viata in germania (37)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

Buna,

eu nu prea scriu dar va citesc des... Eu am un baietel de 3 luni si 2 saptamani si mi-am comandat de pe internet caruciorul HARTAN Racer ONE
de care sunt foarte multumita; intradevar e un pic cam mare dar se merita si intradevar scump dar foarte trainic.

Toate cele bune,
Cristina

P.S. Ceea ce mi se pare tot foarte folositor e Wippe(Leaganul) de la BabyBjörn si tot de ja BabyBjörn Babytrage.



www.snugglepie.com/ezb/206697.png " target="_blank"> mein baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enn spune:

Ma gîndesc ca subiectul tocmai nu e de actualitate, dar pt. orice eventualitate postez aici un link cu info despre Mutter-Kind-Kuren:
http://www.kur.org

O zi racoroasa va doresc!
E.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

va salut si eu pe toate din Worms.
Apropo, mai este cineva pe forum din acest oras sau din apropiere?
cristina30 am o intrebare pt tine...am vazut ca esti inginer si as vrea sa stiu daca ai dat diferente aici la facultate sau ai facut-o de la inceput in Germania?
eu sunt ing in ind alimentara si m-ar interesa daca se pot echivala studiile aici.
Va pup pe toate, sunteti numai super fete pe forum

mihah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

quote:
Originally posted by misha-germ

va salut si eu pe toate din Worms.
Apropo, mai este cineva pe forum din acest oras sau din apropiere?
cristina30 am o intrebare pt tine...am vazut ca esti inginer si as vrea sa stiu daca ai dat diferente aici la facultate sau ai facut-o de la inceput in Germania?
eu sunt ing in ind alimentara si m-ar interesa daca se pot echivala studiile aici.
Va pup pe toate, sunteti numai super fete pe forum

mihah




Buna Mihaela,

eu sunt de 9 ani aici si am venit la 2 zile dupa ce mi-am dat licenta?!?! in Suceava am terminat Automatica si Informatica Industriala.
A durat la mine mult pina mi-am obtinut diploma din Suceava si apoi
am fost la Ministerul de Cultura , e in Mainz, Hintere Bleiche cred si
acolo am intrebat de ce am nevoie pentru recunoasterea diplomei si am
capatat o lista luuunga cu tot ce-mi trebuie (documentele de facultate traduse in copie legalizata inclusiv foaia matricola ) plus 200 DM , era atunci, si dupa ce am dat taote actele astea + banii am primit la
o saptamana hartia de recunoastere a diplomei si sunt acum
Dipl. Ing. (RO), e OK. Iti urez succes cu actele dar o as te coste ceva, eu am tradus aici, a fost de aceea cam scump, am ajuns atunci cu
totul la aproape 1000 DM.... Dar apoi mi-am gasit relativ usor un loc de munca, primii ani am facut informatica economica iar de 3 ani sunt
chiar in technici de automatizare la Conti Teves in Frankfurt.... na ia, din noiembrie merg din nou ca acum sunt in concediu crestere al printului meu, Magnus Tiberius.

Gruß,
Cristina

www.snugglepie.com/ezb/206697.png " target="_blank"> mein baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmyna spune:



Buna feteolr

Hmmmm....shi nu e nimeni pe aici de prin Baden-Württemberg ???


Am gasit un link cu niste vopsele poate va intereseaza..Cäutam un link despre vopsele sa imi vopsesc niste pantaloni din bumbac ...Am inteles ca se vopsesc in masina de spalat ..eu nu stiam.. interesant..

http://www.brauns-heitmann.de/brauns_heitmann_1024/produkte/seiten/allgemein/produkte_uebers.htm

Vil trimit poate are nevoie cineva..

-vä pup--

http://photos.yahoo.com/crista_222000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Bunã, fetelor! Stiti vreun site unde se pot comanda bijuterii cu livrare in Germania?
Multumesc anticipat,


Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Ajutati-l pe Andrei sa traiasca!
www.point.ro/andrei/" target="_blank">http://www.point.ro/andrei/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

merci mult Cristina30, esti o dulce..
Eu am incercat la forte sa ma interesez si mi-au zis sa aduc diploma de absolvire, dar nu am mai mers ca era pe drum bebica si am zis ca mai dureaza pana o sa ma angajez.
O cunostinta spunea ca diplomele nu se echivaleza decat daca faci nu stiu cate zeci de diferente aici..
Felicitari ca ai avut noroc sa te angajezi asa repede, poate atunci a fost mai usor, ca acum s-au schimbat lucrurile si aici.
O sa merg zilele astea iar sa ma interesez.
eu am abs Tehnologia produselor alimentare si habar nu am unde as putea gasi o facultate cu acest domeniu prin apropiere daca e sa fac ceva diferente..
Te pup si sa-ti traiasca bebelusul si sa creasca mare

mihah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

DIDIALEX ti-am trim un mesaj pe Pm..nu st daca l-ai primit
Ma bucur ca esti din apropiere si ca mai am cu cine vorbi, ca nu prea am pe nimeni in Germania.
poti sa-mi scrii pe mail daca iti permite timpul
te pup

mihah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Enn ,sa-ti traiasca bebelusa,sa fie sanatoasa si sa va aduca multe bucurii!


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

hei, mai avem o nemtoaica mica? Sa-ti traiasca , enn, si sa fiti fericiti si plini de bucurii!

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput