Sebastian al meu :)

Sebastian al meu :) | Autor: ama_kaly

Link direct la acest mesaj

Am avut o sarcina perfecta fara niciun fel de probleme, am mers regulat la controale si totul era de fiecare data bine.
Timpul trecea si odata cu el si minunea din burtica mea.Aveam 39 de saptamani si 5zile ..ultima luna de sarcina mi-am petrecut-o numai prin magazine si parcuri, aveam o energie uimitoare (care din pacate acum a disparut).Astfel si in acea
zi de joi, 27 aprilie m-am echipat si am plecat alaturi de sotul meu in parc caci era o zi splendida.Cum nimic nu iese asa cum planuiesti, ceva avea sa ne impiedice: in lift prima contractie! Ei, am zis..a trecut..hai sa mergem..doar nu ma impiedica pe mine o contractie sa mai merg in parc..dar a urmat si a doua si a treia..la intervale regulate, lucru care ne-a determinat sa ne intoarcem acasa si sa pregatim bagajul, vine Sebastian.
Am asteptat atat de mult acest moment incat am uitat si de frica si de tot, eram toata numai un zambet si am reusit sa sochez pe toata lumea..am sunat-o pe dr. si m-a chemat la spital.
Ajunsa acolo, m-am echipat in camasa de noapte de acasa si am asteptat-o cuminte pe dr mea..contractiile continuau, erau din 7 in 7 min.Mi se parea ca nu mai vine..nu vroiam decat sa nasc si sa-mi tin in brate bebelusul mai repede.
Cand a venit, mi-a facut un control scurt la care nu am simtit mare lucru si m-a dus in alta camera sa astept sa ma bage in operatie..nu mai aveam stare sa stau pe pat,faceam 13-14 pe langa el..nu cred ca au fost 10min alea in care am asteptat sa pregateasca sala de operatii, dar mie mi s-a parut ca nu se mai termina.Intr-un final a venit dr si m-a chemat iar eu i-am luat-o inainte si m-am asezat pe masa aia..stiam ca sunt pe maini bine si in scurt timp urma sa-mi vad bebelusul, nu mai conta nimic altceva..
La cateva secunde mi s-a rupt filmul, pentru a ma trezi ulterior intr-un pat, intreband de zor de bebe.Peste cateva minute am auzit un planset firav si l-am vazut : era atat de mic si de frumos..si cel mai important:era AL MEU! Am plans cand l-am vazut atunci iar asistenta mi l-a lipit de obraz sa-l pup.
Nu-mi revenisem complet din anestezie, a fost ca intr-un vis dar nu voi uita niciodata acel moment.A doua zi m-am ridicat din pat..a fost greu dar gandul ca un etaj mai sus ma asteapta o fiinta mica care are nevoie de mine m-a motivat indeajuns.De a treia zi m-au mutat pe salon si mi l-au dat in camera si de atunci suntem nedezlipititi unul de altul..Am avut o nastere de care imi aduc aminte cu drag, chiar si zilele in spital au fost placute.Acum crestem pe zi ce trece, am inceput sa gangurim si radem tot timpul.
E minunat sa fii mama, pentru mine a fost minunat si sa nasc..Va doresc tuturor sarcini fara probleme ca a mea si o nastere usoara, de care sa va aduceti aminte cu placere!
Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deanny spune:

Ama_kaly, sa-ti traiasca puiul si sa va bucurati de el!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MP spune:

Ama,ma bucur din tot sufletul ca a iesit bine totul,ca tu esti bine,ca bebe e sanatos si frumos,ca operatia a decurs normal fara consecinte urate!
Sa fiti fericiti acum si intotdeauna,iar bebe doi,daca o fi sa fie sa vina tot asa de usor pe lume!
Dumnezeu sa va aiba in grija Lui pe toti trei!


Va imbratiseaza cu drag
Monica si cei doi pitici: Vlad(27.01.2002) si Matei(14.03.2006)

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Jonika spune:

Sa iti traiasca si sa fiti sanatosi, ca greul de abia acum incepe.Si felicitari ca ai fost curajoasa.

mpopescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Vai, Ama cat e de frumos Sebastian!!!
Sa fiti fericiti,sanatosi si sa aveti noroc in viata!

Bibi cu no. 2 si David (08.07.2003)
POZE
CUM A VENIT PE LUME DAVID
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10053;19/st/20060830/dt/8/k/2c2b/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Felicitari ,ama_kaly!
Sa va traiasca baietelul si sa va bucurati de el!Este o frumusete si sa dea Dumnezeu sa aiba tot ce-si doreste in viata!
Sa aveti o viata plina de
MIRELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Ama sa iti traiasca bebelusul si sa te bucuri in continuare de el. Sa iti aduca multe bucurii si sa fiti fericiti.

Aura, mamica Nicoletei(29.09.2004) si a lui Andrei(12.06.2006)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Felictari, Ama! Sunteti niste frumosi cu totii! Sa fiti fericiti , sanatosi si norocosi!

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Initial creeata de ama_kaly

Peste cateva minute am auzit un planset firav si l-am vazut : era atat de mic si de frumos..si cel mai important:era AL MEU! Am plans cand l-am vazut atunci iar asistenta mi l-a lipit de obraz sa-l pup.


Eu de Seby (27 aprilie 2006)

Poze mami, tati si Seby


Ah ce ma induioseaza momentul:-)
E o frumusete Seby Sa va traiasca!
Felicitari fata cu nick de cafea la nisip:)

Mergi la inceput