Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Draga Doina,

Imi pare nespus de rau de drama prin care treci.Eu o sa ajung in tara undeva la sfarsitul lui august si iti voi trimite bani in cont.
Imi place de tine ca nu te dai batuta si ai o energie de invidiat.
Bravo tie!
Eu sunt alaturi de tine si o sa ma rog la Dumnezeu sa va ajute sa strange-ti banii necesari.

Angela

ANGELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Draga Doina, am citit povestea baiatului tau. Suceveanca mea draga, te inteleg perfect. Eu am un frate de 21 de ani care nu a mers niciodata. E intr-un scaun cu rotile. Nu sta nici macar in fund.Mama mea e in aceeasi situatie ca si tine.Nu vreau sa zic mai multe deoarece e subiectul tau si e vorba depsre fiul tau, ci doar ca te inteleg perfect, stiu cum e sa scrii pe la televiziuni, la emisiuni, la oameni....nu te baga nimeni in seama, dar totusi nu dispera, se intampla si minuni in viata asta.Trebuie sa fie bine pana la urma.

Eu te pup dulce de tot si(n-ai idee) cat te apreciez. Stiu prin ce treci.
Multa forta si multa bafta.D-zeu sa va ajute.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/micaelapodariu/my_photos
"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Pana la urma trebuie sa vada cineva!daca nu si nu imi iau haine la mine,mancare care sa nu sa altereze,conserve,si plec la drum: ma duc in Pipera caci acolo sta Gigi Becali si sa-mi faca bodyguarzi ce vor pana nu vorbesc cu Gigi nu ma las, ma duc la Pro tv si la fel ma dau afara pe usa intru pe geam!si la fel peste tot.Doctorii din China ne-au scris ca are sanse mari se recuperare.Ma duc la Bucuresti si ma interesez trebuie sa aflu unde sta Columbeanu?si daca ma ia politia ce daca?atata timp cat ARE SANSE NU MA LAS.poate o sa spuneti ca numai sunt normala dar nu e asa!Pentru copii mei mananc si jar!Astept sa termine Parlamentul vacanta si ma inscriu in audienta trebuie sa aiba cineva suflet si bani!Ma duc la Dinamo,la Rapid la Gica POPESCU la Craiova la scoala de fotbal am luat adresele de pe net.NU AM VOIE SA PIERD ACEASTA SANSA!!!!Atata timp cat eu am donat celule din ovare sa-i pregateasca lui Dan materialul biologic genetic,suntem compatibili,nu trebuie alt donator sa il platesc,caut si donez un rinichi si fac rost de bani,dau orice pentru a tecupera cat vrea Dumnezeu si se pricep doctorii.Daca nu voi gasi nici o varianta sunt dispusa sa ma ofer donator universal sa-mi salvez fiul!!!Dar sunt sigura ca nu va fi nevoie,astazi m-a sunat fata cu cancer la san care a aparut la Povestiri luni caci am vb eu cu ea si mi-a spus ca a vb cu prezentatorul si i-a spus sa mai scriu o scrisoare cu actele in ea,si am scris-o,si am pus-o.Simt ca totul va fi foarte bine.Eu sunt nascuta in zodia gemenilor, merg pana la capat!!!!Si sunt convinsa ca oricare din noi am face-o.

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Imi pare rau pentru fratele tau,stiu prin ce trece mama ta,Dan a fost sanatos pana la accident,si acum inafara de faptul ca are acea leziune la maduva nervoasa ,cand i-am facut analizele pentru China toate au iesit foarte bune,spre surprinderea doctorului de la Clinica Medinst Bucuresti care a scris interpretarea RMNului ne-a spus ca dupa cartea de medicina dupa 10ani maduva nervoasa ar fi trebiut sa fie de la leziune in jos :uscata:,dar are aspect normal!
Asta ma face sa lupt asa!Cateodata ma apuc s fac treaba, mancare,ca femeia in casa.imi vine o idee,scriu repede o scrisoare ,pun toate actele in plic, fug la posta o pun recomandata,si vin acasa si iar iau treaba de unde am lasat-o.Te pup si crede poate are sanse si fratele tau!Ati incercat?Eu o sa ma ocup si de o fata care ne-a sunat si ne-a spus ca e la fel ca Dan si are mama batrana.si pe altcineva nu are,astept sa-mi trimita copii dupa actele medicale si o sa scriu si pentru ea peste tot, are 36 ani!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Nu Doina, din pacate fratele meu nu are nicio sansa.El are boala Lobsthein(boala oaselor de sticla). Si parintii mei au luptat mult, si-ar fi dat si hainele de pe ei numai sa se faca bine, dar a fost in zadar.....fratele meu e cat un copil de 5 ani la inaltime, si are 20 si ceva de kg, si 21 de ani......nu mai are nicio sansa.

Sa stii ca e normal tot ce faci tu, ti-am mai zis si parintii mei au luptat mult, tata saracul n-a mai suportat si s-a stins, acum a ramas mama cu el si duce toata crucea. Si eu mi-as da si ani din viata pentru fratele meu daca as sti ca se face bine, sa-l vad macr o data-n viata pe picioarele lui.

Nu pot sa zic decat ca sunt alaturi de tine cu sufletul, si lupta in continuare. O data ce ti s-a zis ca are sanse, nu te lasa. Va fi bine, o sa vezi.Sa va ajute D-zeu.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/micaelapodariu/my_photos
"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Imi pare nespus de rau, e greu sa fii mama ,sora frate cand ai asemenea cazuri in familie,si strain tot plangi dar sa fii implicat direct...e greu,Dan nu mananca singur, nu bea apa singur ,de rest ce sa mai zic, sunt atatea lucruri intime care trebuiesc facute,si...cand nu vom mai fi noi parintii nu pot, nu am dreptul sa pun crucea in spate la unul din frati!!!!!!!!!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Nu zi asa Doina. Intr-adevar e groaznic sa se intample ceva cu unul sau cu ambii parinti. Eu ma simt de multe ori vinovata ca sunt aici, dar am familia mea, sotul meu.Ii ajut incontinuu, si o sa-i ajut pana ce n-o sa mai pot. Daca Domane Fereste se intampla ceva si cu mama mea, eu voi fi aceea ce-l va ingriji.Ti-am zis mi-as da si viata pt el, si sunt convinsa ca si ceilalti 2 copii ai tai la fel pentru Dan.Chestia asta se simte, vine de la sine.

Tu pe Dan il poti lua in brate? Face pe el nevoile?Pe fratele meu nu l-a mai luat in brate de mai bine de 10 ani, si face pe el. E ff gru sa-l schimbe deoarece il dor toate, si se rupe.Nici baie nu poate face. Il trage cu o patura din carucior si-l spala acolo.......e groaznic.
Sper sa nu ajunga vreodata sa citeasca ca am scris depre el, ca se va supara pe mine.Stie ca-l iubim enorm, dar nu vrea sa ne vada ca-l compatimim si ca suferim pentru el.

Cred ca ar fi cazul sa ma opresc, deoarece despre el as putea scrie un roman.Dupa cum ai mai zis stii prea bine ce se simte.

Te pup si-ti doresc multaaaaaa multaaaaaaa bafta.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/micaelapodariu/my_photos
"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Mihaela,
Stiu ca fratii il vor ajuta,deoarece il ajuta si acum cand trebuie sa fac cumparaturi,piata,cand fac mancare...in brate nu pot sa-l iau caci daca ai deschis linkul ai vazut ca e mare,s-a ingrasat,este greu.Avem un scaun pe care il folosim pentru Wc,si pentru baie si ii facem dus,dar se mai intampla sa faca si pe el, asta este ...viata este dura uneori nu ma plang niciodata de asta,ii multumesc lui Dumnezeu caci ni l-a lasat in viata si nu s-a innecat atunci cand a ramas paralizat sub apa, ca a intrat un barbat in acele secunde si l-a gasit,caut un alt scaun penru baie caci acesta il folosim de 9 ani si de la apa de la dus s-au distrus rotile si oricand se poate rupe ci Dan in el ,dar nu gasesc.La fel nu gasesc nici sonde pentru sondaj la 4 ore caci sunt mai subtiri decat cele fixe,pentru noapte folosim condoame si pungi pt.urina,si un condom costa 67.000lei din aia vechi aproape 2 euro si tine unul o saptamana,si nu se gasesc aici la noi...asta e viata mergem inante...intr-o zi va fi mai bine.
Te pup si mai astept vesti de la tine.

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna dimineata tuturor,
Inca o zi din viata incepe,o zi frumoasa de sambata.Mi-a spus Dan situl pe care sunt cazuri operate in China,sunt si filmulete cu cei operati cu mai multe afectiuni.Deschideti-l si vedeti minunea:
www.stemcellschina.com,toti cei cu probleme de sanatate pot sa vada ce trateaza si cazurile rezolvate,e o minune.Acum mai mult ca niciodata trebuie sa reusesc cu Dan am vazut progresele,i-am ascltat pe cei operati.
Doamne ajuta!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna dimineata tuturor,
A mai trecut o zi ,fara nici un raspuns din multele pe care le asteptam...Sper ca ziua de maine SF. AMRIE sa ne aduca speranta in sufelete...doar ea ,speranta si credinta ne ajuta sa mergem inainte!

bita doina

Mergi la inceput