceii.
Am reusit si eu sa termin niste lantisoare si cercelusi. Poate imi fac si o bratara. Dar zau ca mi-e rusine sa va arat poze cu ce am facut eu. Par atat de simple pe langa ce lucrati voi...
Dupa ce mi-am satisfacut curiozitatea cu margelutele am trecut la alta preocupare. Si anume sa fac globuri. Numai ca ma impotmoli la paiete. Cum le insir eu pe o ata in asa fel incat sa para trase la masina??? Ca ma apucai eu constiincioasa si cand vazui ca nu e treaba usoara sarii repede pe DC ca poate o sti vreo fata sa ma ajute. Ce ziceti imi dati o mana de ajutor?
Vreau sa schimb fata la globurile mele cele vechi.
Pup

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Citesc si ma minunez ce degetetzele indemanatice aveti voi.
Felicitari



Oana_B
detalii donatii
actualizari donatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Viannenu ai pentru ce, sa stii ca merge foarte repede modelul ala dupa ce iti dai seama cam cum se face medalionul ( adica dupa primul facut) e super usor... Apropo, am mai aruncat o privire in albumul tau si am vazut ca ai pus si posetele sunt foarte frumoase! Felicitari! Eu la tricotat & cusut nu am prea multa rabdare
Ciuf din pacate eu nu stiu cum se pun paietele in 'sirag', dar parca am vazut ca se pot cumpara deja insirate www.geocities.com/jelly_beads/star.html" target="_blank">Aici am gasit un tutorial cu o steluta din margele care cred ca se potriveste pentru ornament de Craciun, poate te intereseaza. Mai gasisem un site cu globuri ornamentate cu margele dar nu-l gasesc, revin daca mai reusesc sa dau de el...
Referitor la cerceii si lantisoare tale sa stii ca eu sunt foarte curioasa sa le vad!!!

Eu am mai terminat o verzitura dar sa stiti ca am un maieu la care se potriveste

Spor la toate fetele, si Ciuf astept pozici cu creatiile tale!

LE: am gasit globul www.geocities.com/SoHo/Gallery/1216/test4.html" target="_blank">aici

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Diana, multzam Da, am pus posete facute de mine si sunt in faza in care imi intreb prietenii daca sunt faine pt ca vreau sa incerc sa le vand. Pozele nu sunt asa faine pt ca sunt facute cu webcam-ul
Cat despre "verzitura" ta... E suuuuupeeeer fain colierul... E atat de faina culoarea... BRAVO

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Waw Vianne, spor la lucrat posete si muuulti clienti!!! Am gasit prin arhiva mea ceva care te-ar putea interesa, nu sunt clare pozele, dar macar pentru inspiratie
Aici gasesti pozele. Sper sa te inspire
Si multumesc pentru aprecierea colierului !

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Diana, tu ma omori cu ce faci. Pe cuvant. Culoarea e superba si modelul imi place tare mult. Imi spui si mie cum faci sa para rasucit? Am spus cu mana pe inima ca nu-s priceputa. Dar tare mult as vrea sa fac si eu ceva in stilul tau.
NU reusii sa vad globul. Te rog cand ai timp sa te uiti daca ai salvate ceva linkuri cu ornamente de iarna. Ca vreau sa refolosesc toate globurile care mi-au fost invelite in ata matasoasa.
Multe ca iese lucru tare frumos din manat ta.
Vianne, faine posetutele tale. Dar nu ar fi mai bine daca ai pune cumva in fund carton din acela tare ca sa para si ele mai grasute? Zic si eu asa la prima vedere asta mi-a sarit in ochi.
Iti doresc vanzari multe.
Pup

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Mergi la inceput