Dr. Tutunaru (14)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns apisica spune:

Nasol intr-adevar; cum e posibil sa nu fi fost nici-un anestezist? Caci sunt pe toate turele, ii aduce de la sectia de chirurgie de la alt etaj - obligatoriu sa aiba anestezist macar pt urgente ceva; eu am nascut la 1 noaptea si a venit o tipa anestezista super de treaba.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Mda nasoala situatie. Deci sa ne rugam sa nastem in cursul saptaminii si sa fie ziua nu ...ca noaptea sau in week nu exista anestezisti..cam asa inteleg eu. Cum ne-o fi norocul. Mare porcarie.Ce sa mai zic. Asta e Romania.
Bine ca voi ati scapat.

POZE

Monica 37 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheryll spune:


Dariana : Felicitari , sa fie sanatos Darius ca restul a trecut. Oricum e bine ca ne-ai spus cum sta treaba cu cezariana la Elias, eu cel putin deja ma gandesc sa ma internez vreo 3 zile ca sa ma consulte din timp vladescu , ca daca nu e de acord o sa nasc la mine in oras cu toate ca aici cand e vorba de nasteri sunt cu un deceniu in urma . Si mie mi-a spus T. ca voi naste prin cezariana dar probabil ca fara aprobarea lui Vladescu nu poate face nimic .
Si eu abia astept in septembrie sa ma duc la control sa vad cat are bebica mea caci simt ca a mai crescut, ma doare tare cand loveste.

sheryll 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

fetele multumesc pentru urari si incurajari
nu stiu cum reusesc fetele care au bebei sa intre ca eu nu prea apuc
au trecut aproape trei saptamani - ce repede trece timpul....si ce frumos este!!!!
experienta mea a fost una placuta...ma rog in masura in care o nastere poate fi placuta _ epiziotomia e apropar vindecata , bebe creste si eu nu apuc sa intru pe forum
va pup si nastere usoara celor care nu au nascut si felicitari noilor mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by dariana

Da, m-a consultat si el si nu si-a dat acordul pt cezariana. Asa este, e seful clinicii.



Dariana,

Acum doua saptamani o buna prietena a nascut la Elias cu alt medic, prin cezariana si nu a fost nevoie de acordul lui Vladareanu. Din luna a opta a intrebat-o cum vrea sa nasca.
Adica te-ai trezit in luna a noua ca nu iti aproba cezariana cand tu stiai ca asa o sa nasti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

quote:
Originally posted by gudinde

quote:
Originally posted by dariana

Da, m-a consultat si el si nu si-a dat acordul pt cezariana. Asa este, e seful clinicii.


Dariana,
Acum doua saptamani o buna prietena a nascut la Elias cu alt medic, prin cezariana si nu a fost nevoie de acordul lui Vladareanu. Din luna a opta a intrebat-o cum vrea sa nasca.
Adica te-ai trezit in luna a noua ca nu iti aproba cezariana cand tu stiai ca asa o sa nasti?



cam asa cu vladareanu, isi cam da acordul, mai ales la cezariene. daca nu e acolo, e ok...
dar eu a trb sa intru in operatie de urgenta... si el nu voia sa-si dea acordul. de ce?? ca ce e aia extrauterina fara sa te doara... echograful e prost...
asa e cand esti sef

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Dariana, sa-ti traiasca puiul!
Mai ales ca naturala fara peridurala nici nu-mi pun problema, si avand DPN-ul pe 21 dec, cine stie daca vor fi sau nu anestezisti??! si totusi mi-e greu sa cred, cum sa nu fie anestezisti permanent in spital? Daca au o urgenta, Doamne-Fereste?
Fetelor, pai si eu tot cezariana vreau! si deocamdata nu exista nici un motiv si sper sa nici nu existe, dar asa vreau, ca nu vreau hemoroizi si alte complicatii. O sa vb cu T cand ma duc data viitoare, poate inventam dioptrii, ceva. Cred ca e posibil, nu? Ca as vrea sa nasc cu T, nu peaca in concediu in dec :)


Pupicei, Ingeras 22+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

nu in luna a noua, dupa ce m-am internat ca sa nasc am aflat; mi s-a spus ca vrea si vladareanu sa ma vada, apoi m-a comsultat si am aflat dupa aceea de la T ca nu si-a dat acordul pt cezariana. si...am sperat pana in ultima clipa.....dar tot la nasterea normala am ramas.
ingerasa, incearca sa programezi cezariana cand nu e vladareanu in spital, poate nu ajungi sa te consulte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by dariana

nu in luna a noua, dupa ce m-am internat ca sa nasc am aflat; mi s-a spus ca vrea si vladareanu sa ma vada, apoi m-a comsultat si am aflat dupa aceea de la T ca nu si-a dat acordul pt cezariana. si...am sperat pana in ultima clipa.....dar tot la nasterea normala am ramas.
ingerasa, incearca sa programezi cezariana cand nu e vladareanu in spital, poate nu ajungi sa te consulte.



Dariana,

Sa-ti traiasca puiul si ai tot respectul si admiratia mea ca nu te-ai pierdut cu firea. Eu cred ca inebuneam. Sa ajung in luna a noua (cand nu m-ar mai primi nici un alt medic de la nici un alt spital) sa-mi spuna ca el nu e de acord .... cred ca as fi facut un atac de panica, o criza de isterie, un scandal monstru si apoi l-as fi strans de gat. Mai ales in conditiile in care la Elias vin toate vedetele, majoritatea nasc prin cezariana si nu le mai zice nimeni nimic. Si cum adica nu-i o problema cu bazinul, merge totusi poate sa treaca copilul ... adica cu mare greutate dar nu-i problema lui suferinta ta ... statisticile de cezariana ale spitalului sa se imbunatateasca. Sincer sunt socata. Nu sunt pacienta dr.T, dar din cate stiu eu despre el este adeptul nasterii naturale, deci daca el spusese cezariana imi imaginez ca erau motive.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sibip spune:

Era deci cezariana programata sau erai deja la inceputul travaliului? Iarta-ma, te rog, Dariana, pentru ca insist, dar ma intereseaza foarte mult pentru ca as vrea sa stiu cum se poate evita o asemenea situatie.

Mergi la inceput