Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Loredana!Speranta moare ultima!si daca mi-ar cere tot ce am in mine as da!doar sa poata maca cu mana lui...sa bea apa singur!sa iubeasca si sa fie iubit!sa aiba o viata a lui!sa simta ca traieste!Trebuie sa se faca bine!altfel viata mea nu are sens!Fruntea sus!Curaj si incedere!Trebuie sa fie bine si pentru fetita ta!Multa credinta in Dumnezeu, in stiinta doctorului Huang, in organismul fetitei si veti reusi!Ma rog pentru voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

doina am ajuns acasa..cand ai timp stii unde ma gasesti..
Dan imi place cum gandesti...asa e nimeni nu'ti poate lua speranta!!!vei reusii!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"tine aripioara asta, voinice, si cand ti-o fi mai greu...sufla..."

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Liana, o frunza are nevoie de apa si soare sa creasca...
O floare de iubire sa creasca!Un om de ajutor sa traiasca!
Si Dan de speranta sa reuseasca!

Un strigat de durere, un glas cu multa dorinta!o viata crea vrea sa fie traita!Asta e viata lui Dan!http://ajutatilpedan.uv.ro
Un scun cu rotile nu e usor de condus cand ai maini ,dar nu ai...daruiti-le!si Dumnezeu va va darui inzecit!ii veti da speranta!ii veti da iubire!ii veti da ce a pierdut acum 10 ani! DESTINUL!
DOAMNE AJUTA-NE!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Loredana, am vorbit azi cu Ilis, pleaca maine in China, mi-a spus ca a vorbit cu Lavinia M, si ca fetita ei are progrese!Am vorbit azi si cu Dan cand s-a trezit si i-am spus ce mi-ai spus despre riscuri!Raspunsul lui a fost:eu hotarasc!nu voi, daca sa fac sau sa nu fac acest transplant!si am hotarat sa-l fac , mama!orice este cu un risc si daca scoti o masea!ce pot sa zic Loredana?Oare noi stim cu adevarat cum e sa fii intr-un scaun cu rotile si sa depinzi de altii?nu cred, ne imaginam doar...doar ei stiu cat de greu este cu adevarat...Ilis mi-a spus ca imi va scrie de acolo,si eu iti voi spune si tie.Eu am incredere!Credinta si speranta!
Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!
Caci alta alternativa nu exista!Doamne ajuta!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Loredana, daca vrei iti dau nr. de telefon al tatalui lui Gabiti, primul despre care am vazut ca a fost in China, este din Arad , iti va spune ce progrese a facut Gabiti.Eu vorbesc cu el o data pe luna.

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Am vorbit aseara cu tatal lui Gabiti la telefon.I-am spus despre vestile pe care le-am aflat(riscuri),si mi-a spus asa:la Gabitii se vad progrese mari:inainte mancarea i-o dadeau prin sonda, acum mananca normal, inainte:doar clipea acum vorbeste,inainte:respira doar prin aparat, acum folosesc aparatul rar, inainte:nu misca de loc, acum misca si simte mainile si picioarele!si multe alte mci progrese pe care le-a facut!
Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Redati-mi viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana405 spune:

Sa nu iei in nume de rau cea ce ti-am spus eu .Eu doar am spus ce am auzit dar daca acele pers care mi-au zis mie lucrurile astea mintesc atunci si eu mintesc ,ce sa zic .Da am auzit si eu despre aceste progrese a le lui Gabita ,sa dea D-zeu sa fie adevarat cea ce sa auzit de Gabita .Si doresc tuturor numai sanatate


Dan eu iti inteleg suferinta ta si iti doresc doar binele din lume . Sa te ajute D-zeu sa te faci cit mai repede bine


Va rog sa nu ma intelege-ti gresit eu nu vreau sa iau nimanui sperantele .Ca doar si noi avem un baietel de 3 anisori jumate care ne-am pus toate sperantele in China .Doar va spune-am ce am auzit si noi

AJUTAI DOAMNE PE TOTI COPII BOLNAVI

http://photos.yahoo.com/loredanasacalis]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Loredana, nu iau in nume de rau ce ne-ai spus, Doamne fereste...si te inteleg perfect!ca ai vrut doar sa ne spui ce ai auzit.Sa dea bunul Dumnezeu sa ajungem acolo cu copii si sa ne bucuram de progresele pe care le vor face dupa aceeia, caci asta ne dorim!Suntem cu totii parinti si e normal sa avem temeri, sa ne interesam peste tot!
Doamne ajuta!
Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Redati-mi viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Loredana, de fapt voi veti pleca inaintea noastra.Va doresc tot binele din lume, sa ne dati vesti foarte bune dupa ce va veti intoarce din China!Dumnezeu sa ne intareasca in aceasta lupta cu viata pentru copii nostri!

Redati-mi viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Sitatia conturilor este aceiasi.Timpul zboara, zilele trec, speranta e mare!Viata e scumpa, destinul e crunt,iar Dan isi doreste sa mearga din nou!


Redati-mi viata!

Mergi la inceput