Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Sa testam creme de zi - experiente impartasite | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

fetelor, haideti sa facem impreuna un studiu practic.
Sa spunem fiecare ce crema de zi foloseste in acel moment si sa devem ce impresii avem de la cele care au produsul in folosinta.
Incepem cu cremele de zi. Cum se prezinta, cum miroase, vi se pare ca are efect pozitiv? cum arata pielea dupa folosire? e buna de ceva crema sau nu mai cumparam si noi tot din aia?

aveti cuvintul :)



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

crema hidratanta de la vichy...e super lejera si cum de la o varsta o crema e absolut necesara pe orice vreme, vara pentru tenul meu e cea mai buna alegere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

oil of olaz, f buna pt ten uscat.

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Intr-adevar, personal, cremele de la Vichy mi s-au parut f bune dar sint si f scumpe.
L'Oreal si Garnier din pacate, si-au cam modificat compozitia, nu stiu... dar nu mai sint ce erau odata. Cel putin L'Oreal face chiar iritatii pe piele.
Eucerin, desi scumpe, nu isi merita deloc banii. Multa reclama pt nici un efect vizibil.
F bune iarasi mi s-au parut cremele de la Nivea. Raportul calitate/pret este destul de bun.
Acestea sint doar observatiile mele...
Va pup,
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Gama Garnier Pure - de zi, de noapte si demachiant. Dupa sarcinaimi aparura bubite si coshulete pe fata mea imaculata si numa cu asta le-am potolit. O fi coincis si cu "potolirea" hormonilor, dar eu am fost multumita. Precizez ca am luat unu de la Romanica si doo din franta.


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Si eu votez pentru Vichy- Thermal Fix1; racoritoare,intra usor in piele si are un miros placut; am mai folosit si Garnier sau L'Oreal, dar parca mi-au ingrasat tenul. Si gama Nivea Visage e buna si mai accesibila la pret.

De creme de noapte cand vorbim? ca am o problema in a ma hotari care e mai buna...

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

Gama Gerovital, Gerovital Plant, Ana Aslan - efect vizibil - catifeleaza, hidrateaza, estompeaza ridurile

pun la utilizatori si prietenele mele din Italia, Franta, America - de cite ori le vizitez imi cer sa le mai aduc - cel putin prietena mea, frantuzoaica, din 1996 foloseste numai Gerovital crema de fata - cind ramine fara provizii intra in panica si trece la regim de folosire economic pina ii fac rost din nou!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Eu folosesc acum Visible Difference de la Elizabeth Arden, de care sint foarte multumita .

Cristina

noi si poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Eu sint leshinata dupa fel de fel de creme...as cumpara in prostie si m-as unge nonstop

Sub oki dau cu Laboratoire Remede Eye Life Recovery Cream. Pe restul fetzei ziua ma dau cu Laboratoire Remede Complete Treatment Sensitive Skin. Mai pun un ser cu Vit. C.

Seara ma dau cu acid glicolic 20% dupa care dau Creme De La Mer (doar putzintel de tot pentru ca e foarte potenta/grasa.

Mai am o multime de tratamente cu care ma dau in functie de insipiratie si timp (ca altfel as sta tot timpul in baie).

Anamaria mama la Nick (8)& Alex (5)

I used to be indecisive, but now I'm not sure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Eu sunt foarte incantata de cremele de zi/noapte de la Zepter.Cele in cutie alba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Eu sint fr incintata de Avene!

Acum vreo 2 veri am facut alergie de la soara/ caldura, pe fata mea imaculata (vorba lui Ale) ma trezisem cu o iritatie care nu disparea nici chip, am incercat sa ma demachiez, sa ma creia o pauzasc, oricum stateam ziua in aer conditionat... nimic n-a functionat pina cind am primit un esantion de Avene (ca ii luasem mamei o crema scumpa de la farmacie). Dupa ce m-am dat mi-a trecut iritatia imediat, de atunci sint fan (desi nu o cumpar mereu, ca sint o mare consumatorista si cumpar sa incerc si altele), dar ea ramine top of the top. Acum am luat si demachiant ptr ochi, fr. bun, e un gel fara miros, excelent.

Mergi la inceput