Copilasi din 2002 (26)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

ELENA felicitari pentru bebe!!!!!. Sa fie sanatos si frumos, tu sa ai o sarcina buna si George sa nu fie gelos deloc, ba sa il iubeasca si sa te ajute. Ia uite ce surpriza frumoasa! Nu tu ziceai ca al doilea nu va mai veni sau mai tarziu...? Uite ca eu ma laud ca voi mai face unul si mi-ai luat-o inainte. M-am ambitiona si eu acum :). Ma bucur mult pentru voi. Sunt sigura ca totul va fi bine. In cate saptamani esti?
Da mai Khristin, ce mai vremuri!
Lia, multumesc de intentie, mie mereu mi s-a parut Stefan mai ...capos, si nu numai la propriu... Dar cum amandoi avem capul mare... Sa stii ca si Stefan isi imbratiseaza colegii cand ii intalneste si nu cred ca de la gradi, cred ca-i sunt dragi.
Mai nou isi inventeaza surori, cred ca ar fi timpul sa vina si la noi barza.
Sinzi, ma bucur ca totul este ok la gradi, David va invata cum este acolo si va fi bine, sunt cateva reguli nescrise pe care le invata din mers (la comportament ma refer).
Noi mergem astazi la ziua unui coleg de la gradi, din pacate la McD, nu-mi place locul din cauza mancarii si sper ca Stefan sa nu manance prostiile alea, de aceea ii voi da sa manance bine acasa.
Mai intru cu alte info.
Nicoleta
PS LA noi la ora 9 erau 16 grade...brrr...se strica vremea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Elena asta da veste, felicitari si sa dea Domnul sa fie bine!Taci tu taci, da le faci. Ca acu mi se pune pata si nu mai stau prea mult pe ganduri si o iau pe urmele tale. Eh, ma tot gandesc si eu da nu stiu ce va fi, insa ma bucur cand aud pe altcineva ca e insarcinata.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Elena, ce veste minunata! Noi o asteptam pe Nicoleta cu astfel de vesti, si cand colo, tu! Sarcina usoara si sa ne tii la curent cu orice veste!
Lucia, te-ai emotionat cand ai auzit de Elena, nu! Sa ne asteptam si la tine?
La mine e oricum prea tarziu! Chiar daca ne mai tenta acum o vreme ideea, deja am 37 de ani si nu prea m-as incumeta!
Nicoleta, nici noi nu l-am mai masurat pe Andrei de cand era mic(circumferinta capului), iar acum nici nu-l am acasa sa-l masor!
Felicitari mamicilor care incep sau au inceput gradinita (copii, bineinteles).
Sinzi, tu sa ne tii la curent cu ce activitati ptr. copii mai aveti la gradinita unde esti tu!


Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Tocmai am aflat ca mi-a nascut o prietena, Raluca, o fetita de 3,200, Ana.
Sunt asa de emotionata! Se temea de nastere si a fost ok pana la urma.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicoleta, felicitari ptr. prietena ta, sa-i traiasca fetita si sa fie sanatoasa!
Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Katty, multumesc. Eu am o sora de 10 ani, mama a avut-o la 44 de ani... Si este sanatoasa si isteata, este ok.
Ar fi pacat sa il lasi pe puiul tau singurel pe lume. POate te mai gandesti.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Am ramas tare in urma cu scrisul, ca de citit am citit tot ce ati scris, chiar azi.
Cristina va merge la gradi cu program scurt, dar numai de la 2-3 octombrie, caci din 18 sept. vom fi din nou la Buzias pt. 2 saptamani. Deocamdata, inca se bucura de verisoarele ei si cred ca va fi tare greu cand vor pleca.
Pt. Cristina va fi al 3-lea an de gradinita, caci a mers la gradi la 2 ani si 8 luni, intr-o grupa combinata. Si la fel este si acum, grupa, combinata. Dar copiii lucreaza separat pe grupe de varsta.
Ce se face la gradi, la ea ?
Invata poezii si cantece, in functie de sezon si sarbatori(toamna, iarna, primavara). Invata despre anotimpuri, despre natura, animale, legume, fructe. In primul an de gradi a invatat primele 3 cifre, iar in al 2-lea an de gradi a invatat primele 5 cifre. Ma refer la scrierea lor, recunoasterea cifrelor si numararea obiectelor din multime. Asa e programa data de Minister.
Invata despre multimi, marimi, figuri geometrice, culori si fac foarte multe lucrari cu decupaje, lipici si pictura.
In timpul liber, se joaca cu jucariile de pe acolo sau impreuna cu educatoarea(foarte tanara, 21-22 ani) joaca diverse jocuri pt. copii, pe care le jucam si noi, cand eram mici.
Eu sunt multumita de activitatea de la gradi. A....si mai sunt serbarile cu diverse ocazii, Craciun, 8 Martie, sfarsit de an (pre)scolar. Iar ca activitati facultative, au gimnastica medicinala.
Mi-ar fi placut sa faca lb. engleza, dans, dar nu au cu cine, se pare.
Gata, mi s-a incheiat programul, alerg si eu acasa, la fetite.
Sper sa reusesc sa revin si maine, pe aici.
O zi cat mai faina, in continuare !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Elena FELICITARI PT SARCINA... sa fie usoara si cu un bebe sanatos.
.. v-am pupat pe toate sima duc la treaba.. revine u cand sunt ceva mai libera... pa!



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow.
- Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Multumesc dragele mele mult!
Fac o strigare: care dintre mamicile puilor de 2002 ma insoteste si la puiutii de 2007? Va astept pe toate cu drag si va impart din bucuria mea si voua!!! Pentru mine oricum a fost neasteptat: imi doream dar pana acum nu s-a intamplat!
Elena si George

Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:

Buna seara!
Am sa pun cateva poze mai jos iar dupa ce reusesc sa le mai aranjez am sa le adaug si in albumul comun.
http://photos.yahoo.com/cribuzatu
Ieri echipa ce trebuia sa vina pt. renovare ne-au anuntat ca nu mai pot veni Asa ca acum cautam pe altii dar este cam greu sa gasesti pe cineva liber in aceasta perioada

Hellene- felicitari! Iti doresc sarcina usoara si un bebe frumos si sanatos Eu te-as insotii bucuroasa dar nu a fost sa fie..
Anina - distractie frumoasa Cristinei alaturi de verisoare in bucatica de vacanta care a ramas
Sanzi - mult succes in noua activitate si sper ca ai sa ne mai povestesti despre cum este la acea gradi
Katty - in curand intri in concediu sau ma insel? Pleci undeva sau pe acasa cu Robert?



Mergi la inceput