Copilasi din 2002 (26)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicoleta, bine ca e Stefan mai bine! Si eu simt un fior cand ma gandesc la mancarea de la Mac, l-am tinut cat am putut de departe pe Andrei de asa ceva si am reusit. O singura data a fost la ziua unui coleg de la gradinita, n-am putut refuza, si spre norocul meu, nu a mancat nimic decat tortul de la sfarsit si a baut sucuri! oricum s-ar putea sa nu fie chiar de la asta! Cred ca pluteste ceva viral prin aer, fiindca sambata seara am fost la o tanti care sta la curte in Voluntari si a doua zi dimineata s-a imbolnavit Andrei. Dupa inca o zi s-a imbolnavit si ea! Probbabil a luat ceva de pe acolo!
Sinzi, ai dreptate cand zici ca Dumnezeu nu pedepseste chiar asa, dar atunci asa gandeam! Bietii copii care maninca mancare tip fast-food, sticks-uri etc. Tu ce-i pregatesti?
Mira, concediu placut! Drum bun, vreme buna la mare si sa va intoarceti cu bine! Si cu poze!
Criss, al meu copil nu prea are melodii preferate! Doar desene animate! Nici noi nu prea stam pe programe de muzica, mai mult pe stiri etc.

Ptr. fetele din Romania, ptr. la gradinita, v-au cerut analize (si ce analize?) sau doar adeverinta medicala ca e apt ptr. colectivitate? Stiu ca adeverinta e valabila 48 de ore dar analizele le pot face pana pleaca Andrei la tara?
Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

quote:
Originally posted by Alina

Katty ,ce fel de ananlize se fac la voi la inscriere?
Noua anul asta nu ne-au cerut nimic.Doar anul trecut am avut de adus o adeverinta de la pediatra ca nu are boli cronice,alergii,diabet si e la zi cu vaccinarile.Sigur,ii primeste si cu alergii,diabet dar atunci trebuiesc cunoscute afectiunile ca educatoarele sa fie pe faza,normal.




Alina, mesajul tau a aparut cand eu scriam la al meu, asa ca nu ti-am raspuns mai sus. Anul trecut ptr. el am facut exudatul faringian, coproparazitologic si atat! Ptr. noi nimic. Anul asta nu stiu. Trebuie sa sun la gradinita sau sa ma duc acolo!

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus iar.
Sa va spun ce este afisat la gradi la noi despre analize: exudat, coproparazitologic si coprocultura si IDR. Erau si pentru parinti, plamani si sange scria. Insa nu sunt sigura daca acestea erau pentru cei care veneau la gradi pentru prima data sau pentru toti.
Ca eu am lucrat la gradi unde este acum Stefan si era o discutie cum ca numai cei nou inscrisi trebuie sa le faca pe toate, la ceilalti este de ajuns o adeverinta de la medicul de familie... De aceea trebuie sa intreb, sa nu arunc atatia bani de pomana si sa ne mai si iradiem...
Lui Stefan oricum vreau sa ii fac niste analize mai complexe, sange si exudate, copro, dar sa vedem daca se suprapun cu perioada care trebuie la gradi.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


Lucia multumesc mult pentu poze!
Sa stiti ca noi din cand in cand mergem la Mc si n-am patit cu Mariuca nimic.Nu sunt nici eu pro food dar bucuria ei e atat de mare incat nu renunt.mereu ma intreaba de happy si se pare ca duminica vom merge ca s-a terminat vacanta lui.
pupici si sanatate!


www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Mira, vacanta placuta, relaxanta si distractiva, totodata !
Nicoleta, sanatate si refacere grabnica lui Stefan ! Tare frumosi sunteti in poze !
Elena, eu va tin pumnii sa treaca cu bine cele 9 luni de sarcina, sa te vezi cu visul implinit in brate ! Te-as urma si eu, dar e prea tarziu pt. noi. Diabetul Cristinei ne cere toata atentia.
Katty, nu am apucat sa iti multumesc pt. acele melodii frumoase. O fac acum, Multumesc !
Pt. inceperea gradinitei, la Cristina, nu s-a cerut decat o adeverinta medicala(valabila 3 zile) de fiecare data.
Fetelor, in sfarsit, am si eu, poze noi din vara aceasta. Este albumul Vara 2006.
Va doresc un weekend minunat, tuturor !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

La multi ani, Daria !
Sa cresti sanatoasa si voioasa, alaturi de mandrii tai parinti !
Felicitari, Emma !
Sa va traiasca si sa va incante mereu sufletele, voastra !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

La Multi Ani Daria!

Elena, felicitari si sarcina usoara

Nicoleta, sanatate maxima lui Stefan.

Noi sintem bine, mergem in fiecare zi la gradi plus exersam inotul zi de zi de vreo 2 luni, e mai mult obositor pt. mine decat pt. Yasmine, sint numai in masina toata ziua, dar deh, asta e ...Fetelor sa nu ma dati disparuta, sint cam ocupata zilele astea, si nici macar n-am intrat inca in activitate...

Am pus si noi poze la albumul comun sa ne cunoastem . Dragelor un weekend placut sa aveti!

Cristina

noi si poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


La multi ani sarbatoritilor de azi!!Multe bucurii si sanatate !
Nina superbe pozele cu familia ta!la printese.
Noua deocamdata de la gradi ne-au cerut doar banii.Ma lamuresc saptamana viitoare ce si cum.
Khristin intru si eu acum sa vad pozele.
Katty simpatic Andrei la telefon.
pupici si poate mai revin


www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Va salut!
La multi ani sarbatoritilor de azi!

Khristin, cand incepi scoala va mai duceti zi de zi la inot?

Despre fast food ce sa va spun? Noi nu il ducem aproape deloc, sau f. rar, pe Bogdan la fast food si nu ii dam nici acasa hot dog, cartofi prajiti si alte semipreparate. Eu gatesc ca in Romania supe si mancarici si lui ii place. Mai ales mamaliguta cu mancarica "cu sos". Pana a mers la gradinita nu voia sa auda de ketchup. Daar la gradinita le mai dau din astea, hamburger sau cartofi prajiti cu ketchup. La inceput a fost pus in time out odata pentru ca a inceput sa urle in timpul mesei "I DON'T LIKE KETCKUUUUP!".:)) Acum sa vezi ce cere ketchup si pentru ca nu aveam in casa m-a pus sa cumpar intr-o zi cand am mers la magazin. Unii copii plang sa le iei jucarii, el a plans sa ii iau ketchup. Eh, nu ramane decat sa avem noi grija acasa.

In alta ordine de idei, Bogdan ieri si-a spart buza. Am fost dupa masa la o petrecere din aia plicticoasa cu colegii de servici. Am stat putin, a mancat bogdan, ghici ce, un hamburger (ca altceva nu era), eu n-am halit nika si am plecat intr-o juma' de ora. Ne-am dus intr-un parc unde dand sa se catere pe acolo, a cazut fix in nas si s-a lovit la gura, si-a spart buza. N-aveam cu mine nici apa, nici servetele, sangele curgea, eu alergam cu copilul in brate, plin de sange si lumea se uita la noi ingrozita. Pana la urma n-a fost mare lucru, o taietura mica, am sapalt-o am sters cu servetele, doar sperietura cu atata sange. Pana am ajuns acasa i-a trecut si am ramas iar pe afara cu bicicleta.

Va pup si sanatate,
Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://community.webshots.com/photo/553394814/2168021830087737923tefcYN

copii din grupa mea (si in fundal clasa in care lucrez eu!!!!)
Sunt asa de frumosi toti!!! Si tare dulci!!!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David



Mergi la inceput