viata in germania (37)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

fetele cu copii, am si eu o intrebare la voi.Ce marci de carucioare imi recomandati, a comandat careva dintre voi din catalog, daca da ce marca si daca ati fost multumite de ele.


"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Noi suntem prietenii lui ´Hauck´. Pe primul l-am luat din magazin, acum suntem la al doilea si l-am comandat online (si n-am avut surprize).

Carmi


Foto Fabiano (20.10.05) , www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elianaandy spune:

Noi am comandat de la Quelle marca Hauck.Super carutul.Dar dupa ce comandasem am vazut in catalogul Babywalz acelasi carut si pret dar cu mai multe accesorii de ex. o gentuta.Ar fi bine sa vezi mai multe cataloage daca ai.
elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Ioana, il astepti pe BB? Felicitarile noastre! io nu stiam..

cat despre carucioare io sunt multumita de cel de la Chicco-3 in 1, dar o amica de aici si-a luat www.preissturz.at/rtc-preissturz/kinderwagen/detailansicht_8701/implast_driver_3xl_kinderwagen_kombikinderwagen.html@@34b1a2126300e59ab7593e6afac50647@@" target="_blank">Tager (parca!), ce mai un adevarata bijuterie. L-a comandat de pe net si a durat 8 saptamani.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">La 1 anisor e diabetic insulinodependent si are mare nevoie de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

tumpi: aaaa, deci asa e! ca io te-am intrebat da' n-ai zis nimicutza!
Noi am avut Graco luat din Ro de cand era fata mica si am crescut 2 plozi cu el si inca mai tine. Daca te intereseaza bebelusenii eu tocmai m-am hotarat sa fac loc in beci asa ca am de dat o gramada de prostioare. In afara de carut ca pe asta nu-l mai vrea nimeni... cred:)

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Eu am avut Quinny pt Aldo, super carut. Se putea monta pe el scaunelul de masina tip scoica de la maxicosi. Si rotile super pt plimbarile pe nisip.Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Multumesc,Himmelsduft!

La fix intrebarea cu carucioare ca si pe mine ma preocupa.Am vazut atatea modele ca habar n-am la ce sa ma uit.
Vad cu 3 sau 4 roti,care o fi mai bun?
Eu as vrea un carucior care sa fie usor si sa fie usor de transportat in masina.O sa nasc iarna si pentru inceput o sa iau un maxicosi,dar nici asta nu stiu care e mai bun si ce firma sa fie.
Astept pareri de la mamicute,ca tare bine-mi prind in perioada asta.

Dana 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by tumpi

fetele cu copii, am si eu o intrebare la voi.Ce marci de carucioare imi recomandati, a comandat careva dintre voi din catalog, daca da ce marca si daca ati fost multumite de ele.


"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)





Ioana,
Felicitari!Hai,cind se mai racoreste,te invit in centru la o cafea(suc,capuccino,etc)sa-ti vad burtica .
Noi am avut 3 caricioare.Primul a fost un Gesslein,o minunatie:rezistent,usor de manevrat,roti mari,spatios,etc.L-am cumparat de la Baby Walz si a meritat toti banii!Chiar zilele trecute l-am sters de praf,arata ca nou,dupa 3 ani de folosire!

Vara urmatoare am vrut un carucior tip umbrela,mai usor de mers in calatorii si am ales un Hauck.L-am luat de la Babyland-ul de la Segmüller,a fost mai ieftin si fff prost!Se minuia greu,se intorcea greu,imi prindeam degetele cind il rabatam,etc.Sa stii ca la vreo 3 zile dupa ce l-am cumparat,cind ne-am dat seama ce "afacere"am facut,am vrut sa-l ducem inapoi dar acolo nu le mai primesc,cica sa ni-l repare...el nu era stricat ci pur si simplu asa era el!
In ultima instanta am luat un buggy de la ABC design de care am fost multumiti.



Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmyna spune:



Buna Fetelor si Doamnelor!!!!

Sunt fete sau doamne de prin Baden-Württemberg pe aici??!!!Sau mai bine zis de prin apropierea Tübingen-ului,Hechingen-ului sau Balingen-ului...

Eu lokuiesc in BALINGEN ::: si as fi tare bukuroasa sa cunosk pe cineva din imprejurimi...Sper sa primesc un raspuns..!!

A.. si inca ceva...Vom merge shi noi in koncediu in Brasov,,dar vom face opriri de cate o noapte cred ,o data la Viena shi o data la Budapesta ..Deabia asteptam...


SI VA DORESC KONCEDIU PLACUT LA TOATE SA AVETI PARTE DE VREME FRUMOASA CU MULT SOAREEE SI SA NU VI SE INTAMPLE NIMIK RAU::ca tot vad zi de zi accidente peste accidente..

Va sarut pe toate..


http://photos.yahoo.com/crista_222000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

fetele, ioana nu cauta pt ea:((

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput