All about Constanta (78)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Salutari fetelor si de la noi ca n-am mai apucat s-o fac in ultimul timp.Am avut si zile bune si mai putin bune si am fost cam absenta p-aci.
Apropo vad ca multe v-ati adus aminte de DC cu ani in urma.Am dat o cautare pe google acum cateva zile si la rezultate si o pagina de DC de la mamici de ct.Era iulie 2004.Chiar am citit cateva pagini.Eu pe atunci nu va cunosteam inca .Si mie imi plac amintirile chiar daca pic in melancolie....va pup si va doresc un weeekend placut!


www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Madaluta, referitor la haine pt gravidute, si eu sunt tare necajita. Am fost in piata Grivitei acum vreo luna si am ramas socata: si de preturi, si de modele. Cel putin erau atunci niste rochii si niste culori, pe care si de pomana mi/ar fi fost rusine sa le dau. Am vazut si niste bluzite frumoase, dar prea scumpe!
Azi am trecut pe langa fostul cinema Progresul (unde e o groapa mare) si am vazut din vitrina, pe o manechina, o bluzita de graviduta. Am intrat sa intreb cat costa: 180 lei!
Carmen sa ne spui si noua cum se termina cu mansardarea. Si la noi s/a facut sedinta (tot la 4 stau), si eu eram singura din cei de la 4 care a fost de acord (asta pt ca mi se zugravea apartamentul). Restul au spus ca prefera sa isi faca ei singuri mansarda. Vecina mea de perete, o pensionara, a spus ca va fi mult zgomot si praf, chiar si sotul comenta ca va fi prea multa galagie.
Unii vecini ar fi vrut, dar cred ca mai putin de 40%. Sunt tare curioasa voi ce veti hotari.
Legat de dna dr Dobre, mie imi cam pare rau ca nu mai sunt la ea. Dar nu ma mai puteam duce pt ca mi/a fost jena. Am recunoscut ca a fost draguta, i/am fost recunoscatoare pt CM (mai ales ca lucrez la tara si eram si in sesiune), imi placea ca nu plateam consultatia (ii lasam cate 200) si era si femeie. Acum ca sa ajung la dr. Zaher traversez tot orasul (are cabinetul la CET).

Mihaela 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Fetelor ce mai stiti de Simonici??? Liris???
Nu mai da deloc pe la noi!!!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Sinzi, Tania sunt aici. nu am mai scris pe forum de vreo luna.
Tania e baiet!

sarbatoritelor din toata aceasta perioada le doresc si eu un belated La multi ani! cu sanatate si numai bucurii, iar la cine este cazul: sa creasca mare!

poate zilele urmatoare va mai povestesc din peripetiile mele pe aici. acum la nani, nighty-night!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Salutare!
Haine de gravidutze am vazut si in Doraly, nu ma intrebati ce preturi au ca nu stiu. Doar am trecut pe langa stand. Tot acolo mai au si haine pt bb-ci.In legatura cu hainitele pt bb, eu am cumparat inainte de a naste ce mi-a placut pt a le avea pregatite pt sosirea acasa. Auzisem mai multe cazuri de bb capatati cu diferite "bubitze" de la hainutze nespalate si cumparate de rude in mare graba. Si fiindca si eu eram putin influienztata de "babe", am negociat cu mama, am cumparat tot cu bani de la ea, iar dupa ce am nascut i-am inapoiat banii.

Simona felicitari, sa fiti sanatosi si sa auzim numai de bine.

Acum catva timp cineva (imi cer scuze ca nu-mi mai amintesc cine ) spunea ca are sotul instructor pt soala de soferi, ma intereseaza si pe mine, si daca nu cer prea mult astept oarece detalii. Multumesc!

We placut si multa sanatate!

poze cu noi



Camelia & Alexandra -Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Liris sa va intalniti cu bine! Te asteptam cu vesti!
Crig,
Tatiana, sa fie intr-un ceas bun venirea lui tati, iar gazei sejur placut pana la reinceperea cresei!

Gravi', cum spunea si Roxi, nu merita sa cumparati haine speciale de gravi! Cautati bluze mai largi, camasi, pantaloni cu snur, fuste cu elastic... s.a Si eu, pe vremea mea am fost la mag din grivitei si am plecat de parca profita de femeile gravide ca sa-si vanda carpele!
Hainele de bb le-am cumparat inainte, le-am spalat acasa, le-am calcat, asezat in raftul pt bb. Nu multe, doar un set pentru prima luna, sa zic asa! Apoi l-am trimis pe tati cu "biletel" sa cumpere ce vazusem eu inainte de a naste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Hi-hi, Crix, si eu la fel am facut...am spalat si calcat toate hainutele cumparate de mine pt bebe, cu mare drag si mare grija, inainte, cu speranta in suflet ca totul va fi bine...iar cand m-am intors de la spital, aplecata de mijloc de durerea de la operatie, am plecat sa ii mai cumpar niste costumase usoare din bbc, din acelea cu nasturi de sus pana in jos pe picior, ca mi se pareau cele mai practice, iar bebe facea kk la greu si le murdarea....si nu imi mai ajungeau...si era cald ca acum...si aveam o bebica negricioasa......si acum e blondina!
Tatiana, succes la gradinita noua!
Crig, de ce ati avut zile si mai rele? ce ati patit?
Simona, si eu m-am gandit la tine zilele trecute....ce face burticuta cu baietel? cand ai DPN?
Noi plecam la plaja...cred ca stam azi toata ziua pe malul marii, ca e tare cald in casa si nu dau drumul la AC, din cauza Sofiei...ca raceste imediat!
Va pup!

_
IUBESC VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

Hainute pentru bebe am vazut si la Real-dragute,nu f.scumpe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Chiar Bysko, am vazut la real lucrusoare mititele si dragute chiar! Uitasem!

Cine este Bysko? In vizita sau ramai la topicul nostru! E loc pe listutza! Welcome!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Camelia, multumim pt pont. Ma gandeam sa ma duc pe la Doraly, dar inclinam mai mult spre nu. Azi am fost la Marvimex, dar nu am vazut nimic pt gravide. Nici nu m-am uitat prea atent pt ca ma cam dureau picioarele. Am gasit un stand unde scria pe geam ca au patuturi. Nu am intrebat cam cat e unul, am de gand sa ma interesez prin decembrie-ianuarie. Imi voi trimite sotul sa il cumpere cand voi fi la maternitate.
Si eu ma gandeam sa fac la fel, sa ii spun mamei sa imi cumpere ca ii dau eu banii apoi. Dar cum vad ca a inceput deja, fara sa mai spun eu nimic, ma abtin.
Se pot purta si lucruri mai largi, dar parca nu as vrea sa arat ca sholea. O bluza larga, e larga si la manici, si la umeri. La fel si pantalonii. Cred ca imi voi cumpara niste material, si imi voi face o rochita si o salopeta. Nu mai multe, pt ca nu tin sa fac parada modei!

Mihaela 15+

Mergi la inceput