Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Andora, iti multumim pentru incurajari,dar si pentru aceasta adresa, am scris si aici dupa ce am citit mesajul de la tine.Nu se stie niciodata cine ne va ajuta...stiu, simt caci multi oameni sunt alaturi de noi ,de Dan ,nu sunt chiar atat de puternica...dar cateodata necazurile ne intaresc caci altfel nu am face fata!Trebuie sa se gaseasca o solutie pana la urma caci e pacat de tineretea lui Dan si o persoana in varsta spera atunci cand este in suferinta dar un copil de 24 ani...Siteul nu este inca gata mai dureaza caci cel care se ocupa de el are si alte treburi, este un prietea al lui Dan .Daca vrei si poti ai putea sa ma ajuti la campania lui Dan?caci singura imi este greu sunt incepatoare in asa ceva si poate imi scapa lucruri esentiale care trebuiesc facute?Va multumim caci va simtim aproape si ne dati puterea sa speram si sa luptam!
Speranta moare ultima!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Draga Doina bafta, poate cine stie vei primi vreo veste buna de uneva, Dumnezeu intotdeauna stie ce face...
Intr-adevar pentru copiii nostri suntem in stare de foarte multe lucruri pe care in mod normal nu le-am face.... As vrea mult sa te ajut insa chiar nu stiu cum. Nu prea cunosc regulile acestei sectiuni, spre marea mea rusine am intrat aic prima oara pentru cazul unui baietel de cateva lunisoare pe care incercam sa-l ajut cu linkuri, am stat iste nopti si am cautat despre situatia lui....... si dupa cateva saptamani a murit. Atata sufle am pus atunci, poate sunt si eu copil insa m-a afectat mult si multa vreme n-am mai intrat. Plus ca (asa cum spuna cineva) suntem cu totii uneori egoisti fiindca din putinul nostru daca am da fiecare cate 10 RRON am face minuni. Insa ne e rusine si atunci nu facem nimic. Ar fi superb sa se poata infiinta o fundatie DC si atunci sumele stranse sunt sigura ca ar fi mult mai mari decat aici, ar exista poate si sponsori si s-ar directiona catre cazurile particulare de pe site.
Asadar, daca imi sta in putere sa te ajut cu campania spune-mi, ma gandeam la un site nou, daca prietenul lui Dan il poate finaliza e bine, Eu nu ma pricep aproape deloc )presupun ca traficul e cel mai important ) insa daca-ti place cum arata site-ul meu din semnatura asa ceva as putea face,cu linkuri catre locurile unde a aparut cazul lui Dan eventual... cu poze, nu stiu.// Sper sa pot misca macar un degetel pentru acest tanar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Andora:imi place cum arata siteul tau, o sa il rog pe prietenul lui Dan sa finalizeze siteul,daca nu are el timp o sa vorbesc cu fratele meu caci este liber in wekend si sa-l termine el, nu e aici e in Bucuresti,acolo lucreaza la Romsoft.Eu chiar daca avem astfel de probleme am ajutat de f. multe ori cum spui tu cu 10 Ron la cazurile prezentate prin presa. tv, caci stiu caci putin cu putin se aduna mult...ideiile tale sunt bune , cred ca asa e trebuie sa fie trafic mult ,sa fie vazut de cat mai multa lume...vorbesc acum cu fratele ca a intrat pe messenger.Va pup si ma intareste sa va stiu aproape!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Doina bafta multa! Tot gandindu-ma ca nimic nu e inamplator mi-am dat seama si eu macar acum in ceasul al 13-lea ca e un gest frumos sa faci ceva si mi-am promis mie insami ca nu ma voi mai rusina sa dau unui om in nevoie oricat de putin


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Doina, desi nu va cunosc, vad in voi niste oameni puternici care nu se dau batuti si cred ca efortul vostru va fi rasplatit.
As vrea sa ajut si eu cu cat de putin, nici eu nu vreau sa fac ca si pana acum cand asteptam sa adun o suma mai mare, sau mai multe lucruri pt cei in nevoie, cu riscul sa nu ma fac de ras. Dar stiu ca asa, putin cate putin se aduna si de aceea atunci cand am, vreau sa si dau.
Transmite gandurile noastre bune lui Dan, sa aveti incredere ca sunt multe sanse sa depasiti cu bine aceste momente si exista speranta pt voi.

Fla (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Chiar daca nu va cunosc cand citim aceste mesaje ne dati putere ,forta de a merge mai departe si va simtim aproape parca va auzim cu vorbe ceea ce citim...Nu suntem puternici,eram la fel si pana sa aflam de aceasta operatie, am refuzat sa credem ca nu se mai poate face nimic ,atunci la vremea respectiva.Mereu cautam emisiuni pe Discovery cu cercetari medicale, si asteptam mereu..si uite ca au descoperit si ca se fac astfel de operatii!Mie putrea mi-o da Dan,el este cel care sufera cel mai mult!nu mananca singur!nu bea apa singur!nu apuca cu mana nici macar o frunza...dar el imi da forta si mie si sotului mei si fratilor!Emana energie,tinerete,VIATA!
TREBIUE SA REUSIM!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Am cumparat Formula AS azi si avem un motiv de bucurie:revista il sponsorizeaza pe Dan cu suma de 1.500 ron,e un inceput bun,usor, usor
vom reusi caci oamenii fac minuni si fara ei nu vom reusi!
Doamne ajuta!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Doina, ma bucur pentru acest prim pasulet eu am lasat-o pe tanjala cu site-ul, in prima noapte m-am jucat nitel si a iesit asta. E naspa, daca vrei il sterg imediat, e inca in foprma bruta de tot . uite, eu ma gandeam sa bag site-ul finalizat al prietenului lui Dan la semantura, poate asa-l vede mai multa lume.... sa-mi zici cand e gata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Andora e super, o sa te anunt cand e gata ,azi e prea cald si are putina treaba prietenul lui Dan,maine vine dimineata si se apuca serios de treaba!mai trebiue sa faca niste poze si sa le aplice.Te anunt eu .Multumesc mult!O duminica placuta!


bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Succes, astept, deocamdata am bagat site-uletul verde la semnatura . Intr-adevar e fff cald azi... la noi erau 39 grd la umbra cica


Mergi la inceput