CM peste sarcina?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Poate fi si in cantitati normale, dar oricum, e o sangerare mai ciudata decat de obicei...ori tine o zi doua, ori e mai deschisa...

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

quote:
Originally posted by numeioana

Poate fi si in cantitati normale, dar oricum, e o sangerare mai ciudata decat de obicei...ori tine o zi doua, ori e mai deschisa...

Ioana







eu l-am avut in cantitati normale dar trageam speranta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Sunt rare cazurile, oricum, asa ca acum nu te gandi ca esti gravida chiar daca ti-a venit ciclul.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Stiu ca nu are nici o legatura cu subiectul si poate e chiar stupida intrebarea: cum pot sa imi scriu semnatura colorat si cu alte caractere, ca acolo unde am trecut-o nu aveam variante de culori si forme de litere? Am reusit odata dar dupa ce am editat mesajul.

Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paradys spune:

Am avut ultimul Cm pe 21 feb. De aproximativ 2 saptamani am avut ceva senzatii de greata din cand in cand dar de 2-3 zile starea e aproape permanenta, la care se mai adauga si moleseala, durere de cap si faptul ca nu mai suport nimic care sa imi fie fix pe burta. Tot de vreo 2 zile am si o usoara scurgere maronie.In urma cu cca 4 zile am avut si o durere groaznica de sani care acum aproape ca a disparut. Aseara am facut si un test care a iesit negativ. Ime e frica sa sper ca e BB ca nu vreau sa fiu dezamagita iar (de 1 an incerc sa raman insarcinata).
Marti daca e sa nu fiu la CM merg la control, dar pana atunci voi ce parere aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Citat:
citat din mesajul lui Paradys

Am avut ultimul Cm pe 21 feb. De aproximativ 2 saptamani am avut ceva senzatii de greata din cand in cand dar de 2-3 zile starea e aproape permanenta, la care se mai adauga si moleseala, durere de cap si faptul ca nu mai suport nimic care sa imi fie fix pe burta. Tot de vreo 2 zile am si o usoara scurgere maronie.In urma cu cca 4 zile am avut si o durere groaznica de sani care acum aproape ca a disparut. Aseara am facut si un test care a iesit negativ. Ime e frica sa sper ca e BB ca nu vreau sa fiu dezamagita iar (de 1 an incerc sa raman insarcinata).
Marti daca e sa nu fiu la CM merg la control, dar pana atunci voi ce parere aveti.


Ce povestesti tu suna a simptome de sarcina. Tot asa s-a manifestat si la mine, numai ca nu mi-a trecut prin minte ca as putea fi insarcinata decat ceva mai tarziu, iar testul a iesit pozitiv.
Tin pumnii sa fie cum iti doresti!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=5" target="_blank">Clipe de viata 2008 - be1 si be2


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paradys spune:

Mi-a venit CM dar m-a tinut doar 2 zile cad eu aveam 5-6, si tot mai persista starea de greata. Nu stiu ce sa fac sa mai fac un test inainte de a merge marti la medic sau sa las sa imi spuna acesta daca e sau nu BB?
Doamne cat imi doresc sa fie BB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paradys spune:

Am fost la medic si mi-a zis ca nu poate sa imi dea nici un raspuns.
M-a sfatuit sa fac un test si sa revin la dansul mai tarziu.
In caz ca nu sunt insarcinata recurgem la analize si tratamente de depistare a problemei.
Maine dimineata fac testul.
Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eu2009 spune:

Buna
sunt noua pe aici.
Trebuia sa-mi vina ciclul pe 18 martie.
Mi-a intarziat pana astazi cand mi-a venit.
Ieri ma hotarasem sa fac un test de sarcina.
Am avut si greturi si stari de somolenta.
Chiar l-am si cumparat dar am zis sa astept sa intarzie 7 zile.
Eu de fel am un ciclu f regulat in sensul ca in dec mi-a venit pe 24 in ianuarie pe 21 iar in februarie pe 18.
Exista vreo sansa sa fiu insarcinata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koryina spune:

Fara sa stiu ca eram insarcinata am inceput sa iau anticonceptionale,am facut ecograf si nu s-a vazut nimic doar un cordon care era situat undeva langa ovarul stang.
Am luat anticonceptionale 14 zile din 21,m-am oprit pt ca am inceput sa am tot felul de simptome de sarcina.Am facut 3 teste,primul a iesit negativ,iar celelalte 2 neclare,la 4 zile dupa ce am oprit pastilele mi-a venit CM,insa am in continuare stari de ameteala,greturi,nu mai suport mirosurile de mancare(anumite).daca mi-a venit de la pastile cm si sarcina era dinainte de a incepe,este posibil sa afecteze cu ceva?

Mergi la inceput