Copilasi din 2002 (26)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Super poze, Lucia, ma bucur ca v-ati simtit bine la mare, mi-au placut in mod deosebit, una cu Mariuca singura si una unde Mariuca si Liviu erau imbratisati! Am vazut-o si pe Crig72 si pe tine, asa ca mi-am facut o idee despre cum v-ati distrat! Imi pare rau ca Liviu nu s-a simtit prea bine, poate a fost de la mancare, cum zicea si Nicole.
Sanzi, am vazut si pozele cu David, super! Ce mandru era ca merge la gradi! Cum a fost?

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

va salut mamici !
Lucia cu se simte Liviu?ce rau imi pare ca i-a fost rau..Pozele imi plac foarte mult.o sa le descarc si eu(sper sa ma pricep)
Nicole torturile m-au lasat paf.iti multumesc mult pentru link.Ramane de vazut ce voi alege.oricum tema va fi Winnie the Pooh and friends.Am tot cautat lumanari cu Winnie dar n-am gasit.
Acum plecam la plimbare dar revin mai pe seara.
pupici!

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Cristina, desi nu au fost probleme decat la Constanta cu voma si diaree, acum sunt cu ochii in patru si ii dau regim reintroducand alimentele treptat. Mai are momente cand spune ca il doare burtica sau ca nu se simte bine, dar foarte rar si ii trece repede, poate e slabit acum de la regim. O sa ma apuc sa ii dau si ceva tinctura de propolis care pe de o parte distruge parazitii iar pe de alta face pofta de mancare. Slava Do mnului ca nu a lungit-o cu starea aia de voma si diaree.Daca nu te descurci asa, iti trimit toate pozele cu voi pe mail si poate de acolo le iei mai usor. Ce zici?Sinzi l-am vazut pe David ce mandru e de noile hainute si de gradinita. Tu cum te descurci? Cand ne pui si noua poza cu voi din parc?Sinzi, uitandu-ma pe poze, am constatat (sau poate ma insel) ca David seamana destul de mult cu barbatul de langa el, sper ca nu aberez:http://community.webshots.com/photo/552662214/2660409390087737923ZAWQmwKatty, cred ca ti-a placut cea cu portretul Mariucai cu suvita aceea de par pe fata, mie mi-a placut foarte mult.Anina, Elena, voi ce mai faceti?


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

ceau fetelor...
azi avem zi de park .. cat mai mult posibil stam la park in speranta sa invatam sa ne dam pe bicicleta. Ieri a primit si Julian bicicleta de copii mari cu roti ajutatoare, inaltimea este 12 inch (30.48 cm). Ai vostri ce biciclete au, adica ce inaltime...?
maine pun si poze...
crig super tema pt petrecere... abea astept pozele.
pe toata lumea si mai vorbim



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow.
- Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna dragele mele!
Noi de maine il ducem iar la tara pe George, pentru 2 saptamani, el spune ca sta fara probleme, decat sa stea singur acasa . Eu sutn foarte ocupata cu serviciul si casa, intru mai putin, de abia apuc sa citesc si sa scriu pe cate un topic uneori.
Lasa ca vine ea toamna si stam toata ziua in casa si avem vreme de DC!
Gabb, nu am idee ce marime are bicicleta, nici nu e in casa, stiu ca e identica cu a Cristinei (Nina)! Oricum e o marime mai mica, o folosim doar anul asta. Uite cum arata aici
Lucia, Sanzi, Cristina, super fain ca v-ati vazut! Tot am zis ca anul asta nu ratam marea... dar am ratat-o!
Katty, cred ca esti la munte, petrecere frumoasa!
George abia asteapta sa inceapa caminul, mereu ma intreaba, stie ca dupa ce implineste 4 ani asta urmeaza! A facut joi noapte febra, m-am speriat, cand colo de la burtica era, a avut diaree o zi, si acum vad ca e constipat de vineri, desi nu i-am dat decat ceai. Cred ca ii fac coproparazitologicul sapt. asta, nu mai astept caminul.
Am cautat pentru ziua lui masina cu telecomanda si mie mi-a placut cea de la TCM, mi se pare mai robusta si... nu e chinezeasca (deja fac alergie, pentru ca pe piata numai de astea gasesti si nu rezista nicicum, insa... sunt ochioase si trebuie cumparate). Mai astept zilele astea, le mai bat la cap pe doamnele de acolo. Asta isi doreste copilul, trebuie sa ma conformez!
Inca nu stiu ce voi face de ziua lui, daca nu o aman pana la inceperea caminului. Poate o organizez cu doamnele acolo, pentru ca lui ii sunt dragi colegii si prea multi copii pentru o petrecere privata nu adun.
Va pupam, maine plecam (sper) la iarba verde, numai sa nu mai ploua, azi am fost la Marginea si Sucevita. A vazut cum lucra olarul la roata un vas de lut, era super incantat, plus ca l-a lasat sa invarta cu piciorul roata.
Duminica frumoasa va dorim!
Elena si George

Mami ”www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George” (6.09.2002)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii minunii mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Julian sa stapanesti sanatos bicicleta!!noi inca n-am gasit pentru Mariuca.Mai cautam ca vreau musai roz.habar n-am cum se masoara inaltimea la bici.Asteptam poze!!
Elena ce bine pentru George ca are unde merge la tara.Cred ca se simte foarte bine acolo.E alt aer decat in oras.
Mie mi-e dor de aerul de munte dar pana una alta ma multumesc cu cel de mare.
pupici si o duminica placuta!

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Am venit si noi dintr-o excursie de 2 zile la Key Largo (in insule) unde era tati si suntem obositi tare...am condus mult (Radu era cu alta masina) fara ochelari de vedere pe care inca nu ii port mereu, desi sunt cam chioara fara ei, am fost la plaja si la spectacole cu delfini, foci, papagali...o sa punem pozele in curand...
Puteai sa inoti cu delfinii (ceea ce am fi vrut tare mult) dar toate locurile erau ocupate, si o lasam pe alta data...

Lucia...da...si mie mi se pare ca David seamana cu el (e unchiul meu)...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://community.webshots.com/photo/553016457/2495010850087737923JhsrsS

poze din excursie!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Poze cu Julian si bicicleta lui noua
Maine dimineata ma uit si la pozele lui sinzi, acum sunt obosita rau rau... am fost la park cu Julian sa exersam cu bicicleta, dupa numai 2 zile de incercat a prins miscarea cu pedalatu, si merge destul de bine singurel, nu tine inca perfect drept ghidonul dar va mai capata experienta in timp.
la toti pitici si mamicilor lor....



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow.
- Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Ieri, 13 chiar ca a fost o zi cu ghinion pentru noi.In primul rand ca Liviu devenea tot mai apatic si nu manca de loc, spune ca ii e rau, da nu stie ce are, nu a mai vomat, nu a mai avut diaree, dar l-a mai durut burtica.Problema a aparut de la mare, si se pare ca au venit multi copii bolnavi de la mare cu enterocolite virale sau bacteriene, asa ne-a spus doctorita. In ultima zi de stat la mare Liviu a vomat si a avut diaree, apoi parea ca si-a revenit insa de 2 zile iar ii era rau si voia tot intins sa stea.Dimineata sotul s-a busit cu masina cu o dacie brek, din vina lui si i s-a suspendat carnetul pe 3 luni.In timp ce sotul era la politie, noi am ajuns la spital, unde am avut norocul sa o gasim pe doctorita lui LIviu care a spus ca toate simptomele duc catre o enterocolita bacteriana si dupa ce i-a luat sange i-a administrat, antibiotic intravenos. Va trebui sa revenim timp de max 5 zile pentru tratament, intre timp trebuie sa iasa si analizele ssa vedem daca ne inteapa 3 sau 5 zile. Ma simt tare aiurea pentru ca eu permis de conducere am da nu sunt in stare sa conduc si sotul ma tot bate la cap, dupa ce ca aproape ma hotarasem, m-am speriat iar cu accidentul asta.Si pe langa toate astea, cheltuieli cu politia, reparatii, + spital, mai suntem si nasi de botez pe 3 septembrie.Noroc ca avem ceva bani pusi deoparte pentru asta.Si cum totusi sunt optimista, ii multumesc lui Dumnezeu ca nu a trebuit sa revenim in spital pentru internare, pentru ca daca LIviu fa cea febra mare sau voma, trebuia sa ne intoarcem sa ramanem internati.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput