Operatie polipi

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Unde il pot gasi pe dl. doctor Dan Gheorghe, orelist pediatru? Ca nu mai colaboreaza cu Medicover.
Multumesc.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

quote:
Originally posted by Nicoleta

Unde il pot gasi pe dl. doctor Dan Gheorghe, orelist pediatru? Ca nu mai colaboreaza cu Medicover.
Multumesc.
Nicoleta



La Sanador in Victoriei:Str. Dr. Dimitrie Sergiu nr.26-28, sector 1, Bucuresti, RO-011026
Tel: 021 3102009, 021 3102012/13/14/15
Fax: 021 3102006
Acum insa e in concediu, pana pe 18 iulie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Multumesc, Liliana. Stii cumva, clinica asta are si aparatura ok? Sau sa insist sa ma duc la el la spital cu copilul?
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

e ok clinica, pt. consultatii, operatiile le face oricum in spital.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Si noi am fost operati de polipi in mai, la Budimex, la dr. Ursuleanu, care este un super om si dr. Dupa o "cura" de 33 de zile de antibiotice, infectie in gat permanent, 2 otite intr-o luna, ne-am dus la el si l-a pus pe picioare pe Calin. De cand l-am operat si am urmat si un tratament de imunizare nu mai avem nicio problema.
Il recomand cu cea mai mare bucurie si incredere.
Sanatate multa.
Pupici,
Maadi si Calin (19.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deltady spune:

Buna Maady,

Imi poti da si mie numarul de telefon al Dnului Ursuleanu? Si imi poti spune cat ati platit pentru operatie?
Eu am vorbit cu Dl. Dan Gheorghe, care a fost recomandat de ff multa lume, dar cand am discutat la telefon, m-a intrebat pe un ton rastit..unde vreau sa-l operez? La privat sau la spital?...La privat e 350 Euro, la spital nu mi-a spus...Mi s-a parut cam ciudat fata de toate recomandarile. Multumesc mult si o zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Deltady - Ti-am trimis un PM.
Maadi si Calin (19.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoletag spune:

Deltady, poti sa ne spui ce-ai mai facut? v-ati operat?
Si noi trebuie sa facem operatia de polipi cat mai curand, si ma gandeam tot la Dr. Dan Gheorghe, dar dupa postarea ta... m-ai cam pus pe ganduri!
da-ne amanunte, te rooog

NIcoleta, mami de 2 nazdravani: Andrei (14.08.2002)si Radu (11.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

poate sunt pe langa subiect si noi am scos polopi la varsat ade 2 ani dupa o otita perforata tratata si multe traheite, copilu dormea cu gurita deschisa si sforaia se infunda si nu se odihnea, am cautat si informat pe marginea acestui subiect si ma mai citit ca polipi netratati (operati in cazurile in care se impune aceasta interventi) sunt factor de infectie in organism si ajung sa deformeze si trasaturile fetei la copil.

noi ne-am operat la inceputul lui 2006 in ianuarie operatia in sine a durat 20 minute cu anestezie locala este o operatie prin smulgere (asa mi-a explicat medicul), care nu implica riscuri foarte mari.

eu as fi vrut sa il anestezieze general dar mi-a explicat ca e riscant si nu e indsicat ca pt o interventie asa simpla sa chinuim copilul cu anestezie generala care dupa iesirea din operatie presupunea stat la pat cu perfuzie si eventualele reactii de voma.

asa la ora 8 a intrat in sala de operatie iar 8.30 era in salon unde dupa o ora si 30 de minute ne-a trimis acasa.

doar cu nurofen si panadol pt durere.
reacti post operatorii nu au existat doua zile i-am dat mancarea mai mult pasata iar dupa am intrat intr-un regim normal de viata.

de atunci si pana acum nua mia avut infectii in gat cu exceptia unei laringo traheite acum un an.



POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_mnf spune:

Buna seara tuturor! Sunt o mamica speriata pentru ca, se pare, va trebui sa-mi operez de polipi ambii copii: Iasmina de 3 ani si 6 luni si Darius de 1 an si 3 luni. Diagnosticul a fost pus de un medic ORL-ist din Valcea.
Problema cea mai mare este urmatoarea: eu am fost diagnosticata cu HIPERTERMIE MALIGNA, adica sunt un caz la 50.000 (Din cate am citit) care nu tolereaza anestezia generala. Problema mare este ca aceasta "boala" este ereditara. De aceea ma tem foarte tare pt copiii mei!
Daca cineva stie ceva despre acest lucru sau a trecut prin aceasta problema, va rog mult sa-mi trimiteti un raspuns!
SANATATE puiutilor si mult curaj noua parintilor!!

Mergi la inceput