Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaeladm spune:

Preferatele mele:
Oriflame - Express repair day cream spf 12
Vichy - Myokine soin intensif anti-rides dermo-decontractant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna spune:

A incercat cineva noua crema de la Body Shop pe baza de aloe? Eu mi-am luat crema pt spallarea tenului si imi place mult, insa nu stiu cum o fi crema de zi/noapte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

Mi-a zis cineva ca foloseste cu succes impotriva ridurilor(mai ales celor sub ochi) cremå impotriva hemoroizilor.
A mai auzit cineva ?
Ca sa ma conving am dat un search pe google si am citit pina m-am convins ca ar fi o solutie.
Aici niste link-uri pt cine e interesat

http://www.ananova.com/news/story/sm_1313547.html?menu=news.quirkies
http://www.prep-h.com/story.html
http://www.healthboards.com/boards/archive/index.php/t-20210.html

Ce pårere aveti?

Ile si Vivian (07.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Clinique moisture surge extra, extrem de hidratanta chiar pentru tenul meu gras dar cu tendinte de descuamare. simt diferenta vorba reclamei.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Fetelor ajutati-ma cu sfaturi:
Eu sunt mare fun Bioderma si acum as vrea sa schimb, sa-mi iau Avene pentru ten mixt, pori dilati, control sebum, zona T super grasa.
Ma intereseaza crema de fata si lotiune.

Va multumesc!
Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Garnier m-a umplut de bube si de cosuri de juram ca sunt in plin razboi hormonal tipi adolescentin .
L'Oreal si Garnier ca si sampoanele Elseve, ca doar au acelasi producator, de cand au inceput sa fie fabricate pentru Europa de Est in fabrica din Polonia nu mai au acelasi efect. Evident ca nimeni nu recunoaste din firma, dar este evidenta diferenta intre creme (aceeasi crema, una luata din Franta si una din Romania).
Deci, in cazul meu, Gerovital la greu, ca e din ingrediente romanesti pentru tenuri romanesti

Raluca, leoaica cu Pui Nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annaiisgi spune:

De curand a aparut o gama de la Elmiplant fara parabeni si parafine! E ceva nou in peisaj, caci cu greu gaseam, chiar si la marci naturiste ceva fara parabeni - cancerigeni . Sunt cateva variante, in special pentru ten uscat, dar eu o am pe cea pentru ten gras. E foarte ok. Merita incercat, pretul permite din plin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia718 spune:

Pai da-ne mai multe informatii despre ea. Si eu am tenul gras. Cum se numeste exact si ce contine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Optimix spune:

Eu recomand cu incredere Oil of Olaz. Am incercat destul de multe creme, pana am dat peste cele de la Oil of Olaz....dar nu as mai renunta la ele sub nici o forma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salmida spune:

In ultimul timp alternez Clinique si Biotherm (Age fitness)...
Din gama Biotherm sunt multumitä si de crema de corp, crema demachiantä, lotiunea tonicä si crema pt. maini ...

Mergi la inceput