Copilasi din 2002 (26)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Mira "sehr shon!!"(nu am pe o cu doua puncte)Sa aveti drum bun si va asteptam cu poze!
Nicoleta sanatate lui Stefan !E mai bine?
Sa stiti ca in ultimul timp nici Mariuca nu a mancat.Am lasat-o in pace pentru ca si vremea a fost cumplita.Pe o asa caldura nici eu nu m-am simtit grozav.Acum s-a mai racorit seara si sper sa revina la zilele ei bune cand manca toata ziua si seara inainte de culcare striga"Mi-e foameeee!!!"

pup


www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Of, eu sunt la serviciu Crig... mama mea este lacunara si zice ca este bine Stefan...eu stiu ce-o fi? Important este ca nu a vomat dupa laptele de dimineata, ca tare nu i l-as fi dat! Dara tata a insistat! Ca trebuia regim, dupa ce a vomat ieri... La noi s-a racit tare vremea de marti seara. In casa este inca destul de cald.
Mira, ce bine ca mergeti la mare! Asa as mai vrea si eu o tura!
Lucia, eu zic sa nu iti faci griji, recupereaza Liviu si oricum, daca voi nu sunteti grasi (tu sigur nu esti!), copilul de ce ar fi?
Catalina, scuze, nu am vrut sa te supar. Nu mai zic nimic in legatura cu subiectul asta.
Va pup, mai intru maine.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Doamne, Nicoleta, ce ganduri ti-au trecut, cum sa ma supar, mie mi-a facut placere ca m-ati sustinut ca as putea face copii si la varsta asta si toata discutia, dar am zis sa nu transform subiectul de copii 2002, in tr-un subiect prea personal, asta a fost singura motivatie, nu ca m-as fi suparat!! Uite 3 si multi ca sa vezi ca nu m-am suparat!
Mira, cand ti-am citit mesajul, am crezut ca l-ai telegrafiat! Pac, pac si ai zis tot! Imi pare rau ca nu ti-a iesit cu jobul, dar poate se iveste altceva, sau dupa ian. 2007. trebuie sa ai sperante! Vrem poze de la ziua lui David!
Eu despre Andrei nu prea pot sa va zic nimic, desi vorbesc cu el de 4-5 ori pe zi, e foarte vesel ori de cate ori vorbesc cu el! Merge in fiecare dimineata cu buni in Gradina Botanica, seara la bile in Mall, etc. Ii place la buni dar ma topesc cand zice "Mami, uf, mi-e dor de tine!".

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Nicoleta, abia acum am citit de Stefan, sanatate multa! DAca e viral, ar trebui sa ii treaca. Cum se mai simte?Katty, nu ii dau vitamine si nici fier, pentru ca analizele i-au iesit bine acum o luna, inainte de enterocolita, asa ca deocamdata il las in pace.Cristina, ti-am trimis pozele, insa sper sa scuzi bulibaseala din ele, io ma grabeam si nu am realizat ca le-am trimis pe toate prelucrate, inclusiv cele care nu te intereseaza. Sper ca le-ai primit.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Katty cam asa e.....dar cu cate am pe cap si cu Daria nedormita toata noaptea, cred ca-i ies caninii ...care nu mai ies.....as vrea sa am mai mult timp sa stua cu voi de povesti sau macar sa va citesc um trebuie, dar asta e.....poate candva
...acum i-am lasat la masa, eu mai teebuie sa fac si facturile ca e sfarsit de luna si pana ne intoarcem e deja tarziu

Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Selin la botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:


Cum ma asez la calc. sa va scriu isi face aparitia cineva care are treaba tot aici...Acum este randul Anei care chiar acum trebuie sa asculte muzica asa ca sta langa mine si canta (sau tipa) Are cateva melodii care sunt preferate acum este in top "Anda Adam - Ajutor". Am ascultat melodia pana acum de trei ori si seara nu s-a terminat inca....Si copii vostri fac asa ? Se fixeaza pe o melodie si o asculta la nesfarsit.

Alina - da am fost cu Moni, Razvan si fetele in concediu. De fapt ei ne-au convins sa mergem. Voi mai plecati undeva in concediu sau stati pe acasa?
Mira - sper ca Daria sa se simta mai bine. Multa bafta cu serviciul! Va doresc distractie frumoasa la mare si te astept cu fotografiile din vacanta dar si de la ziua lui David
Lucia- cum stai cu pregatirile pentru botez?
Nicoleta - multa sanatate lui Stefan
Crig -distractie frumoasa.. cred ca Anei ii lipseste destul de mult mare , s


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Katty, si la noi David a aparut cand ne asteptam mai putin...si chiar nu eram deloc pregatiti pt un bebe...a fost un super soc!!!! Nu stiam ce sa credem, nici casatoriti nu eram (era in plan dar nu in urmatorii ani), nici pregatiti de nici un fel...
Nu cred ca Dumnezeu pedepseste in felul asta...

Lucia...hihi...mie nu mi s-a parut Liviu asa slab...Tot pe regim il tii? Sau regim de ingrasat?? Ce retete ai ca as vrea sa stiu si eu!!!

Mira, vacanta cat mai placuta!!! 6 copii??? E frumos...sa vezi la altii!!!

Criss, mai stiu inca 2 care fac acelasi lucru...cum ma asez (la comp sau oriunde) au nevoie de cate ceva...

Nicoleta multa sanatate lui Stefan!!! Cand incepe gradi???


David e din ce in ce mai bine...deja azi ne-a spus ca noi nu stim engleza...si ca el stie f bine!!!! Ii place la gradinita, si din fericre nu a plans deloc (ma asteptam la asta)...si sta cu placere chiar si la pranz...chiar daca nu doarme!!!

Ce nu imi place, este ca masa o iau afara, si nimeni nu ii forteaza de fapt verifica, ce si cat mananca...asa ca vine cu pachetul la fel cum era dimineata (in Ro la gradi, educatoarea ii dadea in gura Crig stie!!!!)...Chiar asa multa independenta le da...
Dar ma si ingrozesc de ce pachete au copii de ACASA!!! Ce le pot da parintii la pachet (si toti sunt parinti super bogati cu ff multe pretentii!!!)...gustarea de obicei consta in cateva sticksuri, sau biscuiti si apa sau suc...iar la pranz un sandwich, sau chicken nuggets, sau 3 morcovi cruzi cu paste, sau batoane de branza...iar copii nu mananca nici jumate apoi trec la biscuiti, jeleu sau ce mai au la desert!!! Mananca ff putin (pai in Ro aveau o mancare buna la gradi, facuta in fiecare zi, cu 3 feluri, si copii cereau si 2 portii!!!! ca sa nu mai spun ca era mancare calda!!!!)
Hai ca am povestit o gramada!!!

Ah...David in fiecare zi vine cu expresii noi in engleza, progreseaza ff mult suntem uimiti!!! (fata de cum progresa pana acum la gradi!!!)

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Felicitari David, ma bucur ca totul merge bine (mai putin problema cu mancarea care vad ca e intr-adevar o problema)Nu avem un regim special ci pur si simplu incerc sa il alerg cat mai mult ca sa manance mult si sa il conving sa mai bage si ceva fructe. E adevarat ca mananca mai bine, insa intre timp am citit eu pe aici pe forum un subiect despre ouale de prepelita si in final m-am lasat convinsa sa incerc si eu cu Liviu mai ales ca se pare ca la noi trebuie sa fie de doua ori bune, odata pentru ca il intaresc si ii fac pofta de mancare, si o data pentru terenul alergic pe care il are. Asa ca voi incerca.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Stefan este mai bine. Insa are scaune moi (ieri doar unul), azi de dimineata inca unul...Sper sa fie bine azi, i-am dat Baby Biotics (fermenti lactici). In rest este destul de vioi, dar inca face febra (nu mai mult de 38)(si sora mea a facut febra de marti pana sambata, ma astept la cam orice deci). Uneori imi mai spune ca il doare la buric (micul meu, imi vine sa plang de mila lui) si ca nu se simte bine, dar ii trece destul de repede.
Am primit niste poze de la petrecerea de la MacD si l-am vazut ca de fapt manca din mancarea de acolo (eu sperasem sa nu...), poate asta este cauza, nu mai stiu nici eu...
Va mai scriu dar sunt la serviciu si sunt cam ocupata.
Va pup,
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Katty ,ce fel de ananlize se fac la voi la inscriere?
Noua anul asta nu ne-au cerut nimic.Doar anul trecut am avut de adus o adeverinta de la pediatra ca nu are boli cronice,alergii,diabet si e la zi cu vaccinarile.Sigur,ii primeste si cu alergii,diabet dar atunci trebuiesc cunoscute afectiunile ca educatoarele sa fie pe faza,normal.

Sanziana ,si aici copiii maninca afara,la masa.Parerea mea e ca e tare fain sa manince in gradina,la aer,mesele aranjate frumos.Nimeni nu-i obliga sa manince,o fac cind vor dar totusi educatoarea e pe faza cu cei care n-au mincat si le reaminteste ca-i burta goala .Si fiica-mea mai avea zile in primele luni cind o luam lesinata de foame(renunta la masa in favoarea jocului),cum ieseam de pe usa gradinitei ne opream in parc sa infulece repede-repede pachetul.Sistemul e bun,ii invata independenti.Sigur,acasa si fiica-mea se alinta,vrea sa-i mai dau eu ultimele lingurite ca ea a obosit dar a prins ca in colectivitate e altceva.
Aici,in majoritatea gradinitelor,sunt reguli stricte la pachetetel:fara dulciuri(nici macar iaurturi dulci),o cutiuta tre'sa contina fructe si/sau legume si cealalta sandwich cu ceva.De bauturi se ocupa gradinita:doar apa plata,lapte bio,suc de mere,ceai.

Mira Concediu frumos!Daca mai vezi mesajul asta,te rog,baga-mi pe pm nr de tel al Danei,nu-l mai gasesc!

Criss ,fain ca ati fost in grup la mare.Si mie mi-ar place sa merg in Bulgaria la Nisipurile de aur sau la Albena,am niste vecini nemti care au fost an de an si cica e fain si ieftin .Fata cea mare a Monicai e scolarita?E asa mare,frumoasa si serioasa!
Noi plecam pe 2 sept,in Italia,in Toscana la mare.Abia astept ca m-am congelat in Germania,in august au fost numai 3 zile calduroase .

O zi faina tuturor!





Alina

Mergi la inceput