Copilasi din 2002 (26)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Elena, felicitari! Sarcina usoara si bebe sanatos si voios!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Elena te mai pup o data.Stiam (mi-a soptit si mie cinevadar te-am lasat pe tine sa le dai vestea fetelor.Sa ai sarcina usoara si sa fiti sanatosi!
Lucia te rog eu cand ai timp sa-mi trimiti pozele cu noi de la mare.
Noi noutati nu prea avem.Eu sunt ocupata cu ziua Mariucai.Aseara pentru ca se suparase pe noi ne-a spus ca ea vrea un tort urat.Ne-a distrat ..hihi.
va pup


www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=553394814&security=KTGJjH

Am pus poze de la gradi!!!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:

Buna dimineata!
Sanzi - am vazut cu Ana pozele de la gradi, ne-au placut ff mult. David este foarte vesel
Crig - auzi la Mariuca tort urat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna, buna si iar buna!
Criss, am vazut pozele de la Nisipurile de Aur, foarte frumoase, cine a pictat-o pe Ana pe fata? Ce dulce dormea ea asa!
ne-ai intrebat daca plecam in concediu. Noi am fost in iunie la Olanesti, acum pleca doar mama cu Andrei la tara pentru 3 saptamani (adica de pe 6 sept). Mircea nu mai are drept la concediu fiindca de-abia a schimbat serviciul.
Sinzi, am vazut si pozele de la gradi, ce frumos sunt amenajate salile de clasa. Foarte multe activitati educationale. In una din poze am vazut un calendar (asa se si intitula poza). Ce reprezinta sau la ce ajuta? Fiindca am vazut si eu in ultimul Quelle (catalog) si nu mi-am dat seama.
Crig72, chiar e haiosica Mariuca cand spune ca ea vrea tort urat. De ce s-a suparat pe voi?
Nina, bafta la Buzias, sa va intoarceti cu bine, Cristinuca e mare (auzi, al treilea an de gradinita)!
Elena, din pacate eu nu te voi insoti la copii de 2007, am explicat motivele mele. Dar te vom urmari cat esti de aici!


Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Cristina, da-mi adresa ta de mail si ti le trimit.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Elena, felicitari pentru bebe!!!!! O sarcina usoara!!!
Nici eu nu am curajul sa te insotesc...hihi...


Katy, pai e un calendar cu zilele saptamanii, lunile, anii...in fiecare zi discuta despre ce zi este, ce luna...si tot asa...(si canta si imnul americii...hihi)

David azi a fost laudat la gradi...si am fost tare mandra...
Partea mai complicata este ca trebuie sa poarte uniforma...si eu tanjesc dupa magazine ca nu prea imi vine sa il imbrac in uniforma de la 3 ani!!!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Salutare!

Ce mai faceti? Mai povestiti si voi ce mai fac, ce mai zic copilasii.

Mariuca a fost draguta cu "vreau un tort urat".:))

Sanziana, cum a fost David laudat? Zi.

Noi suntem bine. A inceput programul la gradinita, dar Bogdan se cam plictiseste. Au inceput iar de la capat cu culorile si azi a refuzat sa mai coloreze a spus ca nu a vrut. Ieri a colorat cum i s-a spus si i-a pus un sticker cu "super". A mai facut asta cu coloratul de nshpe ori, cred ca s-a plictisit. I-am spus sa faca maine ce zice invatatoarea nu ce vrea el. Altceva ce am mai facut, nimic deosebit. E mandru ca stie sa se dea in leagan singur "tare". Inainte, desi stia miscarea de ceva vreme, tot ma chema sa il imping eu prima data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Noi suntem bine, m-am pus cu indopatul pe capul saracului copil, il alerg mai intai bine pe afara si incet incet incepe si el sa manance mai bine. Maine mergem la tara sa sarbatorim ziua lui tati, si in rest, am fost intr-o continuna alergatura ca ne pregatim si noi sa botezam pe 3 septembrie. Acum, in sfarsit am rezolvat-o si cu lumanarea, si cu cruciulitele pe care le gaseam la niste preturi incredibile (10.000-20.000 bucata). In rest, ne plimbam toata ziua prin parc si ne bucuram ca s-a mai racorit un pic afara.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna dragelor!
Noi abia asteptam caminul, simt si eu ca nu mai rezist, ii este dor piticului de colegi, de doamne... am tot inceput sa ii cumpar cate ceva pentru camin.
Voi cand stiti ca incepe? Pe 15 sau 18 sept.?
Ultimele faze nostime cu el sunt legate de povesti: are un stil de a povesti Scufita Rosie de... nu m-am rabdat si l-am inregistrat. E drept ca in varianta lui lupul merge impreuna cu scufita la bunica... insa in final e fix ca in povestea originala. Ma bucur ca povesteste cursiv si nu se balbaie... la un moment dat ne-am confruntat si cu balbaiala, vroia sa vorbeasca repede si mai rau facea!
Intr-o zi mi-a zis foarte... mirat ca a vazut o "doamna" care conducea masina si, daca "mami creste mare, conduce si ea masina, nu?" Nu prea pot eu sa ii explic copilului ca nu ma tenteaza subiectul... el vrea sa iesim numai noi doi cu masina.
Va pupam si sa auzim de bine!
Elena si George

Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput