Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

De curand mi-am luat Aqua Fusion Mosturizer de la Lancome. Imi place ca-ti hidrateaza fata fara a fi grasa.

Off topic: Salmida, salutari , ce mai faci tu ca nu te-am mai vazut de multisor?

Cristina

noi si poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

quote:
Originally posted by ile77

Mi-a zis cineva ca foloseste cu succes impotriva ridurilor(mai ales celor sub ochi) cremå impotriva hemoroizilor.
A mai auzit cineva ?
Ca sa ma conving am dat un search pe google si am citit pina m-am convins ca ar fi o solutie.
Aici niste link-uri pt cine e interesat

http://www.ananova.com/news/story/sm_1313547.html?menu=news.quirkies
http://www.prep-h.com/story.html
http://www.healthboards.com/boards/archive/index.php/t-20210.html

Ce pårere aveti?

Ile si Vivian (07.03.2006)


Am auzit si eu de asta, si am vazut si prin filme cu fotomodele acelasi truc.

Si ca sa raspund on topic, cred ca am descoperit crema minune, cel putin pentru mine. Hydradetox de la Biotherm. E un gel foarte lejer, detoxifiant si care cica activeaza oxigenul. In orice caz, fata mea se simte foarte bine, si arata mult mai bine in ultimul timp. Pina acum nu am mai incercat Biotherm, dar sunt incintata. In general mie imi plac mai mult gelurile decit cremele care ramin grase pe fata. Un gel de la L'Oreal (nu mai stiu cum se cheama) mi-a mai placut si Aqua Beauty de la Nivea.
Am citit ca mai sunt fete incintate de Biotherm - Anky si Salmida.



Kya - viitoare mamica in asteptare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piki0101 spune:

buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Nutri Systeme Creme Nourissante Profonde de la YSL. Se poate folosi si ziua si noaptea si hidrateaza super.

si cremele de la Biotherm sunt ok. Mai ales cele din gama Power Age Fitness 2 si Line Peel Off.

si Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Fetelor, chiar nu stiu cremele de fata tr. sa aiba in general SPF?Sau doar vara este recomandat?Am primit si eu zilele astea testere de la Lancome http://www.lancome-usa.com/_us/_en/catalog/skincare_aqua-fusion-cream-spf.htm si chiar imi place si, va rog, daca ati folosit dintre voi, sa-mi spuneti si mie ce parere aveti.Recunosc ca nu am citit toate postarile voastre, dar cand ma intorc azi cu siguranta le voi citi.Eu mi-am luat de curand ROC - Hydra+destresant, dar mi se pare ca nu intra in piele toata si, la final, daca fac putin masaj ramine "ciuciuleti".Nu mai spun daca in prealabil sunt data cu o alta crema pt. conturul ochilor-in cazul asta tr. sa-mi spal fata dupa ce ma dau cu ROC pt.ca sunt plina e "ciuciuleti"
Acum am testat crema de la Lancome si, poate si faptul ca sunt fan Lancome in ceea ce priveste pafumurile, ma face sa cred ca e buna.Dar vreau si parerile voastre.
In rest, daca e sa pun mina pe inima si sa spun ce crema mi-a placut cel mai mult, pot spune ca-crema hidratanta de la Forever Living.Aia da hidratare, iar raportul pret-calitate este ok.Hidrateaza pana si o frunza de trandafir uscata(asa se verifica o crema daca hidrateaza intr-adevar).O am si acum si de fiecare data cand se termina mi-o voi lua-o.ROC mi-am luat pt. ca tenul meu din cauza tigarilor nu mai avea luminozitatesi scrie acolo pe cutie ca da luminozitate tenului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Hydrafresh de la Loreal: foarte racoritoare si hidratanta, perfecta pentru tenul meu mixt

Zenobia (Raluca)
-------------------
Tanasestii trasi in poza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

fata mea a fost si este o provocare si pentru dermatologi,de cosmeticiene sunt chiar satula.
tenul meu este fff gras peste tot iese sebumul,dar nu este hidratat.am 29 de ani si nu mai are deci 20 si ar trebui sa incerc si preventia cu anti-imbatranire.singura data cand am aratat cat decat bine a fost dupa un tratament cu pastile pe baza de retinoizi,dar nu-l mai pot face datorita unor probleme hepatice ce au aparut pe parcurs.
morala nu am fost multumita de produsele incercate pana acum.mai adica:gerovital,roc,garnier,loreal,avon,oriflame,tot ce tine de la aceste firme pt ten gras.ultima dezamagire normaderm de la vichy.
nu stiu ce sa mai folosesc ,pt ca dupa o ora stralucesc ca un soare si dimineata sunt plina de cosuri!cateodata efectiv imi vine sa plang!iertati-mi lipsa de modestie dar chiar am niste trasaturi frumoase dar tenul meu strica tot!
mi-am notat din postarile voastre cateva produse(dermatologul mi-a zis clar sa uit cuvantul crema,sa folosesc numai geluri),dar daca aveti alte solutii nu ma uitati si scrieti-le aici pt ca revin in fiecare zi sa vad daca mai pot incerca altceva.
multumesc....

alina
sa o ajutam pe barbye!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ynutza spune:

of cremele......nici la 29 de ani nu am descoperit o crema buna....si maine trebuie sa imi iau ceva si habar nu am ce.
uneori e oribil cu tenul gras faci acnee fata se irita mai usor.....ma duc sa ma impusc

smile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omi308 spune:

Foarte multumita am fost de L'Oreal hydrafresh gel - excelent pentru perioada de vara - hidrateaza f bine si apoi am folosit f mult mult produsele nivea - un raport optim calitate pret.
DAr cel putin de 2 ori pe an imi cumpar - banalul Apidermin - in care adaug cateva picaturi de lamaie si cateva de vitamina A (de la farmacie.)Are efecte extraordinare.
Acum de cand am implinit 30 de ani ceva in structura tenului meu s-a schimbat si uneori fata mea se umple de cosuri sau puncte negre - pana acum cand mergeam la cosmetica imi cauta cosmeticiana un cos sau un punct negru si nu gasea. In perioadele astea imi cumpar de la farmacie Nidoflor sau Ultralan - atentie insa sunt pe baza de corticoizi - si pentru 2 sau 3 zile le folosesc. Au efecte uimitoare si mai ales de durata.DAr pot fi folosite doar pt perioade scurte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Am raspuns la subiect acum ceva vreme sfatuind lumea cu o crema lancome, foarte buna. (nu mi-am schimbat parerea)

Acum va sugerez o crema nutritiva excelenta : NUTRIC de La Roche-Posay. O adevarata minune ! (nu e foarte scumpa, in plus).


Mergi la inceput