All about Constanta (78)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

fetelor, i-am luat lui razvan canita din aia anticurgere dar sa mor eu daca vrea sa bea.ca doar e acelasi sistem ca si la biberon numai ca nu e tetina, ci e mai tare.offf, si imi face la balti.voi cum ati reusit.ca l-am lasat o ora fara sa bea din bibe si nimic.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Adriana, ascunde biberonul, arata-i doar canita si pana la urma de sete tot o sa bea din ea. Unde ai gasit pana la urma la farmacie sau unde?

Oana , mami de Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

oana,am facut asa dar nu ma mai intelegeam cu el de sete.dar maine promit ca asa o sa fac.dar voi ii dadeati si lapte din ea, ca razvan inca mai papa lapte dimineata si seara si nu stiu ce sa fac daca sa incerc tot cu ea.dar mi-e ca nu o sa-l mai bea daca e din canita.am gasit la Pharma City, aici la casa de cultura de la primii pasi.e super draguta.ca la sensiblu cand am fost nu aveau.si adevarul e ca imi doream de la marca asta ca numai biberoane din astea am folosit pana acum si am fost tare multumita de ele.o sa incerc cum ai zis.sper sa se invete.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza
Adriana nu il forta sa bea daca nu stie inca....e normal! ce marca e? de exemplu Patrick nu a baut de la inceput din cana nuk, nu ii placea si gata. am luat avent si dupa ce a baut din ea (ca e tzutzuroiul mai "moale") a baut si din Nuk, dar la interval de vreo 2 luni. laptele da-i-l din biberon, Patrick nu il bea din altceva. (nu inteleg cum de face balti daca e anti-curgere?)
Patrick a fost rau ieri, am ajuns la doctor si a confirmat enteroviroza. asa ca e pe regim, fara lapte, cu paine prajita, pilaf, etc. dimineatza era ok, sper sa fie asa si in continuare.
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

roxana, e marca primii pasi, dar nu are tuturoi tare.ca am mai avut si altele care era tare, dar acum el asteapta sa curga singur sau isi da seama ca nu e tetina.nu pot sa-mi dau seama.imi face balti dar nu cu canita asta, ci cu biberonul pt ca aseara a trebuit sa-i dau sa bea din el.si cum prinde cum face balti.cu asta nu.asta e buna.si adica sa incerc alta marca?daca ii scot capacul bea ca din pahar.ii place asa.cum pun capacul face o criza de plans.lui ii ies si masele.sa aiba legatura cu asta?offf, si azi e asa marait ca imi vine sa-l trantesc.azi am o zi de rahat, scuzati expresia, dar m-au apucat nervii aseara ca nu mai gasesc nici un medicament din cauza lui.nimic nu mai pot tine la indemana.aseara la 1 noaptea cautam bixtonim ca mi se infundase nasul si aulin ca ma durea maseaua.si am cautat pana la 2 si nu am reusit.trebuie sa le iau la mana pe toate.sa veniti sa vedeti ce e dupa canapeaua mea din sufragerie si dupa pat in dormitor:de la sandale pana la hartie igienica si alte minunatii.of, m-a disperat copilul asta.fug sa fumez o tigara sa ma calmez.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Salutare dragelor!

Am intrat la voi cu o mica rugaminte: cunoasteti pe cineva care inchiriaza in Constanta o garsoniera sau un apartament de doua camere la un pret rezonabil???
De pe 8 aug. vrem sa venim la mare si as prefera sa stam in Constanta. Am cautat pe internet si deja ne-am trezit cam tarziu ca sa mai gasim ceva ok ca pret in perioada 8-15 aug.
Daca aveti o informatie pt. mine astept mesaj pe PM.

Multumesc mult!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Adriana ai fumat tigara aia? hai linisteste-te ca e normal asa...e copil activ nu momaie. normal ca il apuca nervii ca nu stie sa traga din canuta si cupilului ii era sete. deci lasa-l canuta langa el ca incet incet se obisnuieste. eu ti-am zis ce s-a intamplat cu nuk si avent. asta de la primii pasi nu stiu cum e, dar banuiesc ca merg pe acelasi principiu. pune medicamentele intr-un dulapior sus, in baie si nu mai ajunge la ele. sau in bucatarie....ca tot ai mobila noua si frumoasa hai...calmeaza-te ca asta e doar inceputul (hihihihi te incurajez si eu acum )
ad_rasnov imi pare rau, dar nu am cunostinta de vreun apartament...poate te ajuta celelalte fete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

off, roxa, simt ca nu mai fac fata.abia astept sa nu mai stau acasa(nu in sensul rau ca sunt cu razvan), dar mi s-a acrit.nimic nu pot sa fac pana la cap cu razvan.acum strang, acum le imprastie.stiu ca e activ.chiar mai mult.merci de incurajare.la sfarsitul saptamanii ma apuc de curatenie generala si gasesc eu un loc pentru toate.Pat cum e la 2 ani?ca razvan la 1 an si 9 luni intelege numai ce vrea, iar pe mine nu prea ma mai asculta.vorbeste?hai ca te-am innebunit cu intrebarile.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

haha,Adriana haz de necaz , dar si eu am fost in situatia ta! Am gasit si o rezolvare...am facut curatenie generala....am dat/aruncat tot ce se putea. Chiar ieri am dat un sac de jucarii care zaceau bagate prin dulapuri, valize si altele....
Mama m-a certat, ca de ce nu le pastrez pt. bibica. Dar.... multe din ele nu erau ,,corespunzatoare,, altele erau prea mari si pana al urma Bibica numai cu vechituri sa se joace?????
Ad-rasnov-intrebam, cautam.....Mai vb. pe mess!

Poze IULIE !
Tania cu Anduta(14 sept'96)+ Bibi (14 febr'04)


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

bravo Tania asa se face....si eu trebuie sa intreprind actiunea asta dar inainte trebuie sa sortez ce ii dau finei mele care e graviduta de septembrie. si jucariile le duc la cabinetul doctoritei noastre, ca are un cos plin din care se mai "serveste" si Pat cateodata
Adriana Pat la 2 ani NU vorbeste, intelege absolut tot si face numai ce vrea. pun pariu ca dusul la servici va face numai bine.....pentru amandoi. tu de abia vei astepta sa ajungi acasa iar el se va bucura mai mult de tine. sincera sa fiu cand stateam acasa mi se pare ca ma priveste mai mult ca "scorpia-care-nu-il-lasa-sa-faca-nimic-din-ce-vrea" decat ca mama iubitoare si aproape. acum....e muuult mai bine! ca timpul lipseste la maxim si ca nu mai stiu cand sa fac toate lucrurile....e partea a doua dar asta e!

Mergi la inceput