Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


doina imi pare asa de rau,ca nu poate sa se bucure de unele lucruri adica de viata.

ps:tuturor celor care intra la acest subiect,va rog sa da-ti o mana de ajutor pentru a ajuta ca Dan sa se vindece.
cand spunem 9 luni wow ce mult dar de fapt e foarte putin timp ptr a se strange banii.

Poze cu Lucas
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

DOINA la voi toti...citesc in fiecare seara si plang de fiecare data...offfffff,dragul de Dan,ce greu trebuie sa-i fie...sunt asa de trista ca din cauza banilor sunt copii nefericiti pe lumea asta...ma gandeam odata ,oare cand va fi pe pamant viata mai presus de orice,adica cand vom vindeca orice fara sa platim?..hmmm

Bafta la strans banii si putere sa ai grija de familia ta





Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Poze cu noi avem la casuta de sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Dana, sunt multe lucruri de care pana acum nu a avut parte...e tanar si trebuie sa fac TOTUL pentru a face posibila aceasta operatie!Si eu si sotul meu!Am vazut joi la Povestiri un tanar care a fost operat in China, era la fel ca Dan , inainte si nu am prins de la inceput dar se ridica in picioare sprijinit de un cadru...Dan m-a intrebat:mama eu cand?...
Mirela, iti multumim pentru ca esti alaturi de noi!Avem nevoie de prieteni multi sa se roage pentru Dan!ca sa reusim!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Mirela, sanatatea e cea mai de pret, dar e greu cand trebiue sa platesti pretul si nu ai...Dumnezeu si oamenii ne vor ajuta!Am mare incredere, iar fara ajutor nu vom reusi.Vreau sa-mi vad baiatul iubind, sa fie iubit!Poate va vrea Bunul Dumnezeu sa aiba si copii caci iubeste enorm de mult copii, asa cum este el in scaun cu rotile se aduna in jurul lui in parc sau in oras copii mici in jurul lui caci il cunosc si el se joaca cu ei , le spune poezii, povesti, pune prietenii pe care ii are langa el sa le cumpere din banii lui dulciuri si le da...Isi da si ultimul leu pentru copii, si pentru cei care nu au ca manca le cumpara strudele, croisante, suc...
Doamne ajuta-ne!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Am o gramada de ganduri , dar nu reusesc sa le pun in cuvinte...cand vad ca trece timpul...primim telefoane de la televiziuni, de la cele la care am scris eu, ne cer detalii ni se spune ca vor suna a doua zi, iar a doua zi nimic...macar un storp de speranta pentru Dan vreau...

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielle74 spune:

DOINA draga ti-am citit povestea ,ah ce rau imi pare .Stiu ca asteptarea este cea mai grea dar cu DUMNEZEU vei reusi sunt sigura si bineinteles ca nu esti singura, aici pe forum sunt multi oameni cu suflet care nu raman indiferenti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Gabriellle, stiu caci Dumnezeu e mare!si ne va arata calea si vom reusi!Drumul e lung, greu...dar cu ajutorul oamenilor vom putea sa aducem speranta in viata lui Dan!Intr-o zi va iubi si el si v fi iubit!caci e prea cruda aceasta soarta...si mult prea grea...
Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica_g spune:

Regret nespus de mult ca trebuie sa treci prin acest cosmar...
M-am gandit ca ti-ar prinde bine 2 vorbe scrise de mine, pt a simti ca lumnea e alaturi de voi, ca vrea sa va ajute, ...
Am sa pun si eu ceva banutzi in cont, ... o nimica toata, dar, vorba ta: pic, pic, poate se umple oceanul...
Am sa ma rog pt voi. Stiu ca Dumnezeu asculta si daruieste celor ce cer cu credinta adevarata si indarjire sufleteasca mantuirea... Si mai stiu ca El poate face minuni... Noi putem face doar fapte, insa El poate sa implineasca orice mintea omeneasca nu poate concepe!
Staruiti in credinta! In Speranta! In rugaciuni! Ma alatur voua, si sunt sigura de izbanda voastra!!!
Multa bafta!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83962" target="_blank">Poveste Razvan - Stelian si Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Angelica, chiar imi prin bine aceste vorbe de suflet,cosmarul nu este al nostu atat de mare pe cat este al lui Dan!!!El trece prin cel mai mare cosmar...noi,familia umblam, mergem...mancam singuri, bem apa singuri...pe cand el nu poate sa faca nimic din toate astea!Iti multumesc ca esti alaturi de noi si imi dai puterea de care am atata nevoie, de a merge inainte!caci e greu...doare atat de mult sa ai un copil in acasta situatie, sa fii neputincios in fata destinului!Nu pot sa descriu in cuvinte ce simt cand imi vad baiatul zi de zi in aceasta situatie, fiinca nu exista cuvinte pentru aceste sentimente...doar o durere mare undeva in adancul sufletului!si doare rau de tot!Cu ajutorul oamenilor vom reusi, singuri NICIODATA!
Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!Caci isi doreste asa de mult...

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

doina astept cu sufletul la gura o veste..nu ai dat nici un semn azi..sunt ingrijorata!!!
Doamne ajuta!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!

"tine aripioara asta, voinice, si cand ti-o fi mai greu... sufla de trei ori peste ea si indata am sa vin si eu sa te ajut"


"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput