CM peste sarcina?

CM peste sarcina? | Autor: bebelore

Link direct la acest mesaj

Buna mamicilor. Am si eu o problema.Saptamana trecuta am fost la un control ginecologic, deoarece CM-ul, desi venise la data fixa,(25 iunie) a fost foarte diferit fata de alte dati( fara dureri de spate, prea putzin), imi programasem pentru aceea zi si un control la un ecograf, deoarece de cateva zile aveam mai mereu dimineata si seara stari de rau. Doctorul ginecolog a zis ca nu se poate pronunta 100% , dar ca as fii gravida (cam 3-4 sapt), si ca si ea mi-ar recomanda un ecograf. Am fost si acolo.Toate bune si frumoase, pana cand a ajuns la uter.Acolo surpriza........sunt insarcinata.Cand am plecat de la ecograf am cumparat si un test de sarcina, l-am facut dimineata, dar el a iesit negativ. E posibil ca aceste teste sa nu fie mereu adevarate? Cu primul meu copil cu ajutorul lui am depistat ca eram insarcinata. Acum de ce oare arata negativ? Am facut unul si azi si tot negativ.Mai e cineva care a patit ca mine? A decurs totul bine pana la urma?CM-ul ar putea venii din nou si luna aceasta?
Va pup si numai bine

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luiza_Mihai spune:

buna. sunt mama Mirunucai si eu am facut 3 teste de sarcina , toate negative si cand am fost la echograf(imi era rau) la urgenta, surpriza eram insarcinata in 6 saptamani. Eu credeam ca am apendicita, daca testele erau negative????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Pe mine testele de sarcina nu m-au dus niciodata in eroare, indiferent de care am facut..
Ca sa fii sigura fa-ti si o analiza la sange care sigur iti va da rezultatul corect
Bafta!

Martha 31 weeks
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Nu prea stiu ce teste de sarcina aveti in tara, dar aici scrie pe toate la instructiuni ca arata rezultat pozitiv de-abia in prima zi de la intirzierea ciclului.
Un test de singe ar fi o idee foarte buna.La ecograf obisnuit de obicei ne ducem aici dupa saptamina a 8 a, dar cu sonda intravaginala se vede deja la 6 sapt.inimioara.
Tin pumnii sa fie asa cum iti doresti.

Mariana
mama de Monica, Matei si Markus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Mariana, lui bebelore i-a venit deja CM, deci nu este prea devreme, indiferent de test.
Bebelore, da, se poate!

Pupicei, Ingeras 16+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Da, se poate sa ai CM peste sarcina, mai ales in primele luni.
Mama mea a patit la fel cu fratele meu si nu au fost nici un fel de probleme. Doar ca pe vremea aia nu a facut si teste de sarcina.


Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

bebelore: incearca un test Clear Blue sau testul de sange

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

clear blue iti recomad si eu....cand nu eram insarcinata a iesit negativ...cand a fost cu ochisori a fost pozitiv exact din ziua in care era asteptata menstruatia..incearca cu acest test daca nu, ramane analiza de sange

dolores 19+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici; dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit. Dumnezeu este treaz."
-Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelore spune:

Buna fetelor. Mersi mult pentru sfaturi. Am fost ieri din nou la control, si s-a confirmat, sarcina de 6 sapt. Maine voi merge sa fac si toate analizele, desi nu mai exista dubii ( stari de rau, ameteli, oboseala, sani care au inceput sa se mareasca). Clear Blue nu am gasit la mine in oras, dar acum nu prea cred ca mai are rost sa dau banii pe el, din moment ce s-a confirmat si la ecograf, cat si la control ginecologic.Deci, se pare ca sunt iarasi, spre bucuria tuturor.
Va pup si ne mai auzim, ca sa va mai tin la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Fetele nu au inteles ca tu stiai deja, de la prima postare, ca esti graviduta si ca intrebarea ta se referea de fapt la menstruatia peste sarcina...

Ma bucur ca este totul bine...sa fii sanatoasa si sa aduci pe lume un bebe frumos si sanatos!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Cand ai ciclu peste sarcina e abundent sau doar asa o sangerare usoara?

Mergi la inceput