Sa ajutam la terapia pentru Ema

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Mariana, ai o fetita tare frumoasa!
Site-ul, desi se incarca mai greu, e functional! Si asta conteaza cel mai mult.
Ai incredere in Dumnezeu, va fi bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Felicitari pentru vacanta!
Ti-am vazut fetita.E atat de frumoasa si pare un copil normal nu un copil cu o problema atat de grava.Doar ochii tradeaza mare neliniste din sufletelul ei.
Va doresc la amandoua sa reusiti sa aveti relatia mama-fiica normala.Asta se poate daca ea va urma acea terapie.
Va doresc tot binele din lume si sa reusiti sa strageti banii necesari.



Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Nu am ajuns inca acasa ca sa ma pot ocupa de adunatul banilor, am intrat sa vad ce mai faceti, ma bucur ca ati avut o vacanta linistita, sunt alaturi de voi si ma rog sa va fie mai bine, Dumnezeu sa va ajute sa treceti cat mai bine si cat mai repede peste asta.
Silvi

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

La multi ani, Mariana!
Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si putere sa-ti ajuti copilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Mariana,am vazut pozele ,ai un copil minunat.Dumnezeu sa-ti dea putere si sanatate sa lupti ca sa-ti salvezi copilul.Avem nevoie de ingeri!!!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Va multumesc pt urari. E palcut sa sti ca ai prieteni care se gandesc la tine...
Eu acum am inceput serviciul dupa 3 saptamania de concediu...primul concediu in care am facut o iesire , primul concediu in care merg undeva sa ma relaxez cu Ema...in afara de spital, terapie...etc
Acum Ema este acasa cu logopedul si cu o studenta...merge binisor, dar daca ar face ABA adevarata ar fi si mai bine, speram sa reusim curand sa facem program adecvat.
pupici

Ema si Mari
www.help-ema.puls-il.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

a a aparut articol cu povestea Emei in "Jurnalul National" din data de 19.08.2006 http://www.jurnalul.ro/articol_59819/pentru_suflete_ce_a_mai_ramas_din_visul_unei_mame.html

Mari si Ema
www.help-ema.puls-il.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

nu ne lasati singure...pls

Mari si Ema
www.help-ema.puls-il.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Ema are acum 3 tutori, 2 studente si un logoped...se vad schimbarile desi programul este incarcat...Din pacate studentele vor incepe in curand scoala...asa ca trebuie sa caut cel putin un tutore. Sper sa reusesc sa gasesc persoana care stie sa ...o modeleze pe Ema, dupa ABA...

mari si Ema
www.help-ema.puls-il.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

multumim d-nei Grigorescu V. din Urziceni pt donatie (60 ron), si d-lui Dan D. din Buftea (100 ron).

Mari si Ema

www.help-ema.puls-il.ro

Mergi la inceput