Viata dupa divort?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Ok, acum chiar intru la idei. Stie cineva de ce am moderator in dreptul numelui meu?

NukaTM powered by Ana&Matei Enterprises

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

quote:
Originally posted by sofia_misicu

Ok, acum chiar intru la idei. Stie cineva de ce am moderator in dreptul numelui meu?

NukaTM powered by Ana&Matei Enterprises




Hihi, felicitari!

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Sofia ,ce poveste ciudata ,a familiei tale ! Ce poate sa fie? Cam ciudate coincidente...
Ca in povestile vechi ,cand o femeie bogata a iubit un barbat sarac,dar bun,si apoi l-a parasit pt unul bogat, si el a blestemat sa fie singura si nefericita ea si fiicele fiicelor ei ...

Si eu cred ca va aparea un fat frumos care sa rupa vraja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

quote:
Originally posted by sofia_misicu

...eu sper ca exista un fat-frumos care sa rupa vraja si ca o sa vina iar ceea ce s-a intamplat pana acum nu a fost decat ratiunea de a se naste copilul perfect. Restul sunt detalii necesare. Nici macar sacrificiu nu i-as spune.


NukaTM powered by Ana&Matei Enterprises




Sofia eu sunt sigura ca asa va fi.
Nu am pricep la sfaturi, dar sunt convinsa ca va fi bine. Esti frumoasa, desteapta si mai ai si un bb perfect... ce sa mai femeia ideala .
Si nu uita ca noi suntem alaturi de tine, orice ar fi!

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Irina, esti o dulce ca intotdeauna insa sunt departe de ideal. Am si eu rolul meu in acest divort. A fost ideea mea!!!!

NukaTM powered by Ana&Matei Enterprises

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Sofia, acum am citit si eu. Imi pare foarte rau cand se ajunge in astfel de situatii. Dar parerea mea e urmatoarea: decat sa creasca un copil intr-un anturaj de tensiune, cearta, etc, mai bine asa.
La fel ca si Ina si noi trecem prin modificari mari in ce priveste viata de cuplu.
Oricum ar fi situatia voastra viitoare, noi suntem alaturi de voi

Codruta &www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Sofia lasa-ma cu blestemele...mai degraba is blestemätii:) Acu 8 generatii asa erau vremurile, asa trebuia. Iar pe tine nu ai de ce sa te invinovatesti pt ca nu ai facut alegerea corecta. La inceput toti barbatii sunt potriviti. Abia apoi isi hartuiesc 'prada'...egal ca vb urat, beau, bat sau sunt nepasatori. Tu esti o femeie mult prea adevarata si nu-mi pot imagina ce fel de barbat te-ar lasa dar e clar ca (,)cine nu te iubeste, nu te merita!

Te pupucesc cu drag



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

sofia foarte interesanta povestea familiei tale...cat despre viata dupa divort, draga mea esti o femeie prea "adevarata" ca sa te poate ceva infrange, cu atat mai mult cu cat spui ca tu ai intentat divort, deci la un moment dat ti-ai spus: gata, asta e...am oricum incredere in capacitatea ta de a vedea in viitor, pe care evident l-ai vazut fara el...cat despre viata de dupa, uite eu...m-am casatorit la 20 si divortat la 22, ce-i drept a fost asa mai mult o pasiune nebuna, noi am si petrecut ziua divortului intr-o camera de hotel cu sampanie d-aia ieftina ca eram studenti amandoi si am mai si ramas impreuna vreo 3 ani dupa...deci chiar nu-mi pot da cu parerea "la rece" dar iti pot spune ceva, si eu am fost tanara ca si tine, deci...si sa stii ca femeile in ziua de azi nu se mai casatoresc asa tinere...deci ti-ai putea spune ca nici macar nu ai fost casatorita...e drept ca ai un copil, o minune, si fetitza pe deasupra, da-i din puterea ta, creste-o frumos si pe gustul tau si o sa iasa o femeie si mai si...stii tu: capra sare masa, iada sare casa:)))

numai bine si multa putere pentru amazoana ta mica,


Lena si t-rex Freya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Sofia desi e o poveste trista,iarta-ma daca am zambit la unele pasaje .
In primul rand pt ca scrii atat de frumos incat am uitat ca e sufletul tau in joc,si parca am cititi din Ion Creanga ...
Scrii superb ! Povestesti superb !
Si...imi place tatal tau.
Poate pt ca tu povestesti totul fara nici o urma de ura,de dispret,parca nici doar mila nu e exact.
Chestia cu pisicii m-a facut sa ma gandesc ca undeva aveai ceva de la el:salvai picici .
Nu pot sa judec ce a facut tatal tau,
poate ca mama ta l-a intalnit doar pt a te avea pe tine.Asta a fost sensul.
Fara acel ciudatel om , fara acea casa din povesti,nu erai tu aici,
o femeie minunata .
Mai povesteste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rosey spune:

Daca singura problema e imaturitatea lui, nu divorta......E mare pacat!

Mergi la inceput