All about Constanta (78)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Adriana, de cate ori am dat canapeaua la o parte sa iau tot ce era dupa ea ca mi s-a acrit.. te inteleg f. bine, si eu de-abia asteptam sa se produca o schimbare si asta s-a produs intr-adevar odata cu inceperea serviciului cum a zis si Roxa.
Roxa, chiar nimic mai, nici cuvintzele disparate asa?

Oana , mami de Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

mai fetelor...nu ma provocati cu vorbitul. bagajul lingvistic (inteligibil de catre adulti) al lui Pat este:
1. "beie" - DA, in traducere bere, spusa cu mare fericire cand sunt reclame la tv, cand se deschide o cutie de bere sau cand o vede in pliantele publicitare (paranteza: cel mai tare a fost vineri cand se plimba cu bunicul prin ploaie si vedea spuma facuta de scurgerile de pe acoperis si ciripea fericit "beie?")
2. "loliloli" - adica asa il cheama pe el, spus clar si raspicat. asta spune cam de vreo 8 luni. (suspectez ca e vb de numele de familie ptr ca pe taica-su il cheama "lolilolitate")
3. "mamama" - asta-s io (cateodata)
4. "diaaaaaaa" - asta e bunica-sa, Claudia. cand e nervos sau grabit asa striga pe toata lumea
restu'.....vorbeste tare cursiv si cu intonatie in limba lui. si incearca sa ne imite (mai rar) si spune silabe la rand.....cam atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

deci inseamna ca stiti prin ce trec.stiu ca o sa fiu distrusa cateva saptamani cand il voi duce la cresa, dar eu zic ca e spre binele amandorura.
roxa, si al meu vorbeste in limba lui, se cearta cu papagalul.spune "mamaaaaaa" numai cand are nevoie."tata" spune mai des.dar mai nou imi deschide plasa de la balcon ca aveam ca o treapta sub geam si se urca acolo si se ridica cat sa ajunga cu mana.ne-a disperat.in we asta o sa fac si eu curatenie generala, arunc tot ce e de aruncat ca nu se mai poate.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by nastasie

deci inseamna ca stiti prin ce trec.


haha. indeed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

hahahaha, roxa, ne luam de mana.sa-mi spui cati saci ai aruncat

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Fetelor, ne vedem si noi?
Tania, tu ai facut propunerea, eu sunt de acord, doar sa stabilim, cand.
Mie mi-au venit copii de la munte, in seara asta. Acum vreau sa ma apuc de facut papanasi.
Roxa, nu te nelinisti cu vorbitul lui Pat. Unii copii sunt mai vorbareti, altii nu prea. Eu am un nepotel care pana la 3 ani nu zicea nimic inteligibil, de s-a dus varamea cu el la dr de nu stiu cate ori si intr-o dimineata s-a trezit din somn si a inceput sa vorbeasca cursiv si corect de ne-a lasat pe toti cu gura cascata...
In week-endul asta am facut si eu "curatenie" la jucarii, profitand de faptul ca nu erau copiii acasa pt ca altfel pe o parte le pun in cutia de dat si pe alta le scot ei de acolo si le duc inapoi in camera lor...

www.adina.as.ro/" target="_blank">noi
tot noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

salut.
ehe fetelor daca aveti canapea de aia gasiti dupa ea tot felul de lucruri.
am citit pe diagonala.nu ma bateti.
noi plaja cam de 2 ori pe zi.nu prea ne innegrim ptr ca mergem dimineata de pe la 9 la 11 si seara cam de pe la 5-6
alexandra se simte pe plaja ca pe tarlaua lu taicasu.
mai face boroboate.mai gaseste cate o mamica.
si daca se poate in apa tot timpul ar fi perfect.

va pupam dulce (ca de! a invatat fata mea sa pupe si sa trimita bezele)


jo si alexandra

***************
"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara si pe strada mea???inca il mai astept!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Am si eu o intrebare...inafara de smecta, ce mai pot sa ii dau lui David pt scaune diareeice (face apa...)?

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

sanzi, razvan mi-a facut o reactie la antibiotic si facea scaune moi si la farmacie mi-a recomandat smecta, dar daca nu ia antibiotic mai este ceva pentru strans la burta, dar nu am retinut.dar intreaba la farmacie ca iti spune.si da-i banana sau orez.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza!
azi avem o sarbatoritaaaa! La multi ani Tatiana!!!! sa fii sanatoasa si fericita si sa ai parte numai de bucurii!!!
Sanzi, hidrasec in loc de smecta, e mai ok. si voi??? Kati a ajuns si ea cu Dodo la spital...cica erau vreo 60 de copii cu simptomele astea. ce virus cretin! aveti grija de voi si sanatate!
Adinutza hihihi buna treaba cu facutul curateniei in lipsa copiilor, e cea mai buna strategie. aaah, ador povestile astea cu "s-a trezit intr-o dimineatza si a inceput sa vorbeasca cursiv".....tot sper sa mi se intample si mie!
Adriana nu o sa prea arunc, ca sortez ce dau, unele le pastrez eu...imi e mila de ele sa le arunc!
i-am comandat ieri pat lui Patrick, sunt tare multumita de el, va veni deja saptamana viitoare. suntem copii mari! (hahahahaah cica!)
va pup, sa aveti o zi racoroasa!

Mergi la inceput