Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

Daniela, unde gasesti produse Balea in Romania? Imi amintesc ca eu le- am gasit numai in Germania in reteaua DM. Am cumparat o gramada atunci de se uita cam lung tipa de la casa. M-am bucurat ca erau super ieftine si bune. Si miros fain!! Se gasesc si la noi acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

A folosit cineva crema Pore minimizer de la Clinique? Si a avut efect?

Sau alta crema pt reducerea porilor din zona T?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanielaAB spune:

Mirelou,din pacate la noi nu am gasit, dar am noroc ca am mi le-a adus cineva din Germania.Da, sunt foarte faine, imi plac toate, si intr-adevar miros super.Eu sunt foarte multumita de ele si le recomand.Vara-mea care sta in Germania a incercat n game de creme si a ajuns la concluzia ca cele de la BALEA sunt f bune.
Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

multumesc de raspuns, Daniela. De acum cind aud pe careva ca are drum prin Germania, fac o lista mare numai cu Balea, sa mi le aduca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Seablack spune:

Eu sunt foarte multumita de crema si fluidul demachiant cu miere de albine de la L'Occitane.Este o crema usoara si lasa pielea foarte fina;este foarte buna ca baza de machiaj.

Tot de la ei mai folosesc laptele de corp cu ceai verde.Un produs exceptional contra iritatiilor.O data ma epilasem pe picioare si facusem o iritatie urata de tot.O saptamana ma chinuisem cu diferite lotiuni, alifii fara nici un rezultat. Si intr-o doara m-am dat cu acest lapte.A doua zi am ramas uluita, iritatia nu se mai cunostea aproape deloc.A trebuit doar de doua ori sa ma dau,atat!

O alta crema foarte buna,tot de la ei, crema de picioare cu unt de shea.Fetelor care stati mult in picioare, care mergeti mult, care aveti dureri de picioare, bataturi va recomand din toata inima aceasta crema!va calmeaza picioarele foarte bine!A doua zi nici nu va mai amintiti de durerile pe care le-ati avut!

In general, cam de toate produsele(cele pe care le-am cumparat eu) de la ei sunt foarte multumita!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanielaAB spune:

Si eu as face la fel in locul tau mirelou.Sa stii ca si pretul este super ok!
Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

De circa un an am folosit doar produse din gama Garnier si am fost multumita de ele. Ma gandesc sa incerc si gama Herbagen.
Voi ce produse mai folositi pentru zona ochilor?

dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorreddana spune:

Eu folosesc Nivea Aqua Beauty care e perfecta pentru tenul meu gras...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Acum sunt indragostita de produsele dermocosmetice Avene. Eu le recomand.

Mamica celor doua printese, Ilinca (26.07.2007) si Alexia (27.06.2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

Subscriu, Cafera, subscriu. Produsele Avene sunt foarte foarte bune!
Si mie imi plac la nebunie. Eu am tenul gras si am avut de vreo doua ori Hidrance Optimale, tot de doua ori Cleanance K, am cel mai bun demachiant din lume (Demaquillant douceur, e un gel extraordinar de bland de la care nu ma ustura absolut deloc ochii si de care nici nu ma tem ca mi-ar face rau la ochi si care curata si mama rimelului waterproof....). Apa termala spray iar face minuni pt tenul mixt sau gras dar o folosesc mai ales vara ca ma racoreste. Fondul de ten e ultima gaselnita a mea si e minunat, nu e comedogen (de fapt nici un produs de la ei nu e), e foarte fluid, acopera perfect...Am si pudra din gama Couvrance e incolora dar catifeleaza foarte fain pielea. Eu sint super super incintata de Avene.
Din pacate are si un minus si acela e pretul.
Eu nu-mi permit prea des produsele astea si am facut economii sa-mi permit crema Hidrance de 600.000 De exemplu acum sint cam in gaura cu banii si mi-am luat crema de la Elmiplant, din gama Bioten. Foarte buna si ea, raportul calitate pret e excelent, miroase divin. Dar pozitia 1 din top e ocupata deja de Avene ...
Va pup cu drag

Mergi la inceput