Piticodromul de sept-oct 2005 (130)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


buna dimineata,

La multi ani! copilasilor care au maoi adaugat cate o lunita

mai fetele nu mai e mult si incep petrecerile de 1 an wow ce copii mari

oare cand a trecut timpul asa de repede.

voi cum mai reusiti sa faceti fata treburilor zilnice?
eu sunt la pamant si nu a am timp de nimic

ne-a iesi si dintele nr 2 dupa o sapt de smorcaiala si mai mergem si dw-a busilea dar cum merge....e asa de sod, sa va zic
pune palma stanga si apoi cotul cu piciorul stang se impinge si cel drept prea putin il foloseste zici ca inoata pe uscat e asa de sod si totodata un dulce.

va si am sa incerc sa mai revin.

a si a venit si don-soara de la mare,imi era asa de urat fara ea.

Poze cu Lucas
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Buna dimineata la fete !
Sofia, ce scumpa e Nuka in picioruse si de-a busilea !
Petrecere frumoasa la mare !
Noi mai avem exact o luna pana plecam la mare, pana atunci tre´sa ma multumesc cu vremea capricioasa de aici.
Bun venit fetelor noi si la multi ani piticutilor nascuti pe 11 !

Carmi


Foto Fabiano (20.10.05) , www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Neata fetelor!
Tocmai am recuperat paginile necitite din lipsa de net si de timp.Ma dispera astia cu netul lor. Cum ploua se strica nu stiu ce, parca swuich-ul de pe scara si pica netul.
Ioana genul asta de vanzatoare il gasesti peste tot.M-au enervat si pe mine cateva.Cum le cer sa-mi arate ceva imi zic:"dar sa stiti ca este nustiu cate milione!"
Bine ai venit Kristina cum a fost pe meleaguri argesene?Am locuit si eu o vreme in Topoloveni.
Anya imi pare rau pt. problemele tale.Bine ca s-au sfarsit.
Maddy felicitari pentru Bianca.Ce mai e fata mare si are si 3 dintisori!
Fetelor voi chiar mi-ati facut pofta de Almete!Sigur nu v-au platit astia pt. reclama?
Marinela succes la interviu!
Cge la noi e invers: daca as putea sa-i dau numai fructe si iaurt ar manca Alexia!
Christina M dar ai un baietel mare, nu gluma!Eu Am pus-o pe Alexia in premergator dar foarte putin caci ea inca nu s-a ridicat in piciore, nu vreau sa o fortez.
Dana Lucia felicitari pentru Alberto!
Hildegard 5 dintuci?? Pai noi santem departe rau, nu avem nici unul si nici nu cred ca apar asa repede!
Carmi bravoo!
Bine ai venit Dayssy!
Nanadana ai copil pretentios ce mai!Las' ca se rezolva cu bunicul!
Ancadm, las' ca vin ele si zilele bune, nu fi trista!
Sofia Misicu imi pare rau pt. Irina si pe Alexia o chinuie niste tantari!Felicitari pt. mersdul de-a busilea.Sa ai distractie la mare!
Dana ch felicitari pt. dintisorul 2!


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Am uitat ce era mai important:
La multi ani pentru toti sarbatoritii!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

nuka e o frumoasa, ca maica-sa.

alexuta, am fost destul de aproape de topoloveni, la dobresti. la topoloveni am fost in fuga sa cumpar lapte la copil, ca mama iresponsabila de mine care nu ia destul lapte praf de acasa pt copil...

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Buna la fete

la multi ani piicotilor care azi isi fac lunita

am admirat-o si vazut_o pe nuka ,vacanta placuta la mare Sofia

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

si de la noi azi. Multumim celor care ne-au felicitat si noi nu am apucat inca sa multumim (Nanadana, Alexuta, Sofia ) si felicitam si noi la rindu-ne copilasii care azi mai implinesc o lunita, La multi ani!

Cum am iesit aseara la "raport" nu prea mai avem noutati, va uram o zi cit mai buna si va salutam cu drag,

Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'neata!
Gata, am ajuns si la scarbiciu, ca mai intai am fost la gara. A plecat Victor !
Desi e a doua tabara a lui, tot sunt cam varza. Ma tot gandesc sa nu ii fi uitat ceva.

Dana, vroiam sa iti zic ca e clar: Antoine vrea sa treaca la mancarea normala.
Dana_Lucia, felicitari ptr Alberto !!
Iti inteleg bucuria. Numai tu stii ce o fi fost in sufletul tau cand s-a grabit sa iasa din burtica.
Poate ne vedem in Bucuresti.

Dana_Ch, ma bucur ca domnsoara s-a intors cu bine din tabara.
Si te cred cu treburile, niciodata nu e timp indeajuns.
Sofia, distractie placuta la mare.
E o scumpa Nuka cum merge ea de-a busilea.

Anca, printesele tale sunt niste scumpe. V-am admirat pe toate 3 in poza de la 'Mamici'.
E greu de potrivit programul celor 2 pitice. Lasa ca Monica se adapteaza la programul Andreei, n-are incotro ca si Anca noastra dealtfel.

Si acum sa imi laud si eu fata: vrea numai in picioare. Intinde mainile si trebuie sa ne ridicam si sa o luam la picior prin casa.
Taica-sau nu intelegea/vroia sa plece cu ea, si sa vezi atunci urlete.
Zice sotul:'O tineam in brate si dintr-o data a inceput sa planga'.
Si vorbeste intruna.

Cand pleaca dintr-o camera in alta, pleaca ca o vedeta.
Spune : "Pa tata". Face "Pa" si la jucarii.
E o scumpa.

Chiar mai e un pic si incep petrecerile de 1 an. Ce copii mari avem!!

O zi buna,
Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Good morning Vietnam! Ce mai faceti zanelor?

Infantul a descoperit o noua indeletnicire! Deschide usile de la sifonier si scoate absolut tot din sertare, inclusiv hainele de pe umeras...le pune frumusel pe jos si le face gramada si apoi se tavaleste prin ele . Cine stie ce gena de Armani o zace prin el . Oricum eu am fost foarte incantata, pentru ca toata activitatea asta a durat cam o ora jumate, timp in care ma-sa s-a jucat ca turbata la calculator

Alina inca ii mai dau tzitzi lui Luca dimineata si seara...si vad ca de ceva timp s-a si intamplat un fenomen ciudat in sensul de redivivus lactatie...iar are vaca lapte

Daissy bine ai venit in randul mamicilor cu cei mai frumosi copii si bineinteles ca Dragos nu se dezice. Este un dulce

Ancadm poate toate astea s-au intamplat in contul zilei de 13 ce va veni. Asa ca te-ai scos

DanaLucia felicitari pentru dimensiunile lui Alberto. S-a dezvoltat extraordinar. Bravo tie!

Sofia este adorabila Nuka! Si noi vrem sa plecam la mare joi si in mod sigur o sa dam o tura si prin Vama. Poate ne zarim pe acolo si bem o cafea la Ovi

Vero felicitari ptr cel de-al cincilea dintisor. Acum ai in dotare un adevarat iepuras!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Carmi aplauze ptr micutzul aplaudator

Ca-mi aminti Sofia de marii clasici in viata...Jadi pe unde esti????? lasa alea, alea in pace si mai baga un ochi si pe aici.

Mergi la inceput