Copilasi din 2002 (26)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Sanzi, ce poze frumoase ati facut ieri! Ce papagali uriasi, mi-a placut mult si de Mimi! Cred ca a fost o excursie superba!
Lucia, chiar ce ghinion ati avut! Imi pare rau! Acum trebuie sa-ti iei inima in dinti si sa conduci ! Si eu am din 1997 carnet, dar n-am avut curaj sa conduc! Si Mircea imi zice, hai, hai sa mai conduci, eu nu si nu! La cati ciudati circula cu masina mie mi-e cam frica! Dar cand esti intr-o situatie ca a voastra cred ca e singura solutie!
Hellene, ce bine ca pleaca iar George la tara! Va invidiez, al meu copil va pleca in septembrie pentru o luna, dar abia astept! Data trecuta cand a fost si s-a intors nu-l recunoasteam de "grasut ce era".
Nicole, frumoasa bicicleta lui Julian, s-o stapaneasca sanatos, noi i-am luat 16" bicicleta lui Andrei, asta fiindca el e foarte inalt, l-am dus in hipermarchet si l-am probat pe toate 12-16. Asta a fost singura in care statea ok (si cu coloana si cu tot). Si el tot cam in 2 zile s-a acomodat perfect. E si simplu cu rotile alea ajutatoare!
O sa revin sa va povestesc cum a fost la ziua Anei (verisoara lui Andrei), si bineinteles cu poze!



Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Of, da mai katty nici nu stiu ce sa fac cu condusul asta. Si colac peste pupaza io tot din 97 am carnet, in 98 ne-am casatorit si a ramas permisul pe numele vechi, asa ca daca imi iau inima in dinti va trebui sa mai platesc si amenda ca nu mi-am schimbat numele din permis la timp.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

[Lucia,trebuie intai sa-ti rezolvi cu carnetul! Scapi de neplaceri! Cred ca dureaza cam o saptamana, maxim doua si esti in legalitate! Plus ca poti sa circuli cu copia dupa permisul vechi!

Am revenit sa va povestesc cum a fost la Visinesti, la ziua Anei si bineinteles cu poze.
A fost super, extraordinar! Vreme frumoasa! Vineri si sambata, au fost doar Andrei si Ana, s-au jucat la tobogan si la nisip impreuna, iar duminica au mai venit 2 copii (Matei - 2 ani si Cristina -6 ani) si s-au facut grupuri (cei doi mici si cei 2 mari). Mancarica super, tortul la fel.
La intoarcere, am vazut si un accident oribil pe DN1, groaznic!
Cand am ajuns eram stresati si obositi, fiindca ptr. ca lui Mircea nu-i place sa conduca noaptea, si exact asa s-a intamplat! A trebuit sa fim cu ochii in patru.

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus!!!
Ne-am intors, suntem mai relaxati si plini de ... imagini si senzatii noi!
Nu am azi foarte mult timp, am citit tot ce ati scris, ati fost mamici harnice dat fiind ca este perioada concediilor.
Voi pune poze cu prima ocazie, in albumul comun.
Nu am avut probleme majore, Stefan a fost sanatos tun (ei, cateva tentative de mucisori rezolvate repede, de pe o zi pe alta, de soarele din Croatia, de aerul plin de sare... Deci excelent pentru el. A fost extrem de incantat de mare, de soare si de toate pe care nu le stia.
Si pe drum s-a comportat impecabil, a fost extrem de rabdator si a si dormit bine in scaunel, nu am avut probleme cu burtica sau altele (imi pare rau ca voi ati avut, Lucia), am prins tot ce se putea din concediul asta, din Croatia in Viena, 7 nopti, am fost in parcul de distractii (Prater), la gradina zoologica... Prin oras aiurea...A fost SUPER! si... mai vreau!
Am facut socoteala si am calatorit in total cam 4000 de km. Dar a meritat fiecare moment! Sunt in prima zi de serviciu si nu prea imi revin... Uf, frumos in Korcula (am stat in Lumbarda). Sper sa am timp maine sa pun poze.
Vreau sa le spun la multi ani sarbatoritilor din perioada in care am fost plecati, sa va spun ca aveti copii superbi! POate prin septembrie incepem operatiunea bebe 2, acum trebuie sa imi rezolv la dentist niscaiva probleme...
Mai intru, maine, cu poze.
Pupici.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Katty, e tare frumoasa Ana!!!! Imi place la nebunie de ea...hihi..DAca as mai vrea vrodata un copilas, mi-ar place o fetita ca ea

Lucia, imi pare rau ca Liviu a avut pb cu burtica...Si David a facut o zi indigestie in Romania...Aici nu am avut pb niciodata din cauza plajii, sau apei (si mergem si la piscina si la ocean)...
Teoria mea este ca nisipul a ajuns periculos din cauza ca toti copilasii in loc sa foloseasca toaletele (Care sunt putine si infecte) fac direct pe plaja, si apoi tot ei baga in gura nisip, lopatele...etc...
Traficul in bucuresti e groaznic (cred ca si eu as conduce cu inima stransa) dar vei avea nevoie de masina, si de experienta la volan...cu cat amani mai mult cu atat va fi mai greu sa te apuci...asa ca mai bine ia masina pe strazi mai putin circulate la inceput, si apoi...la drum!!!!

Gabb, asa e si bicicleta noastra!!! LA fel de scunda, si mie mi se pare ca e cea mai potrivita pentru ei, pt ca ajung cu picioarele pe pamant daca vor sa se opreasca si sa coboare de pe ea...cand vom scapa de rotile ajutatoare este mai sigura decat una inalta in care nu se pot propti cu picioarele in pamant...
O sa vezi ce viteza si siguranta va prinde in curand pe ea!!!! Vad ca deja e tare incantat de noul mijloc de transport!!!!

Nicoleta, bine ati venit!!!! De abia asteptam poze!!! Si David sta linistit la drum lung...doar gura ii merge!!!!


Si noi ne-am simtit tare bine in KEy Largo...e tare interesant, pentru ca sunt foarte multe insule conectate de o sosea care are ocean de-o parte si de alta si ff multe poduri!! Plaja e peste tot in stanga si in dreapta, muuulte ambarcatiuni care mai de care mai luxoase!!!
Am iesit si eu singura cu masina pe autostrada (m-am incrucat prima data...nu aveam ochelarii la mine si fara sunt chiara rau!!!!) si a trebuit sa ma intorc cam mult...dar apoi am prins drumul si am ajuns cu bine....oricum dupa 2 ore de condus si o zi de gradinita eram rupta de oboseala!!!

La gradi e tare interesant...m-au fascinat jucariile lor (au numai jucarii educative, care dezvolta o anumita indemanare - de ex 2 boluri cu nisip si o lingura, si ei trebuie sa puna cu lingura nisip din una in alta, sa dezvolte miscarea scrisului, sau sa toarne apa dintr-un pahar in altul, sau sa puna niste cercuri pe niste betisoare in urmatoarea ordine 1.2.3.4.5.6 sau 2.4.6.8. sau 3.6.9.12 - ii invata inmultirea...) si David a gasit un tren Thomas, cu care l-a impartit cu vreo 4 copii... si nu l-au interesat alte jucarii...
Mi-a placut ca aici copiii sunt lasati mult mai liberi, si lasati sa se dezvolte fara prea multa interventie din partea adultilor, fata de Romania (de exemplu) au jocuri superbe cu copilasii...Chiar mi-a plaacut...
Ce nu mi-a placut ca ii scoate afara la 12 si la 15 cand e ff cald...desi e umbra...e zapuseala mare...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Salut! Am vorbit cu Gabriela pe PM si ea m-a intrebat de ce nu vin la subiectul asta. Si m-am gandit, chiar, de ce nu? Asa ca ma alatur voua. Bogdan e nascut pe 17 Feb 2002.

Gabriela, bravo lui Julian pentru bicicleta. Mult spor la pedalat! Si noi avem bicicleta d'aia din primavara, dar a fost mai putin interesat de ea initial, pentru ca avea o masinuta din aia cu acumulator pe care o conducea pe aici. De la o vreme a vazut alti copii cu bicicleta si merge si el. A cerut chiar sa ii dau jos rotile ajutatoare, dar nu e inca pregatit. Deocamdata i-am ridicat rotitele alea la maxim, astfel incat nu mai ating cimentul. Cand o sa vad ca nu se da cand pe o parte cand pe alta, o sa i le dam jos. Eu ma intreb cine o sa il invete sa mearga pe bicicleta, ca eu sunt o catastrofa la explicat. Clar ca taica-su va trebui sa o faca pe asta.

Sanziana, ma bucur ca v-ati simtit bine in excursie. Frumoase poze!

Imi pare rau de copilasii care s-au imbolnavit la mare. Si Bogdanel s-a imbolnavit la fel la mare in Ro.

Azi avem si noi o problema, am mers ieri la Indiana Beach si a alunecat fi-miu pe ciment, jucandu-se sub niste fantani/tasnitori cu apa si si-a sucit glezna. Asa ca azi nu pot merge la munca, stau acasa cu el, trebuie sa stea in pat. Sper sa nu fie ceva mai grav, urmaresc si poate mergem la doctor mai dupa masa.

Numai bine,
Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

buna,
va iau asa pe rad si plec la gradinita dupaia...
Nicoleta bine ati venit acasa si ma bucur ca va-ti simntit ine in vacanta.
Lucia chia ca cu ghinion ziua de13 pt tine, dar curaj si inainte, nu vor fi toate la fel ... cineva imi zice, norocu e si cum til faci, daca intruna esti pesimista asa ti si nororc, daca optimista norocu se schimba in mai bine.. Sanatate lui Liviu
sinzi super pozele si ma bucur ca ii place lui David la gradinita.. se mai scri impresi de la gradi.
katty super pozele de la ziua lui Ana... se vede ca pitici sau distrat.
helleneC si eu vreau la tara cu piticu, eu sa dorm si alti sa se ocupe de el ca sunt rupat de obosita, pupici la George scump.
ruxij daca se invineteste-negreste picioru trebe mers la medic ca e rupt, daca e ff unflat ii pune doar un plastic pe picioru sa il tina la locul lui iar daca e sarit rau il trage, daca nu e asa grav atunci se va vindeca de la tine.. ai grija cu picioru sa nu pateasca ceva, cunosc un copil care nu lau dus la medic, si aucma ar probleme mari si operati la picior din cauza ca sa vindecat sucit... nu vreau sa te speriu dar mare grija....
Cand ai timp arata-ne is noua ceva poze cu Bogdan.
Sanatate piticului si bine ai venit la subiect

am fugit la gradi si dupaia sa bocesc, pt ca am o stare oribilam nervozitate, rau d ela stomac, agitatie si plang din orice, frica de examen si nu inteleg de ce ... as lua ceva sa ma mai calmz dar iara nu situ ce... of of viat aviata nu am fost asa disperata pt nici un test in viata mea.

pa!



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow.
- Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551267891&security=cBSFmn

Uite aici niste poze diverse, printre care si poze cu Bogdanel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Sinzi, ai dreptate cu condusul, sper sa reusesc. Mai intai ar trebui sa imi schimb numele din permis.Chiar ca e tare frumos la voi la gradinita din cate spui. Pe cat de simple pe atat de interesante jucariile, si atmosfera trebuie sa fie foarte atragatoare atunci cand totul este lasat sa vina de la sine si nu impus.Gabb mersi de incurajare, sper sa fie bine.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut tuturor!
Noi plangem unul dupa altul, pentru mine dintotdeauna a fost un calvar lasatul lui George la tara. Nu prea am fost de acord cu educatia din doua parti, desi eu am noroc de parinti care au ascultat de ce am spus eu si nu prea ne-am deosebit in ce priveste tot ce tine de cresterea lui. Insa mereu am spus ca pierd cei mai frumosi ani ai lui. Il iubesc asa de mult, incat pentru ca nu am pe cine pupaci seara inainte de culcare ma simt... ca fara maini. Ne sunam mereu, si desi sta de aproape 3 ani pe la bunici, si este iubit peste... poate, tot cu noi vrea. Ma suna la serviciu, el formeaza numarul, cere cu mine, spune cine e el, si ma intreaba imediat "cand vii sa ma iei?" Dupa care incep negocierile: "Vineri" "In cate ore e vineri? Indata vii? Ma culc si vii cu masina sa ma iei acasa?" Si repeta asta intr-una la telefon, apoi dupa o vreme iar suna, aceeasi placa... Cine il aude crede ca e chinul de pe lume acolo, cand colo e tot ce trebuie pentru el, sanatate curata! Din cauza ca a plans mereu daca plecam, am stabilit ca in cursul saptamanii nu mergem. Sufera mai rau daca ne vede doar pentru 2-3 ore.
Totul este bine daca vin bunicii sa stea cu el aici, este bucuros foarte tare, pentru ca ii iubeste.
Cam asta e epistola mea pe seara asta despre George al meu. Mi se pare cumplit de mult pana vineri, sa iesim in parc si sa bantuim prin oras.
Va pupam, o saptamana buna si linistita si sanatate maxima la pitici!
Elena

Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput