Atelierul Piticilor

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Cristina,

cine sa te lase , mama?


Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

CristinaT am pus si desenul cu albinute a lui Oana la album, imi place, e dragut, original si realizat de Oana in intregime A fost super totala la faza nuu realizez asa lucrare "pt ca nu e frumos sa copiezi" , abea astept si eu de la Julian asa replici.
Cristina, poate de data asta te va lasa si pe tine, sau tu faci o lucrare si ea face una un fel de concurs intre tine si ea, sa o stimulezi... cu Julian fac asa, si el copiaza identic ce desenez eu, bine calitatea desenului nu e aceeas dar ideea e identica
katty, inteles cu tema saptamanii, se poate numii "Peisaj de conifere"? Sa il termini in timp, luni dimineata sa poti expune peisajul.
Caprioara super tablul, o sa merg si eu azi sa cumpar scoici sa vad daca Julian vrea sa lucreze sau iara tipa ca nu e voie sa scriem pe ele.
Am pus si Albinuta lui Matei in album, frumoasa lucrare.
Am sa pun doar poza lucrari in pagina unu, in acel tabel, cine vrea cu adevarat sa lucreze temele insiruite acolo le poate gasi in subiect (daca as copia fiecare tema pe prima pagina ar deveni primul post imens de lung, pagina se schimba la numarul de posturi 15 posturi, nu la lumngimea posturilor). Daca si alte fete vor ca fiecare lucrare sa fie trecuta in primul post cu explicati si materiale, atunci eu trec.

Toate cele bune si spor la lucru la toata lumea



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Those who are too smart to engage in politics are punshed by being governed by those who are dumber. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Grozava albinuta lui Matei!

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Pe unde umbla Irina noaptea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Va rog mult de tot cine are timp si inspiratie sa se incrie pe lista cu lucrarile saptamanii (o gasiti in primul post al subiectului), momentan imi trebe sa stiu numai saptamana care doriti si numele lucrari si poza le trimiteti voi pe mail inainte cu 1 saptamana de data la care trebe sa prezentati lucrarea (daca stiti ce vreti sa lucrari din timp puteti trimite mai repede)...
Eu o sa am o perioada mai incarcata pana la sfarsitul anului, am ceva examene importante de dat si mult de invatat si o sa fiu mai rar pe aici, poate chiar abesenta total.. dar promit ca toate mesajele (pozele) ce ajung pe e-mail la Atelierul Piticilor va fi pus in album in cel mai scurt timp (maxim o zi intarziere de la data primiri)


Spor la lucru la toata lumea



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Those who are too smart to engage in politics are punshed by being governed by those who are dumber. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

E foarte bine, Nicole, Peisaj cu conifere (sa corectezi pe prima pagina!). Aseara si-a inceput lucrarea, azi-noapte a stat sa se usuce, diseara cred ca va fi definitivata!

Catalina & Robert-Andrei (aproape 4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Gabb, vezi ca ti-am trimis niste poze la atelierul_piticilor@yahoo.com, pune tu una din ele.
Explicatiile ptr. lucrarea din saptamana 4 le voi posta in saptamana premergatoare acesteia.

Andrei a lucrat cu o placere nebuna, nu l-am vazut niciodata(!!!) atat de incantat, preocupat, etc. Cand a vazut ce a iesit m-a pupat si m-a luat in brate! Abia asteapta urmatoarea tema!

Catalina & Robert-Andrei (aproape 4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Iacata si lucrarea lui Julian Tablou cu scoici

Julian a vopsit scoicile (eu le-am aranjat pe o hartie si ii ziceam, asta verde, asta rosie, asta galbena), Julian a pictat plansa. Eu am pus lipici si el a ansamblat o floare, dupaia sa suparat ca nu se lipea din prima ... Locul de munca era dezastru, totul era lipici si culori, lucrarea a iesit ce vedeti mai sus.

PS: Unde sunt fetelor peisajele voastre?
PS1: Nimeni nu vrea s amai propuna si alte lucrari?

Toate cele bune



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Those who are too smart to engage in politics are punshed by being governed by those who are dumber. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Ba eu vreau sa propun ceva, o sa ma gandesc si maine va scriu. Eu in timpul sapatamnii nu petrec decat max o ora/zi cu fata mea, asa ca noi numai in week-end lucram.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Gabb,

minunat tabloul vostru, eu zic ca-l puteti pune pe perete fara nici o retinere. Bravo !!!

Ei mamicilor, vedeti ce de lucruri frumoase putem face ?

Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Buan, tablourile cu scoici sunt nemaipomenite!!!

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput