Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Liana, ii multumim din suflet acestei fete, caci numai cu ajutorul oamenilor vom reusi!
Putin cu putin se aduna marea!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana405 spune:

BUNA ZIUA
ma numesc loredana si as vrea sa stiu daca Dan a fost in China pe8 Mai 2006
Ce rezultate are dupa operatie ?

http://photos.yahoo.com/loredanasacalis]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

loredana Dan nu a fost inca in China dar urmeaza sa meraga...el a fost operat la Bucuresti...mai multe iti va spune doina

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"tine aripioara asta, voinice, si cand ti-o fi mai greu...sufla..."

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

In primul rand multa sanatate lui Dan.

Doina, vroiam sa-ti spun ca urmaresc subiectul de ceva vreme si admir cat de mult poate o mama sa lupte pentru copilul ei.
Mie imi trebuie codul SWIFT sa pot face un transfer de aici in Romania. O sa donez in euro pentru ca inteleg ca asa va trebuie.

Imi permit sa iti fac doua sugestii:
1) sa iti faci o semnatura care sa trimita la site-ul lui Dan, asa cum are Liana, eventual poti sa scrii si cateva cuvinte inainte de link. Astfel persoanele care citesc topicurile unde mai scrii tu vor afla de aceasta campanie. (Iti fac aceasta sugestie pentru ca nu toata lumea intra la umanitare. Este multa suferinta aici si eu una am evitat sa mai citesc o vreme, pur si simplu ma ravasesc subiectele.)
2) daca se poate sa fie codul Swift si pe pagina lui Dan sau aici la inceputul subiectului, astfel incat sa nu fie cerut de fiecare data.

Doamne ajuta!

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Loredana, pe 8 mai 2006, am primit raspunsul de la clinica din China, in care ne-au anuntat ca au studiat analizele cerute, RMN-ul si ca ii vor face lui Dan ,Transplantul cu celule Stem,iar pe 12 mai am primit programarea pentru iulie 2007.Acum o luna ne-au dat data precisa pe 6 iulie 2007 vor incepe procedura si trebuie sa ajungem pe 4 iulie 2007.Rezultate dupa aceasta operatie am vazut pe siteul:
www.stemcellschina.com , la cei care au facut aceasta operatie, este si un roman , se numeste Iordache, la Povestiri Adevarate, un barbat si o fetita.
Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Otilia, orice mama lupta pentru copii sai!este greu sa iti vezi copilul , cat ar fi de mare suferind, doare atat de tare, e o durere care nu are medicament.Dar cel care sufera mai mult este Dan, caci are 24 ani, si-ar dori multe lucruri pe care sa poata sa le faca...si nu poate, este o fire deschisa , comunica, spune tot, nu se ferste sa ne spuna.Iubeste mult viata, iubeste copii, isi doreste sa aiba copii ne spune cum va fi cand va fi el pe picioarele lui, cum isi va plimba copii...cand vine din oras ne povesteste ce fete frumoase a vazut, ca si-ar dori sa aiba o prietena dar...deocamdata ...
Otilia, codul swift il am doar la contul in dolari, o sa intreb la banca daca e unul si acelasi la toate conturile, ca sa nu gresesc, acesta este :cod swift RZBRROBU. Iti multumesc pentru sugesiile pe care mi le dai ,dar o sa mai intreb cum se face caci am incercat si nu imi iese,sa pun la semnatura siteul lui Dan.
Otilia, iti multumesc ca esti alaturi de suferinta lui Dan!Iti multumim din suflet !Doamne ajuta!



bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana405 spune:

BUNA DOINA
SI eu am un copilas de 3 ani jumate care este paralizat la picioare si nu poate umbla .Stiu foarte bine prin ce durere si suferinta trece-ti si voi acum .Si noi suntem programati in China pt transplantul de celule OEC .pe 8 Aprilie 2007 .Eu acum tot iau legatura cu pers care au fost in China sau care urmeaza sa mearga .Eu nu vreau sa descurajez pe nimeni si nu vreau sa eau sperantele nimanui .Dar acum tot mai mult aud despre China ca nu e de bine deloc .Am auzit si de Lavinia Milosovici,dupa ce a venit din China cu fetita ei ,ea a publicat lumi ca da este schimbare ca se vad rezultate bune ,dar de fapt nu e adevarat deloc .Am vb si cu cineva de la bucuresti care este la Fundatia Motivation ,dinsul a luat legatura si cu mama fetitei (Lavinia)si tot asa ea zis si lui ca e bine acum fetita ca se vad rezultate ,dar dinsul a luat legatura si cu terapeuta fetitei dar dinsa e de alta parere zice ca nu e adevarat ce spune Lavinia M ,ba chiar fetita nu e bine .Tot acest domn a mai luat si el legatura cu alte persoane care au fost in China dar nu au rezultate de loc .

Vreau sa va mai intreb ca daca vau zis ce urmari poate avea aceasta operatie?
Noua nu ne-au zis dar am auzit de la niste parinti care au aflat de la alti care au fost la operatie ,sunt foarte mari riscurile .
Si noi ne tot gindim ce sa facem acum ,Am luat legatura cu mai multi doctori si ziceau ca sunt bani aruncati in vint ,ba chiar poate dupa operatie e bine si poate dupa 10 ani va fii mai rau ca si cum e acum .

Si noi suntem parinti care avem un copil bolnav doar pe acest copil il avem si ne-am pus toate sperantele in operatia din China .Eu nu vreau sa descurajez pe nimeni dar la asemenea treburi care nici nu iti garanteaza nimic trebuie sa ne hotarim foarte foarte bine ce facem cu copii nostri Nu?

http://photos.yahoo.com/loredanasacalis]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana405 spune:

imi cer scuze de aceasta veste proasta dar este poate cel mai bine pt parinti sa stie adevarul sa nu fie inselati de cea ce se aude .
Nu e corect din partea celor care au fost in China si nu spun adevarul lumii.
Aceasta este parerea mea

http://photos.yahoo.com/loredanasacalis]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Loredana,la noi altfel sta problema.Dan a ales aceasta varianta, caci ne-a spus ca oricare ar fi riscul el alege intre a sta o viata asa si operatie.Dar mai ma intreb?cei care au fost acolo oare , ma refer la ce am vazut eu la povestiri,si dupa 3 luni s-a ridicat in picioare...mai depide si de la fiecare organism in parte!de sansa fiecaruia!Noi nu credem ca sunt bani dati in vant!Dan e hotarat sa mearga pana la capat!Mi-a zis:Nimeni nu poate sa imi ia si aceasta ultima speranta!iar noi nu i-o vom lua!Iar la iscuri ne-au spus ca pot sa apara dureri care vor disparea in timp, doar atat!Noi avem speranta si incredere!
Doamne ajuta la toti copii in suferinta!si parintilor sa reziste!


bita doina

Mergi la inceput