Copilasi din 2002 (26)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Noi ne-am intors de la doctor. Nu e nimic, i-au pus un fel de ciorap care sa ii tina glezna stransa si au zis ca poate merge la scoala, dar sa nu alerge.

Hellene, stiu cum e cu copiii departe. Nu ar fi mai bine la o gradinita cu program lung? Sau sunt inchise in vacanta?

Vreau sa va intreb daca voi va lasati copiii singuri pe afara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ruxi, bine ai venit aici!!! E tare dulce Bogdanel...imi place masina lui!! E cu pedale sau cu acumulator?
Si noi am achizitionat un tractoras cu pedale pt David dupa care e inebunit...si a cam abandonat bicicleta!!!

Lucia, pozele cu noi am sa le pun mai tarziu (nu stiu cand) pentru ca le=a facut Ruxi cu ap ei, si mi le va trimite cand va ajunge acasa la ea (in Germania adica)...sapt viitoare...De abia le astept si eu!!!
Da, jucariile sunt foarte simple, si trebuie "descoperite"...si curtea de joaca de afara este foarte interesanta ...

Elena, cred ca trebuie sa iti fie foarte greu...Dar de ce nu pot sa vina bunicii (sau doar unul dintre ei) sa stea cu George??? In toamna va merge la gradinita acolo???

Gabb, las ca o sa fie bine!!! Succes mult maine!!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Mi-a venit o idee...si am sa fac un subiect nou

Sa facem un album cu copii calatori...sa punem cateva poze si descrieri ale locurilor pe care le-au vizitat picii nostrii pana acum!!!
Ce spuneti???

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Sanzi, masina e cu baterie. Asa e, din cauza ei nu mai voia sa mearga pe bicicleta. Acum nu prea mai merge cu masina ca i-am bagat io in cap ca e pt. copii mici, ca vreau sa faca miscare, nu doar sa apese pe pedala de acceleratie:))

Eu stiu cu albumul, cred ca e o idee buna. Noi insa nu mergem in cine stie ce locuri. Am mers prin Chicago, Indianapolis, in Kentucky si cam atat. Cand era mai mic am colindat prin California. Da' ce ei mai tin minte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna dragele mele!
David, pui de Miraklucker, La multi ani si sa cresti mare de tot si cuminte de tot, sa ai grija de surioarele tale si ele de tine! Mira sa iti traiasca copilul cel mare!
Ruxi, din pacate caminul unde e George e inchis peste vara, iar la singurul camin deschis din oras, e privat si nici nu am incredere prea mare in ce e acolo si e prea departe de noi. Mai sunt 2 saptamani si imi iau eu concediu si ne pregatim pentru camin, insa el nu mai vrea deloc fara noi. Si ma termina cand plange la telefon.
Sanzi, va merge aici la camin, deja e "student de grupa mijlocie", el spune ca e maricel acum si indata ma ajunge pe mine. Bunicii nu pot veni aici, sunt "tarani", au ferma, pamant, animale... macar sunt linistita ca are ce mosteni unicul nepot!
Vroiam sa va intreb: copiii vostri inventeaza cuvinte cand nu gasesc termenul potrivit? Al meu scoate niste termeni de trebuie sa fac rebus cu el! Daca eu raman in urma el spune ca ma "ultimeaza", desi i-am explicat ca se spune "ramai ultimul"... si alti termeni, nu imi vin acum in minte exact.
Va pup, eu numar zilele pana vineri, abia astept sa revina acasa.
O zi buna va doresc!
Elena

Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Miralucker, LA MULTI ANI ptr. David! Sa fie sanatos si norocos in viata, Mira, sa-ti traiasca baietelul (leutul) si sa-ti (sa va) aduca numai bucurii!
Nicoleta, bine ati revenit acasa, asteptam si pozele, ca din ce ai povestit pe scurt imi dau seama ca v-ati distrat!
Ruxij, bine ai venit printre noi, cu povesti despre Bogdanel, l-am vazut in poze, si am vazut ca ii plac tare mult masinile!
Sanzi, ce exercitii frumoase, de concentrare si indemanare au copii la voi la gradi. Poate ne mai impartasesti pe parcurs din ele. E interesanta si ideea cu albumul de calatorii, atata doar ca nici noi nu prea mergem in multe locuri, munte si cam ata! Ai zis ca-ti place Ana, e intr-adevar foarte frumusica, ia modelul, nu e greu deloc! (De fapt, Liliana, sora mea a facut-o dupa ani si ani de tratamente, iar cand renuntase complet si la idee si la orice tratament, a ramas insarcinata, era disperata in perioada aia dupa Andrei).
Lucia, bafta la condus! Orice lucru are un inceput! Poate iti calc pe urme. Aseara i-am povestit sotului patania voastra si ca trebuie sa te apuci de condus, si i-a suras ideea si in ceea ce ma priveste !
Elena, ia partea buna a lucrurilor, chiar daca ti-e greu, de fapt va e greu, copilul respira aer curat si mananca numai sanatos!

Hai ca m-am intins cat o zi de post! La Multi Ani tuturor Mariilor, Marianelor, Marianilor etc. (daca aveti rude sau cunostinte sau daca sunteti - al doilea nume) fiindca astazi este Sf. Maria.

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

LA MUTI ANI MARIA SI MARIAN!!LA MULTI ANI DAVID al lui Mira, sa fii sanatos si sa ai parte numai de bucurii!!!Katty multumesc, dar inca mai e cale lunga pana a ma apuca de condus, deocamdata doar cochetez cu ideea, apoi tre sa imi schimb permisul, care schimbare nu stiu daca o sa fie inainte sau dupa botezul pe care il avem de facut pe 3 septembrie, apoi sa iau cateva ore de condus... si abia dupa aia pot spune ca ma apuc din nou de condus.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Lucia, ne intalnim in padure la Baneasa, la un traseu? Bineinteles, dupa ce terminati cu botezul, permisul etc.!!!

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Multumesc mult fetelor, si voia sa va traiasca copilasii, sa creasca mari si sanatosi!
Nu v-am uitat dar in ultima vreme am fost c-am stresata si fara chef de scris, m-am mai linistit dar nu de tot, am primit un job de farmacista ieri am fost o zi de proba, mai trebuie sa-si dea acordul farmacistul cantonal.....sper sa nu faca figuri, cu ani in urma l-am sunat si mi-a spus ca din partea lui nu e nici o problema sa-mi gasesc numai de lucru...... asta din cauza diplomei mele romanesti....inca nu stiu daca sa ma bucur sau nu!¨
E nesperat, de bine nici nu mai visam la asa ceva aici in Elvetia.....probabil ne vom muta e la 45 min mers pe autostrada de noi si nu prea imi place sa merg asa mult cu masina plus ca e in directia Zürich.....la orele e tare aglomerata soseaua¨
fetele mele sunt tare rele urla care mai de care, A facut selin un circ pana a adormit, acum e randul Dariei.....si eu am atata treaba de nu mai stiu de mine.
Vreau sa-i fac la david un tort pentru diseara cand se intoarce de la gradinita, ceva praji pentru maine la gradi, cu prietenii lui il sarbatorim poate vineri, mai asteptam sa se incalzeasca nitel vremea.....casa mi-e ca dupa razboi.....duminica avem botezul lui Selin, trebuie sa fac si ceva curatenie ca vin neamurile sotului

Va pup si mai revin!!!


Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

LA MULTI ANI SARBATORITILOR!!!
Azi nu am timp. MAine poate pun poze.
Scuze...
Nicoleta

Mergi la inceput