Dr. Tutunaru (14)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sheryll spune:

Adriana mica :De ce ti-a spus sa suni dupa 25 pt programare? Eu am sunat ieri si m-a programat pt vineri 18. Mi s-a parut prea repede. Sa mai sun azi pt confirmare? Ma gandesc ca era 18 sept si a gresit si a spus august.

sheryll 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Adriana, daca s-a oprit scurgerea si nu a mai curs dupa aceea nu era vorba de lichid amniotic. Ai fi pierdut mai mult si nu s-ar fi oprit scurgerea. Si nu ai fi putut sa controlezi jetul. Stai linistita. Si ce daca te duci dupa 25 august? O data pe luna ma chema pe mine, deci tu ar trebui sa mai mergi pe la inceputul lui septembrie. Si atunci o sa iti dea sa faci analiza pentru streptococul B. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Kid, multumesc pt incurajare. M-am mai linistit, mai ales ca, dupa o zi in care a bebe a fost ceva mai putin activ, a reinceput sa faca tumbe in burtica, asa cum eram obisnuita.

La T. trebuie sa ajung in jur de 8sept. Doar ca asistenta m-a pus sa sun de abia dupa 25aug, si imi este teama ca nu mai gasesc loc. Oricum, lista de analize de la 28 de saptamani(incl streptococ tipB) trebuie sa o refac pana atunci.

Apropo, au nascut Geliza, Iulenca si Anasia.
Va urez refacere rapida si va asteptam, cand aveti un pic de timp, cu povestea nasterii. Celor care urmam ne-ar prinde bine sa ne impartasiti din experienta voastra.

Adriana 32+
Pozici

Varsta bebe


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Zenobia, uite aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80277&whichpage=19 vei gasi multe alte fete in situatia ta care te pot ajuta cu multe informatii.Am trecut si eu pe acolo o perioada iar acum am un bb mic in carut, nascut cu d. T, bineinteles; are 16 zile si-l iubesc de nu mai pot dupa el.
Iti urez succes sa vina barza cat mai repede ca stiu ce inseamna sa treci prin asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Dariana, multumesc pentru link. Sper sa imi raspunda cineva. Sunt tot fetele care merg la dr. T?

Ma bucur tare mult ca ati reusit sa aveti un copil si va doresc tot binele din lume. Sa dea Dumnezeu sa fie un norocos.

Imi poti spune ce ti-a spus dr T sa faci? Te intreb pentru ca ai zis ca ai fost in situatia mea. Pare o vesnicie pana marti cand tb sa ma duc la el.

Pupaturi.



Zenobia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_stancescu spune:

dariana draga
ai povestit undeva nasterea?
cum ai nascut?
ce ti-a trebuit la spital pentru tine si pentru bebe?
cam multe intrebari dar de...curiozitatea.
cum te descurci cu bebelusul?
ti-au explicat ceva prin spital?
ehee..as putea continua da rma opresc aici. merci in avans.
v-am pupat ma duc si eu maine la 3.15 la controlul de 36 de saptamani cu analizele in dinti. sunt curioasa ce greutate mai are bebe ca ultima oara mi-a prezis cezariana fiind prea mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Scuze fetelor, inca nu am apucat sa povestesc despre nasterea puiutzului meu, nu prea ma lasa, doar cand doarme mai pot sa fac si eu cate ceva. Dar pe scurt asa, trebuia sa fac cezariana, insa dr. Vladareanu nu a fost de acord pt ca a zis ca nu e nici o problema cu bazinul, adica poate sa treaca copilul, asa ca n-a avut ce sa-mi faca T si am nascut natural, pana la urma vorba lui, poate ca a fost mai bine asa. Ce sa zic, travaliul a fost groaznic, a durat de noaptea de la ora 2 pana a doua zi la 14, cand am nascut; baietelul a avut 3050 gr, 48 cm. Am nascut duminica si miercuri am plecat acasa; camasi am primitde la spital, aveam si de acasa dar nu merita sa le murdaresti pe ale tale, ca iti curge sange f mult si le patezi sigur. Copilul il infasau la neonato, dar ziua cand il luam in salon il imbracam eu cu hainutze de acasa.
Da, poate veni sotul la reanimare. Dupa nastere trebuie sa mananci bine si sa bei apa, suc, ceai, sa te hidratezi; eu am crezut ca daca am avut epidurala nu trebuie sa beau si sa mananc sa nu mi se faca rau (gretzuri, varsaturi), dar a fost total gresit si pt asta nu am putut sa ma ridic din pat, ma lua ametzeala, mi-a scazut tensiunea la 6; abia dupa ce am mancat pe cinste, mai mult fortzat decat de foame, am reusit sa ma mai pun pe picioare si sa pot fi mutata in salon. Epiziotomia a fost foarte dureroasa, m-a durut o saptamana de zile ingrozitor. Dar acum au trecut toate si au inceput colicile bebelusului.

dariana si darius (30 iulie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sibip spune:

Hmmmmm?????
Iertati-ma dar nu ma pot abtine. Dariana, cum ai aflat ca Vladareanu nu e de acord cu cezariana? Te-a consultat personaaaaaaaaaal?????? pentru tine si pentru bb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

sibipAm impresia ca Vladareanu e seful sectiei si trebuia sa aiba aprobarea lui. Cit despre consult asa ar tb sa o fi vazut el personal ca altfel nu-mi explic.

darianaFelicitari pt bebelus. Daca ai avut epidurala montata tot au fost dureri ca eu asta inteleg cind ai zis ca a fost groaznic travaliu......

POZE

Monica 37 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Da, m-a consultat si el si nu si-a dat acordul pt cezariana. Asa este, e seful clinicii.
Monique, epidurala mi-a montat-o dimineata, pe la 8, insa pana atunci, de pe la 2 noaptea m-am tot chinuit. Au zis ca pana la dilatatie 4 nu se poate monta epidurala si cum eu nu ma dilatam deloc.......... in ciuda contractiilor groaznice....
dar am avut noroc, ca dupa ce mi-a montat mie epi, anestezistul a plecat si o alta colega de salon a nascut fara anestezie pt ca nu avea cine sa-i faca; super naspa.

Mergi la inceput