Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Angelica,am stransi pana acum:1515euro,559 ron.Dar avem speranta ca totul va fi bine pana la urma!Credinta in Dumnezeu ne da putere, iar mie Dan imi da forta de am merge mai departe.Cuvinte de multumire pantru cei care ne ajuta nu cred ca exista!Imi amintesc vag cum arata Dan in picioare...e asa de mult de atunci...si isi doreste asa de mult sa fie iar pe picioarele lui...M-a intrebat ieri:
Mama cum e sa simti pamantul sub picioare, ca eu nu-mi mai aduc aminte?
Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Angelica, am asteptat mailul de la tine.A mai trecut o zi...fara nici o veste , fara nici un telefon din cele promise ...
Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica_g spune:

Doina, imi pare rau ca te-am facut sa astepti! Nu mi-am notat de aseara nr cont si azi nu am putut intra pe net, si nici pe altcineva nu am putut ruga sa intre. Insa am vorbit la banca si pot face transfer prin telefon (din contul de card al firmei - de Raiffeisen), asa ca maine are sa se faca alimentarea instantanee a contului tau!

Stiu ca te-ai saturat de promisiuni desarte; sincer, sper sa nu fi fost o zi cu ghinion pt tine, ca prea multe piedici am intampinat ca sa nu pot face plata! Insa se va face cu certitudine!!! Ai sa vezi!

Numai bine! Spune-i lui Dan sa viseze, sa viseze frumos! In curand visul lui va deveni realitate!

Sanatate si toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Mai sunt si zile din astea cu ghinion...dar important este sa mergem inainte!Ieri eram mai trista...dar in aceasta dimineata m-am trezit hotarata sa scriu din nou la posturile de televiziune care au emisiuni de acest gen...sa-i implor sa-si intoarca fata spre cazul lui Dan!Trebuie sa reusesc!Iti multumesc mult, si astept mailul cu ce mi-ai spus!Ma rog pentru toti cei aflati in suferinta!dar si pentru cei care ajuta!
Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Buna
Doina ,ma bucur ca te vad astazi mai optimista,Curaj draga mea si bate la toate usile .
fetelor nu se ofera nimeni cu un cont Paypal?poate asa trimite si alti din diaspora ceva pentru Dan
va rog ,haideti sa-i ajutam si pe ei, asa cum ne-am unit si pentru alti.Pic cu pic se aduna


Sa o ajutam pe Barbye http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica_g spune:

Doina, in sfarsit, am reusit! Cu destul de multe bariere, cat sa ma gandesc ca ar trebui sa mergi mult mai des pe la biserica... Nu stiu ce anume m-a tot impiedicat sa-mi rezolv cu usurinta planurile...
Conteaza ca am reusit! Nu e cine stie ce, dar poate mai conving si pe altii!
Multa sanatate si multa putere! Nu trebuie sa va dati batuti!

P.S. Astept contractul de sponsorizare completat cu datele tale pe mail! Merci!

Doamne-ajuta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Angelica, iti multumim mult!La biserica mergem, Dan la sarbatorile mari si eu in fiecare vineri, si duminica, si la sarbatori.Credinta este cea care ne-a alinat suferinta in acesti 10 ani!Dumnezeu a fost singurul nostru sprijin, atunci cand ni s-a dat diagnosticul...parca cazuse cerul pe noi toti!Preotul vine in fiecare saptamana la Dan!caci o expilcatie a lui pentru aceasta nenorocire care s-a abatut asupra lui Dan si implicit a noastra este ca Dan este nascut in aceiasi zi 15 mai cu fratele meu mijlociu, si asta atrage o cumpana grea asupra celor doi.De fapt s-a intamplat!Dan a avut accest accident, iar fratele meu a facut la 28 ani epilepsie...fara ca in familia noastra sa aiba cineva aceasta boala!Cand se strica vremea si e frig, ploua sau e iarna, nu se poate ajunge cu carutul la biserica, iar preotul vine acasa!Dumnezeu si Maica Domnului este in rugaciunile noastre!Niste prieteni ai nostri ne-au intrbat acum ceva ani:cum mai poti Dan?voi cum mai puteti?Dan le-a raspuns:in visele mele imi apare un batran, cu barba alba, cu un toiag in mana si imi spune, mai ai rabdare ca te vei face bine!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica_g spune:

Nu pot decat sa ma bucur, Doina, pt ceea ce-mi povestesti! Si sa te rog sa ma scuzi, daca mesajul meu a parut deplasat, avand in vedere ca paream sa te acuz de ceva ce nu erai vinovata..., insa prea multe incurcaturi am intampinat pt a face o operatiune bancara, care, in mod normal, o fac de mai multe ori intr-o singura zi!
Si-am zis ca poate o forta neprielnica voua vroia sa ma impiedice sa duc la bun sfarsit sarcina ce-mi propusesem s-o indeplinesc.

Multa, multa sanatate si putere!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Si eu simt asta in ultimile saptamani...nu stiu cum sa explic...dar , primesc telefon de la Povestiri, caci le-am trimis scrisori, mailuri, imi mai cer suplimentar date, imi spun ca ma vor suna...nimic o saptamana, si cand imi iau inima in dinti si ii sun...parca mi se tranteste o usa imaginara...parca cava imi este potrivnic...La fel si la Mircea Radu , identic...imi promit ca vor veni...si nimic...si la fel indraznesc si sun si iar o iau de la capat si iar si iar...nu stiu ce sa cred...Azi i-am povestit si protului, si mi-a zis ca stie el ce si cum sa citeasca!bine ca i-am spus!asa mi-a zis!Dar mi-a mai zis ca poate Dumnezeu ne incearca!Credinta noastra este in Dumnezeu!Speranta in El si prin El in oameni!
Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

RODICAOSOIAN foarte buna ideea ta si ...hai poate poti tu convinge pe cineva sa puna paypal pt baiatul Doinei..eu am tot trimis pm-uri dar vad ca nimeni nu a facut nimic inca...au fost cateva cazuri urgente dar acum ca s-au terminat ar fi bine sa ne indreptam si spre Dan..sa-l ajutam sa mearga!!!

DOINA spune-mi te rog cand aveti voi programare in China?..te si numai bine va doresc!




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Mergi la inceput