Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maxinne spune:

despre uleiul de migdale s-a mai discutat aici
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=100759
intre timp mi-am cumparat si eu- am gasit la un magazin naturist . mi se pare extraordinar!!!simt fata .."hranita"..neteda..nu ramane gras( folosesc destul de putin) si mai ales NU are vre un miros neplacut..intr-adevar efectul imi pare similar produselor de firme celebre(crema nutritiva lancome).daca ar avea si efect antirid cum ziceau fetele in subiectul anterior... Sincer eu prefer produsele "tehnologizate" dermatologice..am impresia (poate din lipsa de timp) ca de multe ori produsele naturale pure pentru a obtine efectul scontat trebuie folosite mult mai frecvent, cu mai multa perseverenta, de data asta am simtit efectul din prima si dimineata se mentinea!!tenul meu este cum ziceam, f uscat, in principiu deshidratat, si cremele intens nutritive grase nu imi priesc. multumesc nikole!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belutza spune:

eu am descoperit o crema acum , am luat-o de la un magazin naturist. crema vitaminizanta de zi cu ulei de catina si masline .. si este si de noapte tot din ulei de catina si masline , antirid .

este super crema . de prima data de cand am folosit-o am simtit tenul mai fin , mai altfel decat il am cand il dau cu alte creme .

belutza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maia37 spune:

Maxime-ulei de migdale se gaseste la magazinele cu profil naturist la fel si uleiul din samburi de struguri.Eu folosesc din gama Ivatherme demachiantul pt fata si ochi,apa termala si crema hydratanta Multi-performante.Am tenul foarte sensibil si am inceput cu demachiantul ca sa testez produsul.Sunt multumita de ele si-n primul rand ca nu m-au iritat cum am patit cu alte creme mai scumpe.Si aceasta gama e scumpa dar macar ma simt bine ca nu am dat banii degeaba pe ele.

Mihaela, mamica Andreei 13+ si 22+ cu Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulce spune:

buna fetelor
stie cineva despre cremele de la Holy Land Cosmetics produse in israel. Eu folosesc de 2 saptamani o crema Sebo Derm + omega complex
recomandata de un dermatolog.As vrea insa sa stiu daca mai foloseste cineva pentru ca in gama sunt mai multe creme si as vrea sa stiu ce rezultate dau.pana in prezent sunt multumita de crema asta este o crema ce regleaza seboreea regland secretia glandelor sebacee. http://www.holyland-cosmetics.ro/special.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NICO_me spune:

Buna!Sunt noua in acest forum,am gasit subiectul asta si as vrea sa spun la toata lumea ce bune sunt cremele de la LOGONA,efectele sunt vizibile dupa cateva zile,piele e mai catifelata si are un aspect ingrijit.Cat despre alergi sau mai stiu eu ce reactii nici nu poate fi vorba deoarece cremele sunt100% bio,fara coloranti sau parfumuri artificiale.De orice crema am vorbi nu o sa dea rezultatele asteptate daca nu folosim demachiant si tonic de doua ori pe zi(neaparat din aceiasi gama,ele se completeaza una pe cealalta)si apoi crema hidratanta,pentru tenul tanar(<30ani)crema de zi se foloseste si pt. noapte.Si inca ceva cremele scumpe nu sunt neaparat bune,crema trebuie sa fie "acceptata" de tenul tau,cremele naturale 100% sunt cele mai recomandate daca sunt alese corect in functie de tipul de piele.Dai un ban dar face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aura_m spune:

Cremele si in general produsele de la Ana Aslan si Gerovital sunt super bune, sunt recunoscute in toata lumea si sunt la un pret avantajos ptr toate buzunarele. au un miros placut sunt naturale. Pentru mine sunt super bune eu folosesc numai aceste produse, crema de fata de zi, masca gomage si multe altele. Vreau sa incerc si crema ptr ochi si folosesc si crema ptr celulita.

AURA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

salut,

am citit tot subiectul asta si m-am hotarat sa-mi iau si eu crema de noapte de la Boots,pt ca am vazut ca multe fete au recomandat-o.Am fost aseara la Sensiblu si am luat-o.Acasa am citit pe cutie ce ingrediente are si am gasit,printre altele:
-buthylparaben
-ethylparaben
-isobuthylparaben
-propylparaben
-methylparaben

Care va sa zica sunt 5 tipuri de parabeni.Pai o fi bine?Parca era vorba sa ne luam creme fara parabeni...

Acu' ce sa zic?Am luat-o,mi-am dat cu ea aseara si mi-a placut.Dar mi-a ramas in cap ideea asta,ca nu sunt indicate cremele cu parabeni si asta are nu mai putin de 5...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petaluda spune:

buna fetelor!

am si eu o intrebare, am citit cam pe sarite asa ca ma scuzati daca s-a raspuns deja.

As vrea sa stiu daca imi puteti recomanda o crema pentru diminuarea/inchiderea porilor. Am porii foarte dilatati in jurul nasului pe obraji.
Am pielea un pic mai grasa in zona T insa nu foarte, adica nu luceste, doar ca in acea zona fac mai usor puncte negre.

Eu folosesc urmatoarele:
dimineata si seara de la Nivea Visage o crema anticearcan ( anti-shadow ) sunt multumita de ea, chiar vad imbunatatiri. O folosesc din august. Eu aveam cearcane vinetii.

Dimineata mai foloses si o crema de la Neutrogena, Pure Glow se numeste. Lasa pielea foarte catifelata si luminoasa. In completare, o data pe saptamana folosesc scrubul, tot Pure Glow. Lasa pielea extrem de placuta si tot asa, luminoasa.

Seara, dupa demachiere ma dau si cu o crema hidratanta de la Avene. De ea sunt extrem de incantata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by petaluda

buna fetelor!

am si eu o intrebare, am citit cam pe sarite asa ca ma scuzati daca s-a raspuns deja.

As vrea sa stiu daca imi puteti recomanda o crema pentru diminuarea/inchiderea porilor. Am porii foarte dilatati in jurul nasului pe obraji.
Am pielea un pic mai grasa in zona T insa nu foarte, adica nu luceste, doar ca in acea zona fac mai usor puncte negre.

Eu folosesc urmatoarele:
dimineata si seara de la Nivea Visage o crema anticearcan ( anti-shadow ) sunt multumita de ea, chiar vad imbunatatiri. O folosesc din august. Eu aveam cearcane vinetii.

Dimineata mai foloses si o crema de la Neutrogena, Pure Glow se numeste. Lasa pielea foarte catifelata si luminoasa. In completare, o data pe saptamana folosesc scrubul, tot Pure Glow. Lasa pielea extrem de placuta si tot asa, luminoasa.

Seara, dupa demachiere ma dau si cu o crema hidratanta de la Avene. De ea sunt extrem de incantata.


buna petaluta,
eu iti pot recomanda produsele de la Clinique,sunt foarte bune.
am inceput sa le folosesc de cand mi-au aparut cearcane si pot spune ca mi-au disparut urmele negre de pe sub ochi,sunt exceptionale,au si ptr. ten gras si ten uscat produse.
iar tenul ti se curata de pete sau alte semne.
incearca produsele astea si vezi cum e,eu iti garantez ca sunt ok.




Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Singura crema de la care nu-mi ies cosuri (chiar si la varsta asta -31) este L'Oreal Hydrafresh. Pentru mine functioneaza de minune.

Miroase foarte frumos, nu imi lasa pielea grasa, intra extrem de repede in piele si hidrateaza pe toata durata zilei.

Monica-Matz 33 si Andreea Bianca

AMR 7 SAPTAMANI

Mergi la inceput