Copilasi din 2002 (26)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns light spune:

Katty, se pare ca e sezonul enterocolitelor, mi-e groaza!Bine ca si-a revenit Andrei. Sanatate multa!


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Sanzi, Caprioara, frumoase poze!

Katty, imi pare rau ca ati avut un weekend greu, dar bine ca a trecut! Sanatate!

Gabriela, am primit PM-ul tau, multumesc. O sa incerc sa adaug si eu poze cand voi avea timp. La intrebarea despre carti, iti spun ca noua ne mai vin "book orders" de la editura Scholastic, dar nu ne obliga sa cumparam, gradinita doar intermediaza, noi daca vrem alegem de pe lista si ne vin cartile la gradinita. Daca nu vrem, nu trebuie sa luam.

Noi ieri am fost la Louisville, la vreo 250 mile de noi (cam 400 km) si ne-am plimbat cu barcociul pe un rau d'acolosha, am vizitat putin orasul. A fost frumos, dar cam obositor pentru o zi dus intors.

La noi a inceput scoala. Eu lucrez in invatamant si de acum voi fi ceva mai ocupata si poate voi scrie mai rar. Sau nu se stie, dar cel putin asa cred acu', ca voi fi mai ocupata:))

Va pup,
Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Gabbriela, merci de pm , o sa-mi fac timp sa pun niste poze recente in contul comun . Multumim ca te ocupi de copilasii nostri

Sanziana, eu predau franceza la o scoala publica aici.

Nicoleta, da sigur ca imi amintesc de tine cand vorbeam pe chat...ce vremuri domne'

Katty, multumim de aprecieri si sanatate flacaului

Ruxij, si eu tot la fel sint, terorizata un pic ca va incepe scoala in 2 saptamani si creca n-o sa-mi vad capul de treaba ...oh, well, cred ca voi supravietui cumva...referitor la carti si aici e tot moda Scholasticului...dar nu esti obligat sa cumperi....eu una am luat niste enciclopedii micute, tare bune pt. fiimea.

Mai vin io pe la voi

Cristina

noi si poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


Khristin bine ai venit!
Abia astept sa vad si eu pozele cu voi si cu piticii vostri.Acum ne pregatim de-o plimbare.In casa e sauna si nu mai fac fatza.Hihi... cica s-a topit si patinoarul din Mamaia.E anormal de cald.Mariuca se prezinta bine deocamdata.
Wow ruxij ati inceput deja scoala?Succes!Eu mai am un pic si incep activitatea (scoala pe 15)
Elena
pup si revin mai pe racoare



www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

MAma!!! ce de copii cu mame profe pe aici!!!

Ruxi, tu predai la gardi???
Azi a fost prima zi si pt noi la gradi...io pe o parte, David pe ailalata...am supravietuit amandoi!!! ihih..
povestesc mai incolo...ma duc sa mai strag ceva prin casa...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Sanzi, eu predau la universitate, Purdue University.

Noi suntem tare pe fuga, deja copilul are tema. Sa lipim pe o stea mare decupata poze sau suveniruri din calatoriile in care am fost in vara asta. Maine va trebui sa povesteasca despre pe unde a fost si sa descrie pozele. Nici nu avem poze, decat pe computer. Ma duc sa printez alb negru, asta e.

Va pup si mai revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Gabriela, am pus poze la contul comun, poti tu sterge albumul gol cu numele meu? ...Sorry, dar nu l-am vazut la timp

Si mie mi-e groaza de proiectele ce le dau la scoala aici, care solicita ajutorul parintilor...of of

Cristina

noi si poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ruxi,,,haha...ce legaturi am facut eu!!! Spuneai ca va vin cartile la gradinita, si am presupus ca vb de gradinita la care lucrezi!!!

David s-a simtit tare bine la gradi azi, cu exceptia faptului ca a trebuit sa doarma, dar cred ca i-au confundat asternuturile si de asta nu a vrut deloc sa doarma sau sa se intinda pe salteluta...
Doamne ce curent e pe jos, si practic copiii dorm pe jos de tot!!! Daca ar fi in Ro, cred ca s-ar isteriza toate mamicile!!!
Educatoarele lui David mi-au spus ca le cam raspunde, io de colo ca nu stie prea bine engleza...ele ca sa o cred eu...ca stie sa raspunda la orice si sa "negocieze"!!!! Dar la sfarsit, cica e pe calea cea buna ca pana la urma au scos-o cu el la capat!!! Asa ca sper din tot sufletul sa se descurce...

Si la mine a fost bine...m-am descurcat binisor, mai greu cu activitatile pt ca au ff multe activitati cu ff multe obiecte si nu stiu inca care obiect de la care activitate este si cum sa le pun la loc (desi copii tre sa faca asta, la inceput pana invata mai dureaza!!!). Am leganat si o fetita care plangea dupa tati pana a adormit, ca inca ma dor bratele!!!
Si...avem cativa copii de vedete la gradi!!!
Oricum educatoarele sunt tare de treaba, si imi place la nebunie cum isi desfasoara lectia!!!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Nicoleta, am vazut ca nu ti-a raspuns nimeni cu privire la masuratorile copilasilor. Eh, nici eu nu-ti raspund, pentru ca nu stiu:)) Dar in legatura cu capul stiu ca Bogdan cand mergem la dr. la check up mereu are circumferinta capului destul de mica. Seamana cu ta'su, ca eu am capul mare:))

Khristin, ai dreptate cu temele astea, of, cat chef am, mai ales cand ai 100 de alte treburi pe cap. Azi dupa 5.30 dupa ce am venit de la servici/gradi, am si gatit mancare de vinete si o salata de vinete, am facut si tema si am apucat sa stam si o ora pe afara, cam in ultimul moment asa, dupa ora 8pm. Cam tarziu, dar daca ieri am umblat brambura...ieri era ziua mea de gateala.

Sanzi, ma bucur ca David s-a simtit bine la gradinita. Si noi am avut asa zise probleme de disciplina cu Bogdan la inceput, vreo luna-doua asa. Dar mi s-a parut ca nici educatoarele nu prea au tinut seama ca el nu stia engleza, mereu il reclamau. Acum dupa 6 luni de cand merge la gradinita nu mai e nici o problema, e un copil model, ia mereu premiu de buna purtare, desi e cam paracios:)) Mie mi se pare dragut cum se imbratiseaza copilasii intre ei. De cateva ori cand m-am dus sa il iau pe Bogdan de la gradi, l-a strigat cate un copilas si a venit sa ii dea un hug. Si cand s-a intalnit cu colegi intamplator prin oras tot asa s-au imbratisat. La voi fac asta? Ca e clar ca la gradi i-au invatat.

Va pup,
Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna dragele mele!
Noi avem vesti noi si bune (sper sa tina), George va avea un frate sau sora... ce va fi, deocamdata avem doar confirmarea ca sunt ! El se bucura, mi-a spus ca va avea grija de bebelush, ca ii cumpara carucior si il plimba sa nu planga, si m-a intrebat daca in "bultisa" (burtitza) bebelushul bea lapte! Oricum, imi spune si cum se va naste, el stie ca am avut cezariana si a spus ca domnul doctor il sterge dupa ce il scoate din burtica cu prosopelul lui!
Ma bucur ca deocamdata vorbeste asa... sper ca nu il va apuca gelozia mai incolo.
Ne pregatim de camin, abia asteapta! Inca nu stim ce vom face de ziua lui... sotul imi spune sa i-o organizam la tara unde are copiii cu care a crescut si... cred ca asa vom face in final.
Nicoleta, noi de la 1 an nu i-am mai masurat capul, pentru ca i se inchisese fontanela si pediatrul a spus ca e suficient inaltimea si greutatea. Oricum, ma uit si e bine proportionat, cand am ocazia il masor! La inaltime are 110 cm si greutate 18 kg (seamana inalt cu noi, asa ca toti ma intreaba daca nu are 5 ani)
Va pupam pe toate si pe toti copilutii!
Sanatate maxima si toate bune!
Elena si George

Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput