Lucru manual - arts & crafts

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Am facut o schita, sper sa fie clar

http://rapidshare.de/files/33420689/Spirala.pdf

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

ppisic multam, prompta ca de obicei! O sa incerc maine, ca azi e duminica Dar in mare am inteles.
Revin maine!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramoneloo spune:

Salut,fetelor.Tare fain tot ce ati facut,felicitari.M-ati innebunit si pe mine,am intrat in febra cautarilor de margelutze,incuietori...am gasit cateva site-uri care comercializeaza asa ceva.Iubika,tu ai gasit pana la urma vreun shop care sa vanda asa ceva in ct?Si eu sunt din ct,dc ai gasit in cele din urma asa ceva si aici,imi spui si mie unde?Am mai intrat pe forum dar n-ati mai scris nimic,nu ne-ati mai delectat cu nici o creatie:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Uraaa! Am terminat si eu una simpla rau de tot!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/feliciamirela2001/detail?.dir=/385ere2&.dnm=512dre2.jpg&.src=ph

Acum sa incerc si modelul lui ppisic. BTW, nu stiu ce sa fac cand ajung pe linkul dat de tine.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Super faina bratara Felicia !
Pe pagina din link , te duci in jos, apesi pe FREE, si se deschide alta pagina inde trebuie sa copletezi un cod, si cred va trebui sa astepti cateva secunde si apoi salvezi, e un document .pdf. Daca nu reusesti, sa-mi spui si il transform in jpg si-l pun in albumul meu...Spor in continuare.

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgetaR spune:

quote:
Originally posted by ppisic

ultimul, facut din margelute realizate dupa o tehnica din site-ul dat de ML .


Buna fetelor!
Nu am scris nimic pana acum pe topicul asta, dar va citesc de la inceput. As incerca si eu sa fac cateva chestii in genul colierului de mai sus al lui ppisic. Mi-ati putea spune ce fel de sarma ar trebui sa folosesc pt. prinderea pietrelor? Ma gandesc sa merg la un magazin de electrice- electronice, era unul pe Academiei, daca nu s-o fi desfiintat, dar nu stiu ce sa cer.
Va multumesc frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgetaR spune:

Scuze, cred ca n-am copiat bine URL-ul.
Ma refer la ceva in genul asta:

http://i50.photobucket.com/albums/f312/ppisic/bijuterii/IMG_1381.jpg

Sper ca acum sunt mai clara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

GeorgetaR eu cumpar firele metalice din magazine specializate pe produse art& craft, asa ca nu stiu sa-ti spun exact ce ai putea cere la un magazin cu electronice... E fir metalic lacuit/placat asa in fel ca se preteaza pentru bijuterii. Se gaseste si fir de argint, dar eu mai exersez cu de asta normal din motive economice Cauta pe net dupa Wire&Wire, am pus aici poza la un pachet nedesfacut, sa-ti faci idee cum arata in cazul in care gasesti in magazin. Se gaseste in mai multe culori si dimensiuni(diametrul la firul folosit de mine in poza aia e 0,7 dar folosesc si mai grosut). Uite si niste cercei facuti tot din fir de asta

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgetaR spune:

Multumesc mult. Nu stiam ca pot sa gasesc ceva special pentru asta , de-aia ma gandeam de unde as putea sa le iau. Am sa caut asa ceva pe la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Ce mai faceti fetelor? Eu am reusit sa mai termin un colier la care ma gandesc sa fac si cercei, dar m-a cam lovit lenea si un set la care ma mai gandesc daca mai adaug ceva sau il las asa...

Spor si multa inspiratie va doresc!

-------------------
Diana

Mergi la inceput