Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelica_g spune:

quote:
Originally posted by doinabita

Cu ajutorul oamenilor vom reusi, singuri NICIODATA!
Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!Caci isi doreste asa de mult...



... mii de scuze pt indrazneala... nu cred ca de sfaturi aveti nevoie acum... insa eu cred ca nu de la oameni va veni ajutorul pe care-l asteptati! Ci de la Dumnezeu! Daca El va vrea, va infaptui lucruri pe care nici nu ni le putem imagina! Iar oamenii, ..., ajuta tot daca El le deschide inima!!!
Eu ma rog in fiecare seara pt voi!

Si mi-as mai permite o sugestie! Am vazut ca esti marinimoasa, si din putinul pe care-l ai le dai si celor in suferinta sa-si rezolve problemele. Incerca sa faci o declaratie si un contract-cadru de sponsorizare (cu datele personale) asa cum le are prezentate Seby pe site. Vreau sa vorbesc cu sefii la serviciu sa-i conving sa dea ceva banuti, insa ei vor vrea documente, si, desigur, o poveste spusa pe scurt (ceea ce am gasit deja pe site-ul lui Dan)

Multa, multa bafta! Sanatate si putere lui Dan!

P.S. El intra pe net? Ma gandeam ca daca ar comunica si cu alti copii asemenea lui, ar depasi altfel drama prin care trece si durerea pe care o simte!

Numai bine!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83962" target="_blank">Poveste Razvan - Stelian si Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Da ai dreptate! Cu ajutorul lui Dumnezeu vom reusi!Am scris in alte postari caci Dumnezeu imi va calauzi pasii !Iar Dumnezeu va indrepta privirea oamenilor catre Dan!Incerc sa ajut cat imi sta in puteri si pe altii cu probleme caci si pe noi ne-au ajutat la randul nostru atunci cand eram la inceput...cand nu stiam ce ne-a lovit...cum sa ne descurcam in aceasta situatie.Nu ma refer la partea materiala..caci dintr-o familie obisnuita ,ne-am trezit cu un baiat care trebuia ingrijit zi si noapte, care nu manca singur, si nu o face nici acum,caci nu poate,iar multi oameni ne-au fost aproape si ne-au dat puterea de a spera...Dumnezeu ne-a dat puterea de a ramane uniti , speranta ca intr-o zi se va descoperi ceva si penrtu cei cu astfel de probleme.Am cezut, am sperat si s-a intamplat!Voi face ceea ce imi spui sa fac,daca va fi nevoie voi incerca sa mut pentru Dan si muntii din loc!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Da Dan intra pe net, petrece multe ore aici, si ar fi dornic sa comunice cu asfel de copii!dar momentan comunica doar cu cei ale caror adrese de mail le cunoaste.S-ar bucura mult daca ar avea si alte adrese si informatii despre alte cazuri, caci are o putere de a incuraja si pe altii sa mearga inainte, sa nu-si piarda speranta...Puterea mea vine de la DAN!
Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

O prietena mi-a spus de acest caz si as vrea sa ajut si eu cu o donatie, imi puteti spune daca se pot trimite banuti intr-un cont paypal sau in plic (acestea ar fi variantele cele mai usoare pt mine, deoarece nu locuiesc in Ro).


Bianca
http://www.costinkara.go.ro/Ai_sa_fugi/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Bianca, cont paypal nu am , daca cineva de pe forum se ofera cu un cont paypal ar fi bine!Dar si in plic am primit ,fara nici o problema.Iti multumesc pentru gandurile bune, pentru ca esti alaturi de Dan, caci are nevoie de ajutor, sa poata spera ca intr-o zi viata lui se va schimba in bine.
Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

bianca, stii ca doina e de loc suceveanca de-a noastra?

vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

SUCEVEANCA?! CE MICA E LUMEA ASTA!
Doinabita da-mi adresa ta, te rog, intr-un PM si pot sa iti trimit saptamana asta un plic recomandat. Eu sunt de loc din Gura Humorului, tu de unde esti?


Bianca
http://www.costinkara.go.ro/Ai_sa_fugi/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

vezi, bianca, daca nu mai treci prin clubul sucevencelor?

vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

quote:
Originally posted by megbeng

vezi, bianca, daca nu mai treci prin clubul sucevencelor?




As trece mai des, sincer, nu numai pe la clubul sucevencelor ci si pe la aspirante, dar ma deprima sutele de cazuri disperate, de sperante desarte, de inimi zdrobite si relatii destramate ... iar eu am nevoie de un echilibru interior, oricat de precar ar fi el, pentru a n-o lua-o razna si a-mi pastra casnicia.

Bianca
http://www.costinkara.go.ro/Ai_sa_fugi/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Bianca, sunt chiar din Suceava!Mama esta din Solca, iar tatal meu era din Patrauti!dar tatal meu nu mai este...de 15 ani!Eu m-am nascut si am crescut in Suceava!Poate daca nu veneam aici...nu era Dunarea...si nici necazul acesta...
Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

bita doina

Mergi la inceput