Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Timp de doi ani am folosit toata gama de la Clinique si am fost multumita.
Dar acum gasit ceva care ma face FOARTE multumita. Si am trecut de la creme de 300 lei/borcanul la unele de 15 lei.
Asa ca va recomand din suflet gama Herbagen. Eu am ten uscat asa ca folosesc o crema grasa (cu musetel, sunatoare, galbenele, vit.A & E).
Iar cand vreau sa stralucesc (si chiar vorbesc serios) ma dau cu crema din gama Red Grape (tot Herbagen) care a facut minuni la toata lumea la care am recomandat-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alison spune:

eu folosesc de peste un doar iseree q10,mi-o trimite o prietena din spaun,very good pt. skin_ul meu ,dar si gama gerovital h3 facuta la cluj e superbuna!
senzatia de relaxare a tenului cu aceasta e unica!o recomand cu caldura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alison spune:

am vrut sa scriu 1 an si spania!(e micul simon prin preajma!
)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Devika spune:

Eu am folosit destul de mult timp doar Garnier Total Fresh, insa cu timpul nu mai eram atat de multumita de ea. Ma gandesc sa o schimb. Momentan incerc o crema primita de curand, Specifics H2O Hydra Care de la Seventeen. Are o textura placuta si intra repede in piele, insa nu pot spune inca daca e sau nu ok. Voi ati folosit-o?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aimee_b spune:

Eu foloseam Nivea Q10, dar am descoperit ca nu-i buna de nimic
De 3 zile folosesc Clinique Repairwear. E bunicica....mi-a facut fata fina, dar nu stiu daca la ridurile din jurul ochilor va fi eficienta.
Acum am gasit un site interesant si tot m-a documentez de acolo:
http://www.cosmeticscop.com/learn/product_reviews.asp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:

Ramasesem datoare cu impresii despre crema Lumene.O folosesc de aproape o saptamana ,inca mai am riduri de expresie ,si cel mai probabil asa vor ramane dar sunt multumita de textura cremei.E de consistenta unui gel si mie tocmai asta imi place.Si comparata cu L'oreal asta imi place mai mult.L'orealul e bun dar parca prea vascoasa pentru tenul meu.De aici si parerea ca pentru anumite tipuri de ten(special mix )cremele L'oreal nu ar fi foarte indicate.Spune cineva care a folosit l'oreal la greu ani buni.Si inca ceva.Cand foloseam l'oreal imi curatam fata si seara si dimineata altfel daca aplici crema peste cea existenta de seara deja porii se incarca prea tare si de aici tendinta de cosuri...Se plangea cineva inainte de asta.


Katy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

pisixsuna interesant crema de la Herbagen.
De unde o cumperi tu. merg si eu in ro anul asta si as incerca-o.
mercic.


Album
http://picasaweb.google.com/adrian.alb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TaniaG spune:

Mie imi priesc cremele de la Galenic. Dupa ce am incercat tot felul de creme (Vichy, Eucerin, RoC,l'Oreal, Garnier, Gerovital, Estee Lauder), singurele care mi s-au potrivit au fost cele de la Galenic. La crema de la Roc, aceea super hidratanta, am avut o reactie dubioasa, dupa ce ma dadeam cu ea, mi se faramita pe fata. Am incercat si Estee Lauder, crezand ca daca e mai scumpa va fi mai buna...Greseala. Nici asta nu a fost buna. De ceva vreme folosesc Galenic Ophycee si sunt foarte multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

Pisix, crema din gama Red Grape de la Herbagen pentru ce fel de ten e?
#350;i eu am o parere buna despre Herbagen, am avut un lapte demachiant care mirosea foarte fain. Acum folosesc cam tot ce am gasit din gama Bioten, de la Elmiplant. Cred ca devin dependenta de mirosul lor. Foarte faine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanielaAB spune:

Eu folosesc in paralel Nivea Q10 si cele de la Balea pentru ridurile din jurul ochilor cat si cea de noapte, amandoua cu Q10.
Daniela

Mergi la inceput